آرگا |
9 ماه پیش

انتخاب سوژه در فتوشاپ تنها با چند کلیک

تا مدت ها فتوشاپ به تصاویر در حد مجموعه ای پیکسل ها نگاه می کرد و نمی توانست تصویر را در قاب بزرگتر ببیند. به لطف هوش مصنوعی قابلیتی به آن اضافه شده که اکنون انتخاب سوژه در فتوشاپ امکان پذیر است.

اگر در نرم افزار قدرتمند فتوشاپ به دنبال روشی برای تشخیص سوژه از جمله تصاویر افراد، اشیاء و … می باشید در نسخه های جدید قابلیتی با عنوان Select Subject در آن اضافه شده که می توان به انتخاب سوژه در فتوشاپ اقدام کرد. با ادامه مطلب همراه ما باشید.

انتخاب سوژه در فتوشاپ با قابلیت Select Subject

تا مدت ها پیش، فتوشاپ به تصاویر به چیزی بیشتر از یک مجموعه پیکسل نگاه نمی کرد و تنها چیزی که قادر به تشخیص آن بود رنگ های مختلف پیکسل های مختلف بود و برخی را از برخی دیگر روشن تر یا تیره تر تلقی می کرد. همچنین فتوشاپ قادر نبود تصویر را در قاب بزرگتر مشاهده کند.

تصور از وجود شخص، درخت، حیوان یا هر شی ء دیگر در عکس وجود نداشت. همه چیز تنها پیکسل بود. ولی به لطف هوش مصنوعی فتوشاپ به اسم Adobe Sensei فناوری یادگیری ماشین ادوبی از نسخه ۲۰۱۸ به بعد تغییر یافت. Adobe Sensei موتور جستجو Adobe Stock را قدرت داده و به آن اجازه می دهد تصاویر افراد، حیوانات یا سایر موضوعات را سریعا پیدا کند.

در نسخه ۲۰۱۸ فتوشاپ شرکت ادوبی این تکنولوژی را به صورت یک دستور بسیار جدید برای انتخاب، تحت عنوان Select Subject به فتوشاپ اضافه کرد. در نسخه ۲۰۲۰ دستور مذکور بسیار بهبود و ارتقا پیدا کرده است. Select Subject به صورت خودکار موضوع اصلی را در تصویر پیدا و آن را انتخاب می کند و این کار را تنها با یک کلیک انجام خواهد داد.

البته همچون هر ابزار انتخاب خودکار دیگری نتایج حاصله با توجه به تصویر مورد نظر تفاوت دارد. برای استفاده از این دستور باید از نسخه فتوشاپ ۲۰۲۰ یا بالاتر بهره بگیرید.

محل دستور Select Subject

همانطور که اشاره شد شرکت ادوبی ابزار قدرتمندی را برای انتخاب و جداسازی سوژه ها در برنامه فتوشاپ اضافه کرده است. این ابزار با اسم Select Subject از یک ماشین فراگیری جهت شناسایی سوژه ها در داخل عکس استفاده کرده و به کاربر کمک می کند تا به طور موثری سوژه را از پس زمینه جدا نماید.

تا قبل از ورود این قابلیت انتخاب سوژه در فتوشاپ به کمک ابزارهایی مانند Quick Selection ،Pen،Lasso و Magic Wand صورت می گرفت. ابزار Select Subject توسط ایجاد امکان یک نقطه شروع انتخاب کاربردی و موثر توسط تنها یک کلیک تحولی بزرگ در روش انتخاب سوژه ها در این نرم افزار قدرتمند ایجاد کرده است.

برای پیدا کردن دستور Select Subject فتوشاپ روش های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد. اولی از طریق نوار منو می باشد. راه اصلی جهت اجرای دستور Select Subject رفتن به منو Select در Menu Bar و انتخاب گزینه Subject می باشد.

روش دیگر از طریق نوار Options است. اگر یکی از ابزارهای Magic Wand، Quick Selection و Object Selection در نوار ابزار فعال است کلید Select Subject را در نوار Options پیدا می کنید.

