زومیت |
1 ماه پیش

چطور در مایکروسافت اج مسائل ریاضی را حل کنیم زومیت

چطور در مایکروسافت اج مسائل ریاضی را حل کنیم

چطور در مایکروسافت اج مسائل ریاضی را حل کنیم

در این آموزش شما را با ویژگی‌ها و روش استفاده از مایکروسافت Math Solver در مرورگر اج آشنا می‌کنیم.

برای بعضی از دانش‌آموزان و دانشجویان، ریاضی بسیار لذت‌بخش است ولی برای بسیاری دیگر سخت‌ترین مشکل دنیا محسوب می‌شود. اگر درک مفاهیم ریاضی برای شما دشوار است نگران نباشید؛ مایکروسافت با Math Solver به کمک شما آمده است. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد درون مرورگر مایرکروسافت اج بدون جابه‌جایی بین تب‌ها، مسائل ریاضی را حل کنند. در این مطلب روش استفاده از آن را با هم مرور می‌کنیم.

Math Solver مایکروسافت اج چیست؟

Math Solver ابزاری است که مایکروسافت درون مرورگر اج توسعه داده است و با شناسایی مسئله ریاضی از روی یک تصویر، آن را برای شما حل می‌کند. این برنامه سال‌ها به‌عنوان یک اپلیکیشن مستقل برای ویندوز، اندروید و iOS وجود داشته؛ همچنین پیش از این به‌صورت برنامه تحت وب نیز عرضه شده است. درنهایت مایکروسافت، Math Solver را در به‌روزرسانی نسخه ۹۱ مرورگر اج ادغام کرد تا دیگر نیازی به جابه‌جایی میان پنجره‌های مختلف نداشته باشید.

ستون math solver در اج

علاوه بر این، موتور جستجوی بینگ، این ابزار را در نتایج جست‌وجوی خود نمایش می‌دهد. زمانی که اصطلاحات ریاضی مانند «معادله مربعی» را جست‌وجو می‌کنید، Math Solver در بالای نتایج نمایش داده می‌شود و حتی امکان نوشتن معادله با قلم مجازی را فراهم می‌کند.

وب‌سایت Math Solver می‌تواند برای کاربران آزمون طراحی کند تا با بهره‌گیری از آن مهارت‌های ریاضی‌شان را تقویت کنند. معلمان می‌توانند در صفحه مسائل پر تکرار، سؤالاتی که برای دانش‌آموزان دشوار بوده را ببینند تا در زمان تدریس بیشتر به آن‌ها بپردازند.

چه نوع سؤالاتی را می‌توانید با Math Solver حل کنید؟

Math Solver از هوش مصنوعی برای تشخیص سؤالات مختلف استفاده می‌کند و کاربران می‌توانند سؤالات متفاوتی از اتحاد و تجزیه تا حسابان را به کمک آن حل کنند.

بعضی از این مسائل عبارت‌اند از:

 • جبر مقدماتی: کوچک‌ترین مضرب مشترک، بزرگ‌ترین مخرج مشترک، کسر‌های مخلوط، جذر و توان
 • جبر: نامساوی‌ها، دستگاه معادلات، ماتریس، معادلات خطی و مربعی و ...
 • آمار: میانگین و مُد
 • مثلثات: معادلات و نمودار‌ها
 • حسابان: مشتق، حد و انتگرال

استفاده از Math Solver در مرورگر اج

اگر قصد استفاده از Math Solver را دارید، می‌توانید مستقیما از درون اج این کار را انجام دهید.

اضافه کردن Math Solver به نوار ابزار اج

شما می‌توانید از مسیرMore > More tools > Maths Solverبه این ابزار دسترسی پیدا کنید. ولی اگر قصد دارید به‌طور روزمره از آن استفاده کنید، بهتر است آن را به نوار ابزار اج اضافه کنید. به این ترتیب می‌توانید به سرعت به آن دسترسی داشته باشید و مسائلتان را حل کنید.

فعال سازی math solver در نوار ابزار اج

 1. روی آیکون More (به شکل ۳ نقطه افقی) در گوشه سمت راست بالا در پنجره مرورگر اج کلیک کنید.
 2. از منوی بازشده، گزینه Settings را انتخاب کنید.
 3. در صفحه بازشده، از منوی سمت چپ روی بخش Appearance کلیک کنید و سپس در صفحه جدید دکمه Show Maths Solver button را پیدا کنید.
 4. دکمه Maths Solver را در حالت روشن قرار دهید.
 5. حالا می‌توانید آیکون Maths Solver را در نوار ابزار ببینید.

با کلیک روی آیکون Maths Solver یک ستون در سمت راست پنجره اج باز می‌شود.

هایلایت بخشی از صفحه برای انتخاب مسئله ریاضی

قابلیت کلیدی Math Solver، تشخیص مسائل ریاضی با استفاده از هوش مصنوعی است. برای حل مسائل با استفاده از هایلایت بخشی از صفحه، مراحل زیر را دنبال کنید.

