خبرگزاری میزان |
1 ماه پیش

محرومیت دارندگان ماشین آلات کشاورزی از کارت سوخت مدیریت توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شود resize

پیمان عالمیدر گفت‌وگو با میزان،درباره تخصیص کارت سوخت به ماشین‌آلات کشاورزان، گفت: برای اینکه به اهداف اصلی کشور در زنجیره تولید بخش کشاورزی اعم از افزایش بهره‌وری، کیفیت و کمیت محصول دست پیدا کنیم نیاز است به مکانیزاسیون، صنایع وابسته و ماشین‌آلات کشاورزی اهمیت بیشتری داده و همچنین ضریب استفاده از انواع مکانیزاسیون، در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی را افزایش دهیم.
 
وی افزود: ماشین‌های کشاورزی که در زنجیره تولید فعالیت دارند و در امنیت غذایی نیز به بهترین وجه ممکن نقش‌آفرینی می‌کنند باید جزء سبدهای حمایتی دولت باشند، ولی متأسفانه حتی ماشین‌آلات کشاورزی از حق‌وحقوق ابتدایی نظیر کارت سهمیه سوخت نیز محروم هستند و کشاورزان برای تأمین سوخت ماشین‌آلات خود باید به سامانه‌های مختلف در مراکزی مثل شرکت ملی نفت و سازمان جهاد کشاورزی مراجعه کرده تا با مشکلات و بوروکراسی(دیوان‌سالاری) طولانی ووقت‌گیر، بخشی از سوخت موردنیاز خود را دریافت کنند.
 
سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال پشتیبانی و مانع زدایی تولید نام‌گذاری کرده‌اند انتظار جامعه کشاورزی از مسئولین، مانع زدایی و تسهیل عملی در امور کشاورزان است. کشاورزان تأمین‌کنندگان امنیت و اقتدار غذایی کشور و تقویت‌کننده استقلال ملی ما هستند لذا اختصاص کارت سوخت به ماشین‌ها و تعیین سهمیه‌های کافی و واقعی برای کشاورزان با مشارکت شبکه گسترده نظام صنفی کشاورزی، درخواست مشخص ما در این زمینه است.
 
وی در ادامه گفت: همان‌گونه که شاهد هستیم امروزه حتی یک موتورسیکلت شخصی دارای کارت سوخت بوده و سهمیه سوخت منظم به آن تعلق می‌گیرد اما کشاورزان ما تا این لحظه از این حق بدیهی محروم هستند و نمی‌توانند به‌راحتی سوخت لازم خود را دریافت کنند.
 
 
عالمی اظهار کرد: برخی از کشاورزان که در مناطق دوردست در حال فعالیت هستند برای تأمین سوخت ماشین‌آلات کشاورزی مجبورهستند با تردد به شهرها و صرف هزینه و زمانبی‌امان، به دنبال تأمین سوخت ماشین‌های مربوطه باشند. همچنین سامانه‌های تأمین سوخت اغلب دچار مشکل و ایراد بوده هماهنگی لازم با پلیس راهور نیز برای پلاک گذاری ماشین‌های خود کششی انجام نگرفته است که این مشکلات باعث می‌شود کشاورزان از فعالیت تولیدی خود بازبمانند.
 
سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: معتقدیم مدیریت تقسیم و توزیع سوخت ماشین‌آلات کشاورزی باید به متولی بخش کشاورزی یعنی وزارتجهاد کشاورزیواگذار شود تا این دستگاه با مشارکت تشکل‌های بهره‌برداران و در رأس آن سازمان نظام صنفی کشاورزان یعنی تنها ساختار رسمی و فراگیر صنفی کشاورزان کشور مشکلات موجود در این خصوص را مرتفع کنند.

وی تأکید کرد: از شرکت ملی نفت، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، وزارت کشور خواستار توجه شایسته به کشاورزان و اصلاح فرآیندهای موجود هستیم تا با رفع موانع بتوانیم درروند تأمین غذای مردم کمک‌حال کشاورزان خدوم و زحمتکش باشیم.
 
 سرپرست نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: مصرف سوخت ماشین‌آلات کشاورزی در مقابل کل سوخت خودروهای کشور بسیار ناچیز و در حد پنج درصد است که متأسفانه کشاورزان به‌سختی این پنج درصد سوخت را تأمین می‌کنند درهرصورت تقاضا داریم با عنایت دولت محترم، در این شرایط بهبودی و اصلاح حاصل شود.
 
  • بیشتر بخوانید:
  • خرید حدود ۵ میلیون تن گندم از کشاورزان/ اقدام دولت برای ثبت سفارش واردات گندم

 

انتهای پیام/#‌اقتصاد#‌اخباراقتصاد منبع: خبرگزاری میزان

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

2 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

2 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

2 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

2 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

2 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

2 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

2 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

2 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

2 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

2 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

2 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

2 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

3 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

3 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

3 روز پیش

بیشتر...