پرشین وی |
1 سال پیش

نحوه خانه تکانی مراحل خانه تکانی عید

۵گام برای خانه تکانی آسان وبدون دردسر

خانه تکانی یک ایینی است که از دیرباز باامدن فصل بهار و در اواخر سال کهنه ان را انجام میدادند .خانه‌تکانی یعنی به استقبال بهار رفتن،برای تغییر وتحول درونی انجام میشد.

وقتی به پایان سال نزدیک میشویم کم کم به فکر خانه تکانی می افتید . ما در این مجموعه روشی را به شما اموزش میدهیم که تمیز کردن منزل برای شما کاری اسان گردد . شما میتوانید با یک برنامه ریزی درست به تمام کارهای خود برسید . نحوه خانه تکانی را در این مجموعه بیان کرده ایم . شما هم قدم به قدم روشهای گفته ما را دنبال کنید . خانه تکانی آسان وبدون دردسر را در پرشین وی ببینید.

نحوه خانه تکانی

اغلب هم دود این کارگاه‌بازی‌ها به چشم سیاتیک یا مهره‌های کمرمان می‌رود و ما را از داشتن تعطیلاتی لذت‌بخش محروممی‌کند.تمیزی و منظم بودن خانه چشم نواز است و ما را از زندگی راضی نگه می‌دارد؛ اما بهتر است برای تکاندن خانه برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم تا در شلوغی‌های آخر سال راحت‌تر کارهای‌مان را پیش ببریم و از کمردرد وپادرد در امان بمانیم.
ما پیشنهاد می کنیم برای برنامه ریزی خانه تکانی گام های زیر را در نظر بگیرید:

ترفند خانه تکانی سریع

گام اول:

زیرساخت‌های تعیین‌کننده در خانه تکانی در یک صبح پرانرژی سراغ کشوها، کمدها و گنجه‌های اتاق‌ها بروید.سعی کنید چیزهای غیرقابل استفاده و کهنه را با فراغ بال کنار بگذارید؛ می‌توانید خوب هایش را به دیوار مهربانی برسانید و دل دیگران را شاد کنید.بعد از آن تا می‌توانید همه چیز را دسته بندی کنید.

برای منظم کردن کشوها می‌توانید از جعبه تقسیم استفاده کنید.(یا خودتان تقسیم بسازید) داخل کمدهای دیواری را هم به وسیله جعبه‌های مقوایی یا پارچه‌ای مرتب کنید.با انجام این عملیات مهم در خانه‌تکانی، خودتان به جادوی کمد و کشوهای مرتب پی می‌برید!اگر انباری یا بالکن یا هر جای دور از دسترس دیگری هم دارید در همین مرحله کارش را یک‌سره کنید.
یادتان باشد کلید موفقیت در این مرحله دل به دریا زدن و بخشیدن وسایلی است که استفاده‌شان نمی‌کنید.دورریختنی‌ها را هم با خیال راحت به ماشین زباله محل بسپارید.در یک صبح پرانرژی سراغ کشوها، کمدها و گنجه‌های اتاق‌ها بروید و آن ها را مرتب کنید

گام دوم:

ویترین‌ها بوفه و کتابخانهو خلاصه هر چیزی که درست جلوی دید است، جزیی از ویترین خانه محسوب می‌شود.روز دوم خانه‌تکانی را به این قسمت اختصاص دهید.هرچیز قابل شست‌و‌شویی را بشویید؛ خصوصا ظروف کریستال بعد از شسته شدن برق قشنگی می‌افتند و جذاب‌تر از قبل می‌شوند.لوسترها را هم جا نگذارید! بهترین پاک‌کننده برای آنها پنبه و الکل است.بعد از تمیز شدن لوستر با خانه‌ای روشن‌تر از قبل مواجه می‌شوید.روز دوم خانه تکانی را به ویترین ها و ظروف قابل شستشو اختصاص بدهید

اصول و فنون خانه تکانی

گام سوم:

اندر احوالات آشپزخانهبه مرحله غول رسیدیم! این قسمتدیگر شوخی‌بردار نیست و آنقدر برای همه مان مهم است که معمولا چند چشم دیگر هم برای پیدا کردن لکچربی و غذا و…قرض می‌گیریم.سعی کنید در چند مرحله کار آشپزخانه را انجام دهید؛ مرحله اول مثل گام یک کابینت‌ها و کشوها را سامانبدهید.از همان وسایلی که گفتیم برای جدا کردن کشوهای آشپزخانه هم استفاده کنید.بعد می‌توانید سراغ یخچال و فریزر بروید.

