حقوق نیوز |
1 ماه پیش

چگونه به دعوای خانوادگی پایان دهیم حقوق نیوز

چگونه به دعوای خانوادگی پایان دهیم

چه درگیر باشید چه نباشید، دیدن افراد در دعوای خانوادگی شما می تواند واقعاً سخت باشد. ممکن است وقتی عزیزانتان بر سر یکدیگر فریاد و غر می زنند، ناراحت، عصبانی یا حتی شرمنده باشید.

چند تکنیک وجود دارد که می توانید از آنها برای بحث آرام و متمدنانه با خانواده در مورد مسائل خود استفاده کنید.

در اینجا 10 نکته برای هدایت دعواهای خانوادگی و پایان دادن آنها به شیوه سالم آورده شده است.

1- خونسردی خود را حفظ کن.

وقتی خانواده شما در حال دعوا هستند، راحت می شود از کوره در رفت. اگر احساس می کنید به جای صحبت آرام، فریاد می زنید یا در حال منفجر شدن هستید، ابتدا در اطراف محوطه قدم بزنید تا آرام شوید. صرف نظر از اینکه با چه کسی صحبت می کنید، انجام این کار با آرامش، بسیار بهتر از نعره یا فریاد زدن است.

- همچنین می توانید هر زمان که احساس می کنید استرس دارید، نفس عمیق بکشید یا تا 10 بشمارید.

- سعی کنید قبل از اینکه با اعضای خانواده خود صحبت کنید، چند ضربه به بالش خود بزنید یا به توپ بیس بال ضربه بزنید تا قدری از پرخاشگری خود را برطرف کنید.

2- یک جلسه خانوادگی برگزار کنید

صحبت کردن با همه به طور همزمان بسیار ساده تر خواهد بود. ببینید آیا زمان و روز خوبی برای دور هم جمع شدن اعضای خانواده شما وجود دارد یا خیر. سپس همه شما می توانید ملاقات کرده و در مورد مسائل خود صحبت کنید.

3- به حرف همه گوش کنید

به همه اعضای خانواده فرصت دهید تا صحبت کنند. به این ترتیب ، همه احساس می کنند در مورد آنچه اتفاق می افتد نظر می دهند. حرفها را قطع نکنید، حتی اگر به نظر می رسد که کسی دروغ می گوید یا دراماتیک عمل می کند - وقتی نوبت به صحبت شما می رسد، می توانید مطالبی را که شما را آزار می دهد مطرح کنید.

اجازه دادن به همه برای صحبت کردن سخت است به خصوص اگر آنها چیزهایی می گویند که شما را عصبانی می کند. با این حال اگر به دیگران اجازه دهید صحبت کنند، آنها نیز حرف شما را خواهند شنید.

4- زبان بدن را بی طرف نگه دارید

چرخاندن چشم ها و آه کشیدن چیزهای زیادی در مورد آنچه فکر می کنید می گوید. وقتی به صحبت های دیگران گوش می دهید، سعی کنید صورت خود را بی طرف نگه دارید و اجازه ندهید احساسات شما نمایان شود. وقتی صحبت می کنید، لحن صدای خود را سبک نگه دارید و سعی کنید از عصبانیت فریاد یا نعره نزنید.

5- نیازهای خود را بیان کنید

نام احساسی که دارید را نام ببرید و چگونه می خواهید آن را برطرف کنید

به عنوان مثال می توانید چیزی شبیه این را بگویید: "وقتی سرم فریاد می زنید که کارهایم را انجام نمی دهم اما بر سر خواهرم فریاد نمی زنید این باعث می شود احساس ناراحتی کنم. من احساس می کنم در خانه با ما یکسان برخورد نمی شود. این غیرمنصفانه است.

6 از زبان "من" استفاده کنید.

مشکلات را حول احساسات خود متمرکز کنید. به جای سرزنش اعضای خانواده یا نام بردن از آنها سعی کنید تا آنجا که ممکن است از عبارت "من" استفاده کنید. این می تواند به افراد کمک کند احساس دفاعی کمتری و توانایی بیشتری برای حل مشکلات با شما داشته باشند.

به عنوان مثال به جای این که بگویید: شما بیش از حد بر سر من فریاد می کشید، می توانید بگویید: وقتی بر سر من فریاد می کشید احساس ترس می کنم.

7- سعی کنید بی طرف باشید

اگر مستقیماً درگیر دعوا نیستید، موقعیت خود را بی طرف نگه دارید. انتخاب طرفین بین والدین، خواهر و برادر یا اعضای خانواده بزرگتر فقط مشکل را بدتر می کند. به آنچه همه می گویند گوش دهید و سعی کنید توصیه های بی طرفانه ارائه دهید.

8- با یک راه حل بیایید

وقت آن است که آنچه را که در آینده به آن نیاز دارید بیان کنید. سعی کنید به چیزی برسید که همه اعضای خانواده با آن موافق هستند. اگر نمی توانید یک راه حل کامل ارائه دهید، چیزی را انتخاب کنید که همه بتوانند در مورد آن مصالحه کنند، حتی اگر کمی ناخوشایند باشد.

