فنگ شویی در طب سوزنی فیزیولوژی بدن به روز شده فنگ شویی ایران

فنگ شویی در طب سوزنی | مرجع فنگ شویی ایران

فنگ شویی در طب سوزنی و عناصر پنج گانه در طبیعت و فیزلوژی بدن

فنگ شوییدر طب سوزنیبنا به اعتقاد چینیان، به شیوهپنج عنصر، نوعی روش باستانی است که به درمان تمام لایه های وجود شخص یعنی بدن،ذهن، قلب (احساسات) و روح میپردازد . روش کامل تر و بسیار صحیح تر ، انجام درمان با طب سوزنی در فنگ شویی است. به این ترتیب شخص بیمار می تواند با تمام وجود سلامتی خود را بازیافته و به تعادل کامل برسد . درمانگر طب سوزنی برای درک عمیق شخص بیمار اهمیت فراوانی قایل است . این مطلب با شناخت کامل محیط، تاریخچه زندگی و تاثیر عناصر پنج گانه بر زندگی این شخص حاصل می شود.

5 عنصر فنگ شویی | مرجع فنگ شویی ایران

این پنج عنصر

  • آتش
  • خاک
  • فلز
  • آب
  • چوب

هستند.

هر یک از این عناصر و استفادهفنگ شوییآن در طب سوزنی در شکل گیری وجود و شیوه عمل ما در زندگی موثر است.

طب سوزنی برای از بین بردن علائم بیماری

زمانی کهطب سوزنیبرای از بین بردن سریع علائم بیماری به کار برده می شود، (formula acupuncture)نامیده می شود.

یکمتخصص طب سوزنیبهروش عناصر پنج گانه، به خوبی از قوانین طبیعت آگاه است و می تواند از آنها برای تشخیص بیماری کمک بگیرد و به درمان کامل بیمار بپردازد .

درمانگر به دنبال نا هماهنگی در جریان انرژی بدن می گردد !

در این حالت انرژی که در دوازده محور حیاتی بدن در جریان است ؛ در جاهایی به مانع برخورد کرده و دلیل آن عدم تعادل بین عناصر است.  درمانگر طب سوزنی باید عنصری را که در بدن ضعیف تر عمل می کند بیابد و با انتخاب نقطه صحیح برای انجام طب سوزنی ، عنصر مورد نظر را تقویت کند .

 

فنگ شویی در طب سوزنی | مرجع فنگ شویی ایران

رعایت فنگ شویی در طب سوزنیباعث افزایش هماهنگی و تعادل در بدن می شود !

طب سوزنی با تاثیر بر جریان انرژی یا “چی” که در میان محورهای حیاتی بدن در جریان است، عمل می کند. این جریان با امتحان نبض های دوازده گانه ارزیابی می شود. در بدن انسان بیش از ۴۰۰ نقطه اصلی وجود دارد . اگر ما محورهای اصلی را به صورت رود در نظر بگیریم، این نقاط ، مانند مخزنهای آبی هستند که میتوانند در صورت لزوم بر مقدار آب رود بیفزایند و جریان انرژی را سریعتر و قوی تر کنند.

برای هر نوع معالجه، درمانگر موانع موجود در مسیر جریان انرژی را پیدا می کند و برای رفع آن نقطه خاصی را انتخاب می کند. در طی روزهای معالجه با طب سوزنی، این نقاط تغییر کرده یا تکرار می شوند تا زمانی که تعادل در بدن بیمار برقرار شود . دو روش پایه برای تحت تاثیر قرار دادن جریان “چی” به کار می رود !

روش اول

روش اول با فروکردن سوزنهای بسیار نازک در نقطه مورد نظر است !

این کار باعث آزاد کردن “چی” از یک گره شده و همچنین موجب حرکت این انرژی در بدن می شود.فنگ شویی در طب سوزنینهفته است و اهمیت گردش انرژی ، باعث شگفتی همگان خواهد شد . زمانی که بلوکه انرژی و انسداد در بخشی از بدن ایجاد شده باشد باعث می شود که انرژی چی به راحتی در سیستم بدن جریان پیدا نکند و طب سوزنی در فنگ شویی این کمک را به ما می کند که بتوانیم این انسداد ها را برداریم و چرخش چی را در سیستم بدن به جریان بیندازیم.