اول تمام دورریختنی‌ها را با یک نگاه به انقضاهای‌شان دور بریزید و بعد مشغول تمیزکاری طبقات مختلف شوید.بد نیست اگر کسی را برای کمک دارید، سری هم به زیر یخچال و فریزر و باقی وسایل بزنید.آنجا پر است از آشغال ریزه‌هایی که از دستتان در امان مانده‌اند!روز سوم خانه تکانی را به آشپزخانه وکابینت های آن اختصاص بدهید

گام چهارم:

تغییر دکوراسیون اگر به نظرتان وسایل خانه بد چیده شده است و نحوه خانه تکانی یا اگر فکر می‌کنید فرش تانرا در جای مناسبی ننداخته‌اید یا چیزهایی از این قبیل نظم ذهنتان را به هم زده است، همین حالا وقتش است که درستش کنید.باز هم مراقب سیاتیک و مهره هایتان باشید! بهترین روز برای این گام روز جمعه است که می‌شود از بقیهاعضای خانه هم کمک گرفت.در یک روز تعطیل با کمک اعضای خانه تغییر دکوراسیون بدهید

گام پنجم:

حمام و سرویس بهداشتی خب، این مرحلهیک جور زنگ تفریح محسوب می‌شود.خیلی سختش نکنید.باز هم اول زحمت دورریختنی‌ها را کم کنید.بعد از آن با یک جرمگیر و اسکاچ نرم دیوارها و کف را بشویید.شیرآلات را هم در مرحله آخر با اسپری تمیز کنید.برای تمیز کردن حمام و دستشویی ابتدا وسایل اضافی را دور بریزید و بعد با جرم گیر تمیز کنید

جام
جم#‌نکات_آشپزی منبع: پرشین وی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر می‌بینید مدام باید با تک‌سرفه‌هایی گلوی خود را صاف کنید، باوجوداینکه احساس بیماری هم نمی‌کنید، بدانید که فقط شما نیستید و معمولاً جای نگرانی وجود ندارد؛ اما باید حواستان به برخی موارد باشد.

۴ هفته پیش

اگر می‌بینید مدام باید با تک‌سرفه‌هایی گلوی خود را صاف کنید، باوجوداینکه احساس بیماری هم نمی‌کنید، بدانید که فقط شما نیستید و معمولاً جای نگرانی وجود ندارد؛ اما باید حواستان به برخی موارد باشد.

۴ هفته پیش

برخی مواد غذایی باعث تقویت قوای جنسی می‌شوند و برخی دیگر مشکلاتی را ایجاد می‌کنند که برای قبل از رابطه مناسب نیستند. در این مطلب به این مواد غذایی اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید...

۲ هفته پیش

بدن شما شگفت‌انگیز است؛ چون مدام کار می‌کند تا شما زنده باشید. هورمون‌ها، همان پیام‌رسان‌های شیمیایی که با ردوبدل‌کردن سیگنال‌ها بین خون و عضلات و اندام‌ها و بافت‌ها و سلول‌ها، عملکردهای بدنتان را متعادل نگه می‌دارند، نقش بسیار بزرگ و مهمی در این میان دارند.

۳ هفته پیش

زمان امتحانات وقت حذف وعده‌های غذایی و یا خوردن غذاهای ناسالم نیست. به اندازه کافی استراحت کنید و مراقب سلامت جسمی و روحی‌تان باشید شما باید بهترین نسخه خودتان در امتحانات باشید پس درست غذا بخورید ورزش کنید و خوب درس بخوانید.

۳ هفته پیش

اگر سعی داشته باشید وزن کم کنید پس سؤال‌های زیادی احتمالاً در ذهن دارید. مطمئناً مشتاق هستید در مورد توصیه‌های غذایی و ورزشی بیشتر بدانید تا یک روند سالم و تداوم پذیر را در جهت کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‌آل پیش ببرید. علاوه بر این، شاید این سؤال برایتان مطرح شود که فرق وزن کم‌کردن و کاهش چربی یا اصطلاحاً چربی‌سوزی چیست.

6 روز پیش

کیفیت اسپرم یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای تأثیرگذار بر باروری است. سیستم تناسلی در بدن انسان، مثل هر سیستم دیگری وابسته به مواد مغذی و ویتامین‌هاست. بعضی از غذاها می‌توانند تأثیر خوبی بر سلامت تناسلی مردان بگذارند، تولید تستوسترون را بیشتر کنند و در نتیجه، تعداد و کیفیت اسپرم را افزایش دهند.

۱ هفته پیش

برخی مواد غذایی باعث تقویت قوای جنسی می‌شوند و برخی دیگر مشکلاتی را ایجاد می‌کنند که برای قبل از رابطه مناسب نیستند. در این مطلب به این مواد غذایی اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید...

۲ هفته پیش

می‌گویند اگر عادت‌هایی سالمی داشته باشید وقتی به ۴۰ سالگی می‌رسید انگار تازه‌وارد دهه ۳۰ زندگی خود شده‌اید. اما بسیاری از خانم‌ها (و آقایان) بعد از ورود به دهه ۴۰ زندگی خود دچار چالش‌هایی در کنترل وزن و دیگر مشکلات پزشکی‌اند.

۴ هفته پیش

بیشتر...