مجله دلتا |
۱ هفته پیش

چندین نمونه غذای بدون برنج غذای بدون برنج غذاهای بی برنج نمونه غذا مجله دلتا

مصرف زیاد برنج موجب افزایش چربی شکم، ریسک دیابت نوع دوم و سندرم متابولیک می‌شود. پس سعی کنید غذاهای بدون برنج را نیز در برنامه غذایی خود قرار دهید.
چندین نمونه غذای بدون برنج

برنج سفید از مواد غذایی محبوب مردم قاره آسیا است، به طوری که مردم این قاره ۹۰ درصد برنج دنیا را مصرف‌‌ می‌کنند. در ایران نیز استفاده از برنج متداول بوده و جزو پر مصرف‌ترین مواد غذایی به شمار‌‌ می‌رود. ولی استفاده بیش از حد از برنج ضررهای زیادی را به بدن شما‌‌ می‌رساند. در این بخش ازمجله دلتاسعی کردیمچندین نمونه غذای بدون برنجرا به شما معرفی کنیم که بسیار هم پر طرفدار هستند.

مرغ شکم پر

مرغ شکم پرنه فقط در ایران بلکه در کشورهای مختلف جهان طرفداران زیادی دارد و در هر منطقه‌ای به روشی خاص تهیه می‌شود.

غذای بدون برنج

سالاد الویه

سالاد الویهبرای مهمانی‌‌‌های ویژه، جشن تولد و جشن‌‌‌های دیگر مناسب است. بعضی‌‌‌ها سالاد الویه را با نان باگت و برخی با نان لواش سرو‌‌ می‌کنند.

مرغ بریان

مرغ بریانغذایی لذیذ و خوشمزه است که مطمئنا شما عزیزان از خوردن آن لذت خواهید برد. برای تهیه این غذا به مرغ، پیاز، فلفل، سیب‌زمینی و آبلیمو نیاز دارید.

شامی کباب

شامی کبابیک غذای خوش خوراک و بسیار ترد‌‌ است که در کمتر از یک ساعت‌‌ می‌توانید آن را آماده کنید. مواد اولیه اصلی لازم برای تهیه این غذا عبارت‌اند از پیاز، گوشت، لپه و تخم‌مرغ.

 غذاهای بی برنج

ماکارونی از چندین نمونه غذای بدون برنج

ماکارونی مملو ازویتامین Aاست که برای سلامت و شادابی پوست مفید به نظر‌‌ می‌رسد. برای تهیه این غذای ساده و خوشمزه تردید نکنید.

آبگوشت

آبگوشتغذایی مقوی و خوشمزه است که باید کاملا جا بیفتد تا بتواند طعم عالی به خود بگیرد و اصیل بودن آن حفظ شود.

کباب تابه‌ای

اگر که هوس کباب کرده‌اید و نمی‌توانید از بیرون تهیه کنید، با داشتن مواد لازم‌‌ می‌توانید همین الانکباب تابه‌ایرا از داخل مطالب مجله بیابید و آن را درست نمایید.

کوکو اسفناج

کوکو اسفناجیکی از محبوب‌ترین و پر طرفدارترین کوکوهای ایرانی است. این کوکوی خوشمزه خیلی سریع آماده‌‌ می‌شود.

کوکو

آش رشته

آش رشتهیکی از بهترین و محبوب‌ترین آش‌‌‌های ایرانی است. این آش جزو غذاهای سنتی ایرانیان است که هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش‌غذا‌‌ می‌توان آن را سرو کرد.

کشک بادمجان

کشک بادمجاناز جمله غذایی‌‌‌های سنتی و خوشمزه است و علاوه بر اینکه طرز تهیه آسانی دارد‌‌ می‌توانید به روش‌‌‌های گوناگون آن را به زیبایی تزیین کنید و لذت ببرید.

کتلت سیب‌زمینی

کتلتسیب‌زمینی یکی از غذاهای ساده و خوشمزه است که با روش‌‌‌های گوناگون طبخ‌‌ می‌شود. شما‌‌ می‌توانید کتلت سیب‌زمینی را با گوشت و ادویه‌‌‌های خاصی مزه‌دار کنید.

پیتزا قارچ و گوشت

پیتزاپختن در خانه لطفی دارد که شاید پیتزا خوردن بیرