ایران ناز |
8 ماه پیش

آیا بیماران دیابتی می توانند ایمپلنت انجام دهند آپدیت 2023

آیا بیماران دیابتی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟ [آپدیت 2023]✅

آیا بیماران دیابتی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟

تحقیقات گسترده ای در مورد ایمپلنت دندان موجود است. در سال های گذشته برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته در اثر عفونت و یا شگستگی های عمیق، تنها از روش بریج کردن و یا دندان های مصنوعی استفاده می شد.

عیب این روش ها این بود که در طولانی مدت مشکلات زیادی برای بیماران به همراه داشت. تا اینکه روش معجزه آسای ایمپلنت دندان وارد دنیای دندانپزشکی شد.

آیا بیماران دیابتی می توانند ایمپلنت انجام دهند؟ آپدیت 2023

این روش، درمانی طولانی مدت و با ماندگاری بالا برای دندان های از دست رفته است که کمترین عوارض و بیشترین بازدهی را برای بیماران دارند.

به همین خاطر امروزه بیشترین تمرکز بر روی این نوع روش درمانی است. ایمپلنت دندان از ابتدای پیدایش تا به امروز پیشرفت‌های زیاد و خوبی داشته است.

ایمپلنت دندان هم مثل سایر درمان های دندانپزشکی پیچیدگی های خاص خود را دارد که سؤالات زیادی را در ذهن بیمار به وجود می آورد که همه آن ها توسطبهترین متخصص ایمپلنت در تهرانپاسخ داده می شوند.

درصد موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟ کاندیدای مناسب ایمپلنت دندان چه کسانی هستند؟ آیا ایمپلنت نیاز به جراحی دارد؟ مراحل ایمپلنت دندان چگونه است؟

ما در ادامه این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در مورد این روش درمانی در اختیار شما قرار می دهیم. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید می توانید به سایتجراحتو (jaraheto.net)مراجعه کنید و یا از سایت هایی نظیر پزشکا، دندانپزشکا، جراحا و تاپتنا کمک بگیرید.

ایمپلنت چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

جنس ایمپلنت دندان از تیتانیوم خالص است که بیشترین سازگاری را با بدن انسان دارد. شکل ظاهری آن شبیه میله باریکی است که درون استخوان فک گذاشته می شود.

روش درمانی ایمپلنت دندان در جامعه امروز جایگزین بسیار مناسبی برای دندان های از دست رفته به شمار می رود.

نکته ای که باید در مورد آن مورد توجه قرار بگیرد و همواره مورد تاکیدبهترین متخصص ایمپلنت در ایرانمی باشد، این است که اگر پس از جای گذاری در فک به طور صحیح از آن مراقبت شود، قطعا ماندگاری بسیار بالایی خواهد داشت.

برخلاف پیشرفت هایی که در حوزه مراقبت از دندان انجام شده، میلیون ها نفر از مردم از درد دندان رنج می برند، که عمدتا به علت پوسیدگی دندان، بیماری پریودنتال یا آسیب است.

برای سال های متمادی، تنها روش درمان برای افرادی که دندان هایشان را از دست داده بودند، بهره بردن از پل ها و پروتزهای دندانی بود. اما امروزه، بازار ایمپلنت دندان بسیار پررونق است.

در ادامه شرح خواهیم داد که انواع ایمپلنت دندان کدامند و چه کاربردهایی دارند. به طور کلی در طول تاریخ دو نوع ایمپلنت دندان وجود داشته است:

• اندوستیال (endosteal)

• ساب‌پریوستیال (subperiosteal)

اندوستیال به ایمپلنتی اطلاق می شود که داخل استخوان قرار می گیرد، اما ساب‌پریوستیال ایمپلنتی است که روی استخوان آرواره و زیر بافت لثه جای گذاری می شود.

شایان ذکر است استفاده از ایمپلنت های ساب‌پریوستیال دیگر منسوخ شده است زیرا نسبت به ایمپلنت های اندوستیال در طولانی مدت نتایج ضعیف تر و استحکام کمتری دارند.

ایمپلنت چیست و به چه منظوری انجام می شود؟

نتایج ایمپلنت دندان برای چه کسانی ناموفق خواهد بود؟

تا سن 18 سالگی باید صبور باشید تا اسکلت صورت شکل کامل خود را بگیرد، وگرنه امکان دارد در آینده به دلیل رشد فک و صورت ایمپلنت استفاده شده کوتاهتر به نظر برسد.

