دینو |
3 ماه پیش

آیا خوردن غذای حیوانات خانگی می تواند منجر به مرگ شود دینو

آیا انسان می‌تواند غذای حیوانات خانگی را با خیال راحت بخورد؟ آیا این احتمال وجود دارد که خوردن غذای حیوانات شما رامریض کند یا بکشد؟ به گفته دانا هونس، استادیار دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا، پاسخ کوتاه این است که اگر غذای حیوانات خانگی آلوده باشد، می‌تواند برای انسان مضر باشد.

مضرات خوردن غذای حیوانات خانگی

پاتوژن‌های منتقله از غذا مانند سالمونلا و  E. coli بر روی غذای حیوانات خانگی تاثیر می‌گذارند، درست مانند غذای انسان. به همین دلیل مهم است که برای محافظت از دوستان پشمالوی خود، دستورالعمل‌های نگهداری غذای حیوانات خانگی را به درستی رعایت کنید. طبق گفته Healthline، سازمان غذا و داروی ایالات متحده توصیه می‌کند که غذای خشک و کنسرو شده حیوانات خانگی را در مکانی خنک و خشک که کمتر از 80 درجه فارنهایت (26.6 درجه سانتیگراد) است، نگهداری کنید.

به گفته دانا هونس، از آنجایی که ما اغلب به اندازه غذای خودمان در نگهداری غذای حیوانات خانگی دقت نمی‌کنیم، خوردن غذای حیوان خانگی ممکن است خطر آلودگی بیشتری داشته باشد.

او به Live Science گفت که بیشتر غذای حیوانات خانگی از باقیمانده‌های غذایی و محصولات جانبی تشکیل شده است. قطعاتی مانند پودر استخوان، ضایعات گوشت و احشاء (مانند معده، روده بزرگ یا زبان) از کشتارگاه‌ها یا محصولات جانبی سویا و غلات از کارخانه‌های فرآوری، اجزای اصلی غذای حیوانات خانگی را تشکیل می‌دهند.

اگرچه این مواد ممکن است خیلی اشتها آور نباشند، اما غذای حیوانات خانگی از منابعی مشابه غذای انسان تهیه می‌شود. بنابراین ذاتاً سمی نیست و در شرایط اضطراری و کمبود مواد غذایی، بی‌خطر است. با این حال، باید از خوردن برخی غذاهای خام مخصوص حیوانات خانگی اجتناب کنید. غذای حیوانات خانگی منبعی از کالری و پروتئین است. اما مهم است که به یاد داشته باشید غذای حیوانات خانگی برای نیازهای منحصر به فرد حیوانات خانگی طراحی شده است، نه انسان!

خوردن غذای حیوانات

به عنوان مثال، غذاهای سگ شامل ویتامین K است که می‌تواند در مقادیر زیاد برای انسانسمیباشد. از طرفی سگ و گربه هر دو ویتامین  C را خود تولید می‌کنند، ماده مغذی که انسان باید از غذا دریافت کند، بنابراین از برخی غذاهای مخصوص حیوانات حذف می‌شود. به عبارت دیگر، مصرف طولانی مدت غذای حیوانات خانگی در انسان، خطراتکمبود مواد مغذیرا به همراه دارد.

در نهایت، غذای حیوانات خانگی برای انسان سمی نیست، اما ایده آل هم نیست. می‌توانید آن را امتحان کنید یا در شرایط اضطراری از آن استفاده کنید اما این یک راه حل بلند مدت نباید باشد.

  • در آغوش گرفتن زنان به کاهش استرس آن‌ها کمک می‌ کند
  • بالاترین IQ در جهان: 25 نفر با ضریب هوشی بالاتر از انیشتین


#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیا انسان می‌تواند غذای حیوانات خانگی را با خیال راحت بخورد؟ آیا این احتمال وجود دارد که این غذا‌ها شما را مریض کند یا بکشد؟

3 ماه پیش

سیخ شدن مو بدن زمانی که سردمان باشد، ترسیده باشیم و یا حتی تحت تاثیر چیزی قرار گرفته باشیم، اتفاق می‌افتد.

2 ماه پیش

اگر گرمای زیادی را تحمل می‌کنیدیا در هزینه خود صرفه جویی می‌کنید، در اینجا راه‌هایی برای خنک ماندن بدون تهویه کننده هوا در گرما وجود دارد.

3 ماه پیش

در آغوش گرفتن می تواند بر روی کاهش استرتس زنان تاثیر بگذارد اما وقتی صحبت از مردان می‌شود متأسفانه این تأثیر آنقدر قوی نیست.

4 ماه پیش

مدیریت استرس در مردان و زنان متفاوت است. زنان بیشتر احتمال دارد علائم فیزیکی مانند سردرد و ناراحتی معده را به دلیل استرس از خود نشان دهند.

2 ماه پیش

آیا می‌دانید زمان مناسب خوابیدن برای هر سنی چه ساعتی است؟ در اینجا ساعت مناسب خوابیدن برای گروه‌های سنی مختلف را با شما به اشتراک می‌گذاریم

2 ماه پیش

علائم آلرژی بدن زمانی ظاهر می‌شود که سیستم ایمنی بدن به یک ماده آلرژیک وارد شده به بدن واکنش نشان می‌دهد و بدن آن را یک مهاجم می‌شناسد.

3 ماه پیش

با حذف تخم مرغ چه اتفاقی می‌افتد؟ بهتر است تخم مرغ را با غذاهای دیگری جایگزین کنید که شامل همان نوع مواد مغذی مورد نیاز بدن شما هستند

4 ماه پیش

خوشبختانه، تعداد زیادی گیاه آپارتمانی غیر سمی و دوستدار گربه ها وجود دارد که ما در این مطلب با شما به اشتراک می‌گذاریم.

2 ماه پیش

بیشتر...