هایلایت در math solver اج

 1. تصویر یا سند حاوی سؤال را در مرورگر اج باز کنید.
 2. روی دکمه Select maths problem از ستون Maths Solver کلیک کنید.
 3. وقتی این کار را انجام بدهید، اج تمام صفحه را خاکستری می‌کند و یک نشانگر (cursor) برای هایلایت سؤال ظاهر می‌شود.
 4. دور سؤال مورد نظر یک کادر بکشید و در صورت نیاز ابعاد آن را تغییر دهید.
 5. مطمئن شوید که تمام سؤال را انتخاب کرده‌اید و متن اضافه‌ای درون کادر قرار ندارد.
 6. روی گزینه Solve در کنار کادری که رسم کرده‌اید، کلیک کنید.

پس از کلیک، Math Solver در چند ثانیه معادله را حل می‌کند و نتیجه را نمایش می‌دهد.

نوشتن سؤالات در Math Solver

گاهی اوقات نوشتن مسائل از عکس گرفتن و آپلود آن روی کامپیوتر آسان‌تر است. در این موارد می‌توانید از صفحه‌کلید مجازی Math Solver برای وارد کردن انواع مسائل استفاده کنید.

کیبورد مجازی math solver اج

برای استفاده از صفحه‌کلید مجازی، در ستون Maths Solver روی دکمه Type maths problem کلیک کنید. این صفحه‌کلید قدرتمند از توابع مختلفی پشتیبانی می‌کند و برای هر نوع سؤال یک تب مجزا دارد.

 • تب اول شامل اعداد و عملیات اصلی است.
 • تب دوم برای حساب است. در این تب می‌توانید لگاریتم، کسرها، جذر‌ها و نامساوی‌ها را وارد کنید.
 • تب سوم شامل توابع مثلثاتی مانند سینوس، کسینوس، آرک‌سینوس و ... می‌شود.
 • در تب چهارم امکان نوشتن مسائل حسابان مانند حدود، مشتق‌ها و انتگرال را دارید.
 • تب پنجم مربوط به آمار است و شامل محاسبه میانگین، مُد، ک.م.م، ب.م.م و ترکیب‌ها می‌شود.
 • در تب ششم قابلیت وارد کردن ماتریس‌ها را دارید.
 • تب هفتم و آخر شامل حروف الفبا برای استفاده به عنوان متغیر‌ها است.

همچنین می‌توانید با استفاده از صفحه‌کلید فیزیکی کامپیوتر خود مسائل ساده را وارد کنید ولی نوشتن مسائل پیچیده‌تر با آن تقریبا غیرممکن است.

مشاهده راه‌حل

پس از حل یک سؤال، اپلیکیشن Math Solver راه‌حل مرحله‌به‌مرحله آن را در اختیارتان می‌گذارد. به‌همراه هر مرحله یک توضیح کوتاه از آن وجود دارد تا به شما در درک بهتر مفهوم آن کمک کند.

نمایش نتایج math solver اج

زمانی که چندین روش برای حل یک مسئله وجود داشته باشد، Math Solver همه آن‌ها را به کاربران نمایش می‌دهد. در حقیقت، این ویژگی کمک می‌کند تا سؤالات را بهتر درک و بتوانید مسائل مشابه را حل کنید. افزون بر این، پایین‌تر از مراحل حل مسئله، Math Solver یک نمودار برای معادلات نمایش می‌دهد تا بتوانید روابط بین متغیر‌ها را مشاهده کنید.

ویدئو‌های آموزشی مرتبط

Math Solver برای هر مسئله چندین ویدئوی آموزشی ارائه می‌دهد.

ویدیو مرتبط در math solver اج

در ستون Maths Solver، این ویدئو‌ها را زیر عنوان Recommended videos می‌توانید پیدا کنید. بیشتر آن‌ها از وب‌سایت‌های پربازدید آموزشی مانند Khan Academy هستند. با کلیک روی آن‌ها، ویدئو در یک تب جدید پخش می‌شود.

دکمه Show more learning content زیر این ویدئو‌ها، کاربران را به وب‌سایت Math Solver منتقل می‌کند و در آنجا ویدئو‌های بیشتری در کنار مفاهیم مرتبط، آموزش‌ها و سؤالات مشابه نمایش داده می‌شود. با این حجم از محتوای آموزشی، حتی یادگیری ریاضی هم آسان و دل‌نشین‌تر از گذشته خواهد شد.

به اشتراک‌گذاری راه‌حل

به جای حل یک مسئله از ابتدا، می‌توانید راه‌حل نهایی را مستقیما از درون Math Solver با هم‌کلاسی‌هایتان به اشتراک بگذارید. با انجام این کار به دوستانتان کمک می‌کنید مسائل پیچیده را بدون اتلاف وقت زیاد متوجه شوند.