اگر مستقیماً درگیر دعوا نیستید، ممکن است نتوانید به نتیجه برسید و این اشکالی ندارد. سایر اعضای خانواده خود را تشویق کنید تا به چیزی برسند که همه بتوانند از آن راضی باشند.

9- اگر دعوا داغ شد مکان را ترک کنید

دعواهای خانوادگی می تواند خیلی زود زشت شود. اگر کسی شروع به داد و فریاد، جیغ و یا جسارت به دیگران کرد این را به عنوان نشانه خود برای خروج از آنجا در نظر بگیرید. به همه اطلاع دهید که وقتی همه آنها متعهد به رفتار متمدنانه و مودبانه با یکدیگر شدند، می توانید دوباره ملاقات کنید.

10- در صورت نیاز با یک روانشناس صحبت کنید

گاهی اوقات، شما و خانواده خود نمی توانید به یک راه حل برسید. اگر بزرگسال هستید، با یک درمانگر خانواده صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا مسائل خود را با آرامش و متمدنانه حل کنید و به راه حلی برسید که برای همه مفید باشد.#‌روانشناسی #‌روانشناسان منبع: حقوق نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

موضوع عشق واقعی قرن ها مورد بحث بوده است. بدبین ها اغلب قسم می خورند که وجود ندارد، در حالی که رمانتیک های ناامید فکر می کنند همه باید برای یافتن همنوعان خود تلاش کنند. با توجه به اینکه علم اکنون…

5 روز پیش

تجربه افکار و تمایلات خودکشی می تواند ترسناک و مقابله کننده باشد. بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود چنین افکاری را تجربه خواهند کرد. وقتی احساس خودکشی می کنید یا شروع به فکر کردن به مرگ می کنید،…

6 روز پیش

احساس تحقیر شدن در رابطه یکی از مشکلاتی است که عمیقاً روابط عاطفی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به آن آسیب می‌زند. این احساس باعث می‌شود که افراد اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و نتوانند آن طور که می‌خواهند در زندگی عمل کنند.

6 روز پیش

به غیر از معدود روشنفکران، این اشتباه نیست که فرض کنیم و بگوییم که اکثر مردم امروز خوشحال نیستند. دلیل این امر این است که انسان بیش از حد مادی گرا شده است. او بیشتر بر جمع آوری مادیات و از دست دادن…

۱ هفته پیش

نیکتوفوبیا (ترس از تاریکی در بزرگسالان): ممکن است همه ی ما ترس از تاریکی را در کودکی و زمان های دور تجربه کرده باشیم اما این

۱ هفته پیش

هنوز نمی‌ دانیم که علاقه به موسیقی غمگین خوب است یا نه. غم معمولا احساسی‌ ست که سعی می‌کنیم از آن اجتناب کنیم. شاید حتی این نوع موسیقی را مایه افسردگی و نامطلوب به حساب آورند. با این حال، چیزی در موسیقیِ غمگین است که ما را به خود می‌کِشد و ما را به اوج می‌برد. ولی چرا شنیدن موسیقی غمگین حس خوبی به ما می‌دهد؟

۱ هفته پیش

بهترین روانکاو آیا می دانید که روانکاور کیست و چه وظایفی دارد؟ بسیاری از مردم تفاوت میان روانکاو و روانشناس را نمی دانند و از شرح وظایف آن ها اطلاعات

۱ هفته پیش

فوبیا یک ترس غیرمنطقی از چیزی است که بعید است باعث آسیب شود. خود این کلمه از کلمه یونانی phobos گرفته شده است که به معنای ترس یا وحشت است. به عنوان مثال هیدروفوبیا به معنای واقعی کلمه ترس از آب است.…

۱ هفته پیش

افراد مبتلا به پیکا موادی را مصرف می‌کنند که ارزش غذایی ندارند. از مواد بی‌ضرری مثل یخ گرفته تا مواد خطرناک مثل تکه‌های رنگ یا فلز.

۱ هفته پیش

در حالی که خود اندیشی مفید است، نشخوار فکری مضر است. تمرکز بر مشکلات خود، بزرگ‌نمایی بدبختی و میزبانی از مهمانی ترحم خود تنها باعث افزایش ناراحتی شما می‌شود. شاید شما مکالمه ای را که با رئیس خود…

۱ هفته پیش

در طی چند ماه گذشته، من از تعداد زیادی زن و مرد شنیده ام که پس از اعتماد به افراد اشتباه، چالش های عمیق و حتی آسیب های روحی را تجربه کرده اند. از آنجایی که آنها به این افراد جعلی، متقلب یا افراد بی…

۱ هفته پیش

قاطعیت یعنی تصمیم‌گیری با بررسی منطقی جوانب مختلف بدون وسواس درباره نتیجه‌ای کاملا درست. افراد قاطع بدون ترس از نتیجه تصمیم‌گیری می‌کنند.

۱ هفته پیش

نوجوانی یکی از دوره هایی است که در آن فرد دستخوش تغییرات فیزیکی، هورمونی و ظاهری زیادی می شود. یکی از این تغییرات رشد جنسی نوجوان می باشد. از این رو لازم

۱ هفته پیش

بیشتر...