روش دوم

روش دوم با استفاده از گیاهی به نام موکسا Moxa است !

گیاه موکسا | مرجع فنگ شویی ایران

استفاده از مخروط های کوچکی از این گیاه که مانند عود ، بدون شعله می سوزند !

این مخروط را بر روی نقطه مورد نظر قرار داده و می سوزانند تا با گرم کردن آن و فرستادن انرژی گرمایی،“چی”را آزاد کنند . گاهی اوقات برای خارج کردن انرژی بیش از حد در این روش ، از سوزن هم استفاده می شود که البته این روش برایفنگ شویی در طب سوزنیبسیار کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

لینک های مرتبط با طب سوزنی :

  • چاکراها و شناخت چاکرا
  • ساعت بیولوژیک بدن
  • فنگ شویی برای لاغری
  • کاسه تبتی دست ساز
  • گردنبند درخت زندگی
4
0


منبع: فنگ شویی ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ما در این مقاله جذاب به بیان اصول فنگشویی می پردازیم. سایت فنگ شویی ایران به شما کمک می کنیم تا بتوانید با دانستن این نکته که فنگ شویی چیست به آرامش برسید .

1 سال پیش

فنگ شویی در طب سوزنی یکی از درمانی های بی ضرر بوده و می تواند به سلامت جسمی و روحی افراد کمک کند و تمام سیستم بدن را در یک حالت تعادل نگه دارد

1 سال پیش

فنگ شویی حمام و سرویس بهداشتی برای محیطی است که فضای آن فنگ شویی مناسبی ندارد. اما می توانید انرژی را تغییر دهید و تأثیر منفی آن را با فنگ شویی خنثی کنید.

12 ماه پیش

فنگ شویی حیاط و باغچه به حفظ تعادل گیاهان می پردازد. آیا به دنبال افزایش باروری وزیبایی بالاتر باغ و باغچه خود هستید ؟ با فنگ شویی حیاط موفق خواهید شد.

1 سال پیش

فنگ شویی چیدمان منزل از مهمترین نکات درخانه شما است60 قانون ذکر شده از قوانین فنگ شویی در چیدمان محیط به شما کمک می کندتا محیطی آسوده وپر انرژی داشته باشید .

10 ماه پیش

گلممد روزه گرفته اعصابش ضعیف شده?? اینم اولین کلیپی که سال ۹۶ ساختیم و خیلی زیاد مورد توجه شما عزیزان قرار گرفت و یه جورایی گلممد با این کلیپ خیلی دیده شد و فک کنم کسی نباشه که اینو ندیده باشه خلاصه خیلی خیلی ممنونم از حمایت ها و لطف های بی کران شما عزیزان طی این ۴ سال و ممنون که همراهی کردید و مارو دور ننداختید، ما تلاشمون و کردیم که شمارو شاد کنیم و بازهم اینکارو میکنیم امید واریم که خوشتون بیاد?❤?❤ قرعه کشی قبلیمون که به سه نفر نفری یه میلیون قراره هدیه بدیم سرجاشه و همه عزیزانی که صد نفر تگ‌کنن اسمشون تو این قرعه کشی میره.هر صد نفر یه امتیاز دوستاتون تگ کنید حتما ❤❤ @golmammadj @golmammadjorg ?پیج دوم #خدا #عشق #کلیپ_طنز #کلیپ_شاد #گلممد #کمدی #طنز #انیمیشن #روزه #ماه_رمضان #خنده #شادی

1 سال پیش

مدرک فنگ شویی و آموزش فنگ شویی زیر نظر دانشگاه الزهرا با صورت می گیرد و تمام دانشجویان می توانند تسلط لازم و کافی بر روی علم فنگ شویی داشته باشند.

7 ماه پیش

. بال مرغ ? . #تگ_کنید_دوستاتونو #حسن_ریوندی #مرغ #آشپزی #خنده_دار #شوخی #برنج #صف #گرانی #تورم #دهه_شصت

1 سال پیش

فنگ شویی و هنر دو اصل جدا ناپذیر از هم هستند که در این مقاله با آن بصورت دقیقی آشنا می شویم. با فنگ شویی ایران همراه شوید تا راز آرامش هنر را دریابید

9 ماه پیش

بیشتر...