دستور Select Subject برجسته ترین سابجکت موجود در تصویر را به صورت خودکار شناسایی و یک کادر انتخاب را اطراف آن رسم می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که خیلی راحت دستور Select Subject را انتخاب و فتوشاپ بقیه کارها را خودش انجام می دهد.

هر چند دستور Select Subject جالب به نظر می رسد ولی مهم است که انتخاب هایی که توسط این دستور صورت می گیرد را خودمان کنترل نماییم. به جای این که به Select Subject به عنوان قابلیتی که تمام کارها را انجام می دهد بهتر است نتایج حاصل از اجرای این فرمان را به عنوان نخستین گام در ویرایش تصاویر در نظر بگیرید.

مانند ابزارهای دیگر این ابزار می تواند ۹۰-۹۵ درصد کارها را پیش ببرد و این واقعیت که تنها با یک کلیک انتخاب سوژه انجام می شود شگفت انگیز بوده ولی در بیشتر موارد بعد از اجرای دستور هنوز هم باید به کمک فضای کاری Select and Mask فتوشاپ انتخاب صورت گرفته را اصلاح نمود.

به کمک این ابزار جدید انتخاب جزئیات پیچیده در اطراف و حاشیه های سوژه کار دشواری نیست زیرا فناوری ماشین فراگیری در نرم افزار فتوشاپ به آسان شدن روند انتخاب بسیار کمک می کند. قابل ذکر است امکان استفاده از این دستور در محیط های Select and Mask هم وجود دارد و برای کاربران امکان تمیزکاری لبه ها و دوربری های انجام شده را ایجاد می کند.

در ضمن توسط ابزار Select Subject انتخاب و دوربری و جداسازی سابجکت ها با سرعت بسیار بالایی صورت می گیرد. همچنین در صورت تمایل برای آشنایی باتغییر تم توشاپوابزار سلکت در فتوشاپروی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا
#‌فناوری #‌دانش منبع: آرگا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گوسفند «لستر مرزی» یک نژاد گوسفند بریتانیایی است. این گوسفند پشم دراز است و یک نژاد دو منظوره محسوب می شود زیرا هم برای گوشت و هم برای پشم پرورش می یابد. گوسفندان بزرگسال این نژاد مطیع هستند و به سایر مناطق تولید گوسفند از جمله استرالیا و ایالات متحده صادر شده‌اند.

4 ساعت پیش

رابط کاربری ONE UI 7 قابلیت ارسال پیام‌های ماهواره‌ای را به گوشی‌های گلکسی سامسونگ خواهد آورد؛ چه زمانی باید انتظار معرفی این قابلیت را داشت؟

دیروز

شیائومی میکس فولد ۴ به‌عنوان رقیب گلکسی زد فولد ۶ با دوربین پریسکوپی و لولای ارتقایافته رونمایی شد.

دیروز

برخورد اتفاقی مریخ‌نورد Curiosity ناسا با سنگی در مریخ، منجر به شکافتن آن شد و محتوای درون سنگ دانشمندان را شگفت‌زده کرد.

دیروز

خودروساز لوکس چینی هونگچی به‌تازگی از نسخه پلاگین هیبریدی شاسی‌بلند کامپکت HS۳ رونمایی کرد. این شاسی‌بلند رقیبی برای هیوندای توسان و کیا اسپورتیج به‌حساب می‌آید.

23 ساعت پیش

رابط کاربری ONE UI 7 قابلیت ارسال پیام‌های ماهواره‌ای را به گوشی‌های گلکسی سامسونگ خواهد آورد؛ چه زمانی باید انتظار معرفی این قابلیت را داشت؟

دیروز

برخورد اتفاقی مریخ‌نورد Curiosity ناسا با سنگی در مریخ، منجر به شکافتن آن شد و محتوای درون سنگ دانشمندان را شگفت‌زده کرد.

دیروز

هیوندای به‌تازگی در حال فراخوانی جدیدترین مدل‌های سانتافه خود به دلیل ایجاد یک نقص عجیب و خاص است.

دیروز

رابط کاربری ONE UI 7 قابلیت ارسال پیام‌های ماهواره‌ای را به گوشی‌های گلکسی سامسونگ خواهد آورد؛ چه زمانی باید انتظار معرفی این قابلیت را داشت؟

دیروز

بیشتر...