برای به اشتراک‌گذاری راه‌حل باید تا انتهای ستون اسکرول کرده و لینک را کپی کنید. هم‌کلاسی‌هایتان پس از کلیک روی لینکی که برایشان فرستاده‌اید، وارد وب‌سایت Math Solver می‌شوند و راه‌حل را در آن مشاهده می‌کنند.

مقاله‌ مرتبط:

Math Solver آموزش آنلاین را ساده کرده است

چه در یک کلاس آنلاین حضور داشته باشید یا در حال انجام تکالیف بی‌انتهای مدرسه باشید، Math Solver به کارتان می‌آید. مطمئنا اضافه کردن آن به نوار ابزار اج ارزشش را دارد.

درحالی‌که بخاطر همه‌گیری کووید-۱۹ بیشتر آموزش‌ها به‌صورت آنلاین ارائه می‌شوند، چنین ابزارها و ویژگی‌های هوشمندی زندگی دانش‌آموزان را آسان‌تر می‌کند. بنابراین اگر دانش‌آموز یا دانشجو هستید، بررسی و استفاده از این ابزارها و وب‌سایت‌ها به شما در یادگیری بهتر کمک خواهند کرد.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: زومیت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گوگل از هوش مصنوعی قدرتمند درکنار سخت‌افزار ارتقایافته در پیکسل ۶ بهره گرفته است. در این مقاله، قابلیت‌های هوش مصنوعی و دوربین این گوشی را بررسی می‌کنیم.

6 ساعت پیش

در این مقاله، چند روش مختلف برای تبدیل فایل‌های Pages به اسناد ورد مایکروسافت آموزش داده شده است.

7 ساعت پیش

گوشی گیمینگ ایسوس راگ فون ۵ با باتری با دوام و تراشه قدرتمند بهرین تجربه بازی را به ارمغان می آورد. با بررسی ایسوس راگ فون ۵ همراه ما باشید.

9 ساعت پیش

در آستانه عرضه مدل‌های جدید مک‌بوک پرو، تصاویری از مدل ۱۴ اینچی در نمایندگی مجاز اپل به اشتراک گذاشته شده است.

14 ساعت پیش

رندرهای منتشرشده از جان پراسر، مک‌‌بوک ایر ۲۰۲۲ را در شاسی بسیار باریک، حاشیه‌های سفید نمایشگر، ناچ برای پنهان‌کردن دوربین فیس‌تایم و درگاه مگ‌سیف نشان می‌دهد.

1 روز پیش

در بروزرسانی جدید برنامه اینستاگرام قابلیت ریپلای در دایرکت فراهم شده است. در این مطلب با نحوه ریپلای در دایرکت اینستاگرام آشنا می شوید.

1 روز پیش

در این مقاله روش لغو یا ویرایش تراکنش های معلق شبکه اتریوم را به شما توضیح می دهیم.

2 روز پیش

در این آموزش می توانید علاوه بر مشاهده اطلاعات مربوط به حافظه SSD خود شامل مدل، فرم فاکتور و استاندارد ارتباطی، از وضعیت سلامتی و آمار استفاده SSD باخبر شوید.

2 روز پیش

در سیستم عامل ویندوز 11 ترفندهای جالبی برای کاربران فراهم شده است که در این مطلب از آرگا به برخی از این ترفندها اشاره می شود.

2 روز پیش

کوسه‌ها تنوع نژادی بالایی در سطح جهان دارند. از گونه‌های ماقبل تاریخی عجیب مثل هلیکوپریون تا گونه‌های عجیب کنونی مثل کوسه بدون پوست و کوسه تک چشم.

2 روز پیش

با بستن زنجیر چرخ خودرودر روزهای برفی و یخبندان امنیت را برای خود به ارمغان می آورید.دراین مطلب شیوه صحیح بستن زنجیر چرخ آموزش داده می شود

3 روز پیش

بلک شارک ۴ پرو با بهره مندی از پردازنده ممتاز اسنپدارگون 888 تجربه گیمینگ عالی را به همراه دارد. با بررسی بلک شارک ۴ پرو همراه ما باشید.

4 روز پیش

روش های ساده و مختلفی برای حذف تبلیغات گوشی شیائومی وجود دارد کافی است با این آموزش از آرگا همراه ما باشید و این روش ها را فرا بگیرید.

5 روز پیش

کراس اوور تمام برقی جنسیس gv 60 سرانجام توسط زیرمجموعه لاکچری ساز هیوندای معرفی شد. این مطلب به بررسی جنسیس gv 60 می پردازد.

6 روز پیش

مایکروسافت به صورت رسمی از ویندوز ۱۱ رونمایی کرد که با تغییرات و بهبودهای متعددی همراه شده است و تجربه‌ی کاملاً متفاوتی را به کاربر ارائه می‌دهد. جدیدترین نسخه از سیستم عامل ویندوز مایکروسافت در فصل پاییز امسال به صورت یک آپدیت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفت.ویندوز ۱۱ بر خلاف ویندوز ۱۰ به سخت

6 روز پیش

بیشتر...