خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

اهتمام جدی دولت سیزدهم به بهبود شرایط فرهنگیان سند تحول بنیادین مبنای عمل باشد رضوی

اهتمام جدی دولت سیزدهم به بهبود شرایط فرهنگیان؛ سند تحول بنیادین مبنای عمل باشد
به گزارشخبرگزاری رضوی، اسماعیل محبی‌پور امروز در مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان استان فارس با اشاره به ظرفیت‌های علمی در استان فارس اظهار داشت:  اهمیت دانشگاه فرهنگیان بر هیچ کس پوشیده نیست و معلم نباید خود را دست کم بگیرد چون پرورش‌دهنده نسل آینده است و کودکان را در مسیر شکوفایی استعدادها هدایت می‌کند و به عبارتی نقش پیامبرگونه دارد. 
وی با بیان اینکه معلم در برابر قوه منحرف‌کننده جهل عقل را به فرزندان ما یادآوری کند تا در مسیر رشد حرکت کند، گفت: مبارزه دائمی بین عقل و جهل وجود دارد هر کس هدایت شد و کار نیک ناشی از عقل است اما هر کس در مسیر شقاوت رفت ناشی از جهل است ولو اینکه مدرک تحصیلی و دانشگاهی داشته باشد. 
معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس با بیان اینکه چیزی که در عرصه تعلیم و تربیت نیاز است پرورش قوه عاقله جامعه از طریق تربیت کودکان و نوجوانان است، افزود: دولت سیزدهم اهتمام جدی برای بهبود شرایط خدمت و زندگی فرهنگیان دارد چون انتظارات زیادی نیز از این قشر می‌رود. 
محبی‌پور با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پیش روی شما است، بیان کرد: مسیر گام دوم انقلاب را با موفقیت سپری خواهیم کرد مشروط بر اینکه در عرصه آموزش و پرورش به خوبی عمل کنیم.  
وی با بیان اینکه در بخش اجتماعی و فرهنگی ذیل این معاونت ارتباط خوبی با آموزش و پرورش خواهیم داشت، تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان اگر ویژگی دانشگاهی داشته باشد باید در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی نیز فعالیت کند. 
معاون سیاسی استاندار فارس با بیان اینکه فضای سیاسی جامعه نیاز به طراوت دارد، گفت: این طراوت جز با تضارب آرا به دست نمی‌آید و دانشگاه فرهنگیان با اعتمادی که به آن است، می‌تواند نقش محوری را در این زمینه بر عهده بگیرد. 
اختصاص ۷ هکتار زمین برای ساخت ساختمان دانشگاه فرهنگیان
در ادامه این مراسم نیز محمد خلیل عسکری، مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس  با بیان اینکه سیاست‌گذاری در دولت قبل مبنی بر عدم توسعه و پذیرش دانشجو توسط دانشگاه فرهنگیان بود، اظهار داشت: امروز با تمام توان در کنار دانشگاه فرهنگیان هستیم  برای ارتقاء و آن از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد. 
وی با بیان اینکه باید برای ارتقاء بیشتر دانشگاه از لحاظ نیروی انسانی، امکانات و کیفی برنامه‌ریزی کرد، افزود: تدابیری برای این مسئله اندیشیده شده و زمینی با مساحت تقریبی حدود ۷ هکتار به دانشگاه فرهنگیان استان برای ساخت این مجموعه واگذار شده که در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. 

وی ضمن اشاره به مشکلات مربوط به کمبود نیروی انسانی و مسکن اساتید دانشگاه فرهنگیان گفت: از ظرفیت پروژه ۴۸۶ واحدی مشترک با صندوق ذخیره فرهنگیان برای استادان فاقد مسکن دانشگاه فرهنگیان اقدام می‌شود و می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.
در این مراسم زارع شیبانی به عنوان رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان استان فارس معرفی شد. 


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در پی بروز تخلفات احتمالی در واردات نهاده‌های دامی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با دستور رئیس‌جمهور برکنار و محمدعلی نیکبخت با حکم وزیر جهاد کشاورزی به عنوان سرپرست جدید این سازمان منصوب شد.

4 ساعت پیش

سعید عزت‌اللهی هافبک تیم ملی به مدیران باشگاه استقلال اعلام کرده است اگر در خارج از کشور به فوتبالش ادامه ندهد پیراهن استقلال را خواهد پوشید.

4 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ترکیه با همتای ترکیه‌ای خود دو دور دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه دوکشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

3 ساعت پیش

متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه هنگام سکته مغزی بسیاری از سلول‌های مغز بدون داشتن شانس بازسازی، می میرند، گفت: بعد از دیدن علائم سکته مغزی، فرد را باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی برسانید تا آسیب‌های مغزی به حداقل برسد.

4 ساعت پیش

از بیماری هایی که باعث می شود بدن اشکی تولید کند که در واقع بخش اعظم آن خون است (بیماری Haemolacria) تا نوزادی که با کمتر از ۲ درصد مغز یک نوزاد سالم به دنیا می آید. عجایب زیست شناسی همیشه جامعه پزشکی را حیرت زده کرده اما در اینجا می خواهیم از موردی صحبت کنیم که باورش برایتان آسان نیست.

4 ساعت پیش

قیمت اوراق مسکن در ماه‌های ابتدایی سال گذشته افزایش و در سال جاری کاهش داشته است. به طوریکه هر برگ این اوراق در فروردین سال ۱۴۰۰، ۱۴۳ هزار و ۶۰۰ و تسه سال ۱۴۰۱، ۱۳۳ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد.

3 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به جزئیات جلسه امروز این کمیسیون از ارائه گزارش سازمان انرژی اتمی در مورد اقدامات این سازمان در اجرای مواد و تکالیف قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها خبر داد.

4 ساعت پیش

وضعیت اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان نامعلوم است، با وجود اعلام نظر منفی کمیسیون تطبیق مقررات مجلس، هنوز خبری از احتمال اصلاح این مصوبه در هیات دولت نیست.

5 ساعت پیش

بیشتر...