خبرگزاری رضوی |
5 روز پیش

جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری برگزار می شود رضوی

از سری برنامه های نوزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)؛
جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری برگزار می شود
به گزارشخبرگزاری رضویبه نقل از روابط عمومی بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام، جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی با هدف اشاعه، ترویج و انتشار فرهنگ منور رضوی، گسترش و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت (ع)، تجلیل و قدردانی از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.در بخش ویژه جشنواره شعر نماز به زبان ترکی آذری بوده و محورهای این جشنواره شامل احادیث، فضائل، مناقب، وحدت و سیره پاک حضرت ثامن‌الحجج (ع) و خواهر گرامی ایشان حضرت فاطمه معصومه (س) است.
شاعران مقیم خارج از کشور می‌توانند آثار خود را به همراه نامه تقاضای شرکت به رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در محل زندگی خود تحویل داده یا از طریق فضای مجازی ارسال کنند، قید مشخصات کامل شناسنامه‌ای و آدرس کامل پستی، تلفن همراه و ثابت به همراه آثار ارسالی الزامی است.
هر شاعر می‌تواند پنج اثر ارسال کند، همه اطلاع‌رسانی‌ها و فرآیند ثبت‌نام از طریق بخش جشنواره تارنمای شمس توس انجام می‌شود. تمامی آثار برگزیده و تأیید شده هیئت داوران در سال جاری به‌صورت ویژه چاپ و به شرکت‌کنندگان اهدا یا ارسال خواهد شد. مهلت ارسال آثار تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ به نشانی دبیرخانه آذربایجان‌غربی ارومیه بلوار ارشاد، روبروی بیمارستان امام خمینی (ره) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گروه قرآن و عترت دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری است.
متقاضیان همچنین می‌توانند با شماره تماس ۰۴۴۳۳۴۵۰۰۹۲، شماره نمابر: ۰۴۴۳۳۴۴۹۷۶۲، شماره تلفن مجازی: ۰۹۹۰۸۱۴۹۹۰۹ و پورتال: http://azargh.shamstoos.ir تماس بگیرند.
جوایز برگزیدگان بخش بین‌الملل شامل؛ نفر اول لوح تقدیر و مبلغ چهل میلیون ریال جایزه نقدی، نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ سی میلیون ریال جایزه نقدی و نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ بیست میلیون ریال جایزه نقدی خواهد بود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

3 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

3 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

3 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

3 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

3 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

3 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

3 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

3 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

3 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

3 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

3 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

3 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...