چرا لژیونرها به ایران نمی آیند خبرنامه دانشجویان ایران

بازیکنان ایرانی زیادی در خارج از کشور بازی می‌کنند اما هیچ پیشنهادی آنها را برای آمدن به ایران متقاعد نمی‌کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ نکته قابل توجه اینکه به‌جز پاسخ منفی لژیونرها به باشگاه‌های ایرانی، حالا برخی رسانه‌ها از تداوم این مشکل برای همراهی با تیم ملی نیز خبر می‌دهند تا با این شرایط آن دسته از لژیونرهای ملی‌پوشی که مشمول خدمت مقدس سربازی هستند و به اردوهای بعدی تیم ملی دعوت می‌شوند، از این پس برای خروج از کشور بعد از پایان هر اردو با مشکلاتی در این زمینه مواجه شوند.

به نقل از فرهیختگان، در واقع سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی، علی قلی‌زاده، سامان قدوس، الهیار صیادمنش، سعید عزت‌اللهی، امیر عابدزاده و چند لژیونر دیگر در بین آن دسته از بازیکنانی قرار دارند که با این مشکل مواجه هستند و براساس اعلام برخی رسانه‌ها حتی برای همراهی تیم ملی نیز باید هرچه سریع‌تر نسبت به حل و فصل آن اقدام کنند. البته درنهایت شاید با مساعدت نهادهای ذی‌ربط این مساله برای همراهی با تیم ملی تا مدت‌زمان محدود و مشخصی حل شود اما به‌طور قطع پاسخ منفی لژیونرها به باشگاه‌های ایرانی بی‌ربط با لغو قانون قبلی و اجرایی شدن قانون جدید در ارتباط با قانون مشمولیت فوتبالیست‌هایی که به خدمت سربازی نرفته‌اند نیست و باعث شده است تا این نفرات فعلا به بازگشت به لیگ ایران فکر نکنند.

در این مورد شنیده‌های خبرنگار «فرهیختگان» حکایت از آن دارد که سازمان وظیفه عمومی به این دسته از بازیکنان که هنوز خدمت سربازی را سپری نکرده‌اند، اعلام کرده است در صورتی که قصد بازگشت به فوتبال ایران را داشته باشند نباید به حضور به تیم‌های دیگر فکر کرده و فقط باید برای تیم‌های نظامی به میدان بروند؛ تیم‌هایی نظیر ملوان در لیگ برتر یا فجرسپاسی و نیروی زمینی در لیگ دسته اول. البته همان‌طور که اشاره شد راه‌حل‌هایی برای رفع این محدودیت نیز وجود دارد و آن اینکه در صورت داشتن مجوزهای ممکن، بازیکن می‌تواند از معافیت تحصیلی یا کفالت برای همراهی با باشگاه‌های ایرانی غیرنظامی استفاده کند.#‌اخبار منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

طبق مصوبه ۶۵۹ شورای رقابت، خودروهای برقی از شمولیت دستورالعمل بازار خودروهای سواری مصوبه ۵۴۳ خارج شد.

1 ساعت پیش

نوشیدن آب به میزان کافی در بهبود و حفظ سلامتی تاثیر بسیاری دارد و در مواردی از ابتلا به بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

1 ساعت پیش

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از ایجاد حواشی در صحن علنی شورا توسط اعضا و شهرداری در رسانه‌ها انتقاد کرد.

نیم ساعت پیش

دادستان‌های کره جنوبی همسر رئیس‌جمهور این کشور را به دلیل دریافت هدایای گران قیمت و دستکاری بازار سهام بازجویی کردند.

نیم ساعت پیش

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: تا نیمه اول تیرماه سال جاری ۶۳۰ هزار تن آسفالت تامین، تولید و پخش شده است. این میزان تقریبا ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.

1 ساعت پیش

تیزر تبلیغاتی پژو 405 را مشاهده می کنید. این ویدئو تبلیغاتی مربوط به بیش از 30 سال پیش است.

1 ساعت پیش

فرمانده انتظامی سبزوار از دستگیری یک زن فروشنده سکه‌های طلای تقلبی در این شهرستان خبر داد.

1 ساعت پیش

والدین باید چالش نوزادان خود را بپذیرند.

نیم ساعت پیش

با توجه وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و تمرکز دولت بر درآمدهای مالیاتی در سال جدید پیش بینی می‌شود که دولت در بخش افزایش حقوق در بودجه سال 1402 با موانعی مواجه شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...