در برخی موارد اگر چندین ایمپلنت دندانی در یک ناحیه قرار گرفته باشد و پروتز به شکل بریج روی ایمپلنت ها نصب شده باشد مقاومت بریج از رشد اسکلتال در آن ناحیه جلوگیری می کند و بدین ترتیب بیمار دچار دفرمه شدن صورت می شود ولی بعد از سن 18 سالگی هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و تا هر سنی می توان از روش ایمپلنت دندانی استفاده کرد.

دربهترین کلینیک دندانپزشکی در تهراندر محدود مواردی می توان در سنین پایین تر برای تک دندان ایمپلنت دندانی انجام داد ولی در این صورت باید پروتز ایمپلنت دندانی بعد از 18 سالگی تعویض شود تا اندازه آن با دندان های اطراف هماهنگ باشد.

اگر ایمپلنت ها با طرح ها و قطرها و زوایای مختلف از هم کاشته شوند ، بهتر این است که با روکش آنی به هم وصل شوند و به صورت دسته جمعی روکش شوند تا اینکه تک تک و جدا روکش شوند به این خاطر که می توانند در تحمل فشارهای حاصل از جویدن به هم کمک کنند.

در این قسمت از مقاله به معرفی افرادی پرداخته ایم که واجد شرایط ایمپلنت دندان نیستند:

• اگر سابقه انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی دارید یا اینکه در حال انجام این درمان ها هستید، باید بدانید که احتمال موفقیت در درمانتان بسیار کم است. در موارد خاص پزشکی مثل ابتلا بهپوکی استخوانو بیماری های مانند آن هنوز به طور قطعی اطمینان حاصل نشده است و اثر آن در کارکردو ماندگاری مشخص نیست.

• در این جراحی سلامت لثه مراجع بسیار مهم است و بغیر از آن باید استخوان های فک قدرت کافی برای نگهداری آن را داشته باشند.

• در موارد بسیاری اگر مراجع از دخانیات استفاده کند، دندانپزشک از درمان خودداری می کند، زیرا استفاده از این مواد حتی سیگار امکان موفقیت درمان را کاهش می دهد.

• اگر می خواهید تمام دندان هایتان را به روش کاشت جایگزین کنید، در فک بالا به شش تا هشت و در فک پایین به چهار تا شش ایمپلنت نیاز پیدا خواهید کرد.

• رعایت بهداشت عمومی دهان و دندان تاثیر بسزایی در بالا بردن عمر ایمپلنت دندان دارد. ایمپلنت ها قادرند طرح لبخند را بهبود بسیاری ببخشند.

• اگر از داروهایی که در آنها مشتقات بیس فسفونات به کار برده شده است، استفاده می کنید توصیه می کنیم که از این درمان اجتناب کنید.

• در مورد بیماران دیابتی اگر دیابت آن ها کنترل شده باشد؛ مشکل خاصی ایجاد نمی شود و می توان گفت درصد موفقیت ایمپلنت در این بیماران با افراد سالم تقریبا یکسان است.

اقدامات قبل از انجام ایمپلنت دندان

• پزشک معالج قبل از انجام هرکاری باید به مراجع توضیح دهد چگونه برای درمان آماده شود.

• پرونده دندانپزشکی تشکیل شود بدین ترتیب که قبل از انجام هر درمانی پرسشنامه ای در مورد شرایط پزشکی در اختیار شما قرار می گیرد. اگر مطلب مهمی وجود دارد که در پرسشنامه نیست حتما آن را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

• قبل از انجام عمل معاینه لثه ها و اطمینان یافتن از سلامتی کامل آن ها انجام می شود، ضمنا هر گونه عفونت یا پوسیدگی در لثه و دندان های مجاور محل قرار گیری ایمپلنت نیز باید به طور کامل درمان شود.

• بعد از اطمینان از سلامت ناحیه جراحی و اطراف آن نیاز به تهیه یک اسکن رادیوگرافی مخصوص ایمپلنت از محل می باشد.

• آخرین مسئله ای که قبل از ایمپلنت بررسی می شود این است که در شرایط پزشکی خاص ( فشار خون بالا، سابقه سکته قلبی یا مغزی ، سابقه پیوند عضو و …) گاهی اوقات نیاز به دریافت داروی مخصوص یا تغییر در دوز داروهای بیمار وجود دارد.

