دینو |
1 ماه پیش

لیست کشورهایی که پوشش حجاب را ممنوع کرده اند دینو

همانطور که درمطلب قبلیاشاره کردیم، تنها ایران و افغانستان هستند که حجاب اجباری به صورت قانون اجرا می‌شود. از سوی دیگر کشورهایی هستند که حجاب در آن‌ها وجود دارد اما اجباری نیست. در این میان کشور عربستان نیز در سال‌های اخیر حجاب اجباری را لغو کرده در نتیجه انتخاب حجاب به عهده‌ی خود افراد خواهد بود. اما در این مقاله قصد داریم کشورهایی را معرفی کنیم که نه‌ تنها حجاب اجباری ندارند، بلکه پوشش حجاب در این کشورها به نوعی در برخی مراکز ممنوع است. در ادامه‌ی مقاله بادینوهمراه باشید.

بیشتر بخوانید:حجا‌ب اجباری و کشورهایی با قانون حجا‌ب اجباری
بیشتر بخوانید:از امروز پوشش حجاب در عربستان آزاد و اختیاری شد
بیشتر بخوانید:حقایقی جالب و جذاب در مورد کشور افغانستان و فرهنگ و مردم این کشور

به تازگی شورای عالی کارناتاکا در هند حکم خود را در مورد رعایت حجاب در مدارس اعلام کرد و در واقع طبق حکم این دادگاه، داشتن حجاب یک عمل دینیضروریدر دین اسلامنیست. با توجه به این موضوع، نگاهی می‌اندازیم به برخی از کشورهای جهان که حجاب روسری را ممنوع کرده‌اند. شایان ذکر است که هدف از این ممنوعیت نیز نظم بیشتر در جوامع و کنترل تفاوت‌های مذهبی و از بین بردن اختلافات اجتماعی در میان قومیت‌ها و مذهب‌های مختلف است. در انتهای این مقاله نظرات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

ممنوعیت پوشش حجاب روسری

روسیه

حجا‌ب در مدارس و دانشگاه‌ها در دو منطقه روسیه یعنی جمهوری موردویا و قلمرو استاوروپل، ممنوع است.

اتریش

اتریش در سال ۲۰۱۹ حجا‌ب را برای کودکان تا ده سال ممنوع کرد تا برابری بین زن و مرد را ترویج کند. این ممنوعیت همچنین برای تقویت یکپارچگی اجتماعی در مورد آداب و رسوم محلی است.

بوسنی و هرزگوین

علیرغم اینکه این کشور سکولار است، پوشیدن حجا‌ب و سایر نمادهای مذهبی در دادگاه‌ها و سایر موسسات ممنوع بوده و زنان مسلمان شاغل در موسسات قضایی از داشتن حجاب در محل کار منع می‌شوند.

کانادا

پوشیدن نمادهای مذهبی برای همه کارمندان دولتی در پست‌های مرجع در استان کبک کانادا ممنوع است.

فرانسه

حجاب

فرانسه در سال ۲۰۰۴ قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن هرگونه لباس و نمادهای مذهبی در مدارس ممنوع شد. اما این قانون در دانشگاه‌ها اعمال نمی‌شود.

هند

اگرچه برخی مدارس در هند به دختران اجازه پوشش حجاب در کلاس‌های درس را نمی‌دهند، اما حجاب در این کشور ممنوع نیست. این کشور از آنجایی که کشوری سکولار است، به مردم اجازه می‌دهد که روسری، عمامه یا سایر لباس‌های مذهبی را در ملاء عام بپوشند.

قزاقستان

برخی از مدارس در سال ۲۰۱۷ روسری را در قزاقستان ممنوع کردند. یک سال بعد، دولت پیشنهاد ممنوعیت پوشیدن روسری، نقاب و سایر اشکال مشابه لباس در اماکن عمومی را داد.

کوزوو

پوشیدن حجا‌ب در مدارس دولتی، دانشگاه‌ها و ساختمان‌های دولتی از سال ۲۰۰۹ در کوزوو ممنوع شد. با این حال، در سال ۲۰۱۴  کوزوو اولین نماینده زن پارلمان با روسری را دریافت کرد.

قرقیزستان

برخی از مدارس در قرقیزستان در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵، دانش‌آموزان مسلمانی را که روسری به سر می‌کردند از حضور در کلاس‌های درس منع کردند.

ازبکستان

دولت این کشور در سال ۲۰۱۲ فروش لباس‌های مذهبی مانند حجا‌ب و چادر را در بازار ممنوع کرد. از سوی دیگر در سال ۲۰۱۸، یک امام ازبکستان پس از آنکه از رئیس جمهور این کشور خواست تا ممنوعیت نمادهای مذهبی از جمله حجاب را لغو کند، توسط مقامات ازبکستان برکنار شد.#‌مدوزیبایی #‌سبک_زندگی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به جای انتخاب لباسی که دوست دارید، خوب خودتان ارزیابی کنید و لباس مناسب را برگزینید امروز به موارد مهم برای خوشتیپ بودن می‌پردازیم.

5 ماه پیش

همچنین بخوانید: آموزش گام به گام طراحی روی ناخن چند ترفند جالب برای طراحی روی ناخن فوت و فن داشتن ناخن‌های زیبا و محکم ساده‌ترین روش‌های تقویت ناخن در خانه این روغن‌ها ناخن‌های شما را درمان می‌کنند!

5 ماه پیش

دوش گرفتن برای چندین بار در طول روز می‌تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد، مگر اینکه از چند قانون تأیید شده متخصصین پوست پیروی کنید.

3 ماه پیش

آیا در رابطه دچار اضطراب هستید؟ فکر می‌کنید که همسرتان ممکن است به شما خیانت کند؟در اینجا راه‌های بهبود این اضطراب را برای شما آورده‌ایم.

2 ماه پیش

برای اطلاع از اشتباهات رایج انتخاب مانتو برای افراد چاق با ما در این مطلب از مجله دلتا همراه باشید تا اندام شما زیباتر دیده شود.

5 ماه پیش

به گفته آکادمی درماتولوژی آمریکا، رشد مو به صورت سالیانه حدود 15 سانت است اما در اکثر مواقع این مقدار رشد بسیار کم به نظر می‌‌رسد.

2 ماه پیش

در این مطلب ما مراحلی را که باید برای مراقبت از پوست خود در سنین مختلف انجام دهید، با شما به اشتراک می‌گذاریم.

3 ماه پیش

اگر می‌خواهید ابروهای پر داشته باشید، خوشبختانه درمان‌های خانگی زیادی وجود دارد که می‌توانید آن را امتحان کنید.

2 ماه پیش

تمام ساعاتی را که در تابستان بیرون از خانه سپری می‌کنید، معمولاً یک چیز اجتناب ناپذیر است: آفتاب سوختگی. که راه حل‌هایی برای آن وجود دارد

2 ماه پیش

بیشتر...