اقدامات قبل از انجام ایمپلنت دندان

کلام آخر

در این مقاله سعی بر این بوده تمامی نکات پیرامون ایمپلنت دندان شرح داده شود.

با ایمپلنت‌ دندان بادوام و طبیعی، افرادی که دندان‌های طبیعی خود را از دست داده‌اند، اعتماد به نفس خود را با جبران توانایی غذا خوردن و لبخند زدن، به همراه خطوط کامل و طبیعی صورت، دوباره به دست می آورند.

این جراحی به افرادی که یک یا چند دندان را به دلیل آسیب، بیماری پریودنتال یا دلایل دیگر از دست داده اند کمک شایانی می کند. مهم ترین مزیت ایمپلنت دندان پشتیبانی قابل اعتمادی است که برای دندان‌های جدید به وجود می آورد.

بسیار سپاس گزاریم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. در پایان اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید به سایتجراحتو (jaraheto.net)مراجعه کنید.#‌ایرانگردی#‌مسافرت منبع: ایران ناز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جالب و خواندنی از نحوه پیدایش قهوه ، تاریخچه بوجود آمدن قهوه ، این نوشیدنی عالی برای شروع صحبت با یک فرد و به دلیل فواید سلامتی متعدد

8 ماه پیش

سرویس بین‌الملل: طبیعت، مکانیسم تثبیت بیولوژیکی نیتروژن را فراهم کرده است که در آن میکروب‌ها N2 اتمسفر را به NH3 تبدیل می‌کنند که می‌تواند توسط اکثر موجودات از جمله گیاهان، متابولیزه شود. ترکیبات نیتروژن معدنی برای بیوسنتز اسیدهای آمینه و پروتئین‌ها، نوکلئوزید تری فسفات‌ها و اسیدهای نوکلئیک که برای حیات روی زمین ضروری هستند، استفاده […]

8 ماه پیش

اقتصادسبز آنلاین: وزیر جهاد کشاورزی از آمادگی ایران برای تبدیل به مرکز توزیع (هاب منطقه‌ای) و مسیر اصلی انتقال کود پتاس بلاروس به مقاصد منطقه‌ای و بین‌المللی خبر داد. محمد علی نیکبخت، وزیر جهادکشاورزی با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهوری و هیات همراه به بلاروس گفت: ظرفیت بلاروس در تولید کودهای کشاورزی به […]

8 ماه پیش

اقتصادسبز آنلاین: درست است که گاوها در مکان‌های پهن یا باریک کوتاه یا بلند یا حتی روی پهلوی خود شبیه یک گاو مرده استراحت می‌کنند ولی برای فراهم کردن محیط استراحت طبیعی برای آنها بایستی آزادی‌های زیر را برای آنها تأمین نمود: – آزادی در دراز کشیدن پاهای جلویی به سمت جلو – آزادی در […]

8 ماه پیش

تعمیر ماشین لباسشویی و معرفی برنامه‌های ماشین لباسشویی ، در دنیای امروز که تکنولوژی در همه‌ی ابعاد زندگی به نوعی وارد شده، ماشین لباسشویی

8 ماه پیش

اقتصادسبز آنلاین: معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به ضریب خودکفایی ۸۰ درصدی محصولات کشاورزی گفت: تولید محصولات کشاورزی با رشد ۵ برابری به ۱۲۵ میلیون تن رسیده است. سیدمجتبی خیام نکویی، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در همایش هفتمین همایش ملی بزرگداشت روز جهانی زنان روستایی گفت: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج تأمین […]

8 ماه پیش

نکات مهم خود مراقبتی در افراد مبتلا به افسردگی ، کسانی که به افسردگی مبتلا هستند مراقبت از خود برای اطمینان از سلامت روانی بسیار مهم است

8 ماه پیش

تقسیم ارث زوجه به چه صورت است ، که زن و شوهر بتوانند وارث هم شوند عقد نکاح دائم است و براساس بیان بهترین وکیل مهریه تهران توارث در ازدواج

8 ماه پیش

اقتصادسبز آنلاین: رئیس بنیاد ملی گندمکاران از پرداخت ۷۵ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: مابقی مطالبات گندمکاران تا پایان مهر پرداخت می شود. عطااله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه […]

8 ماه پیش

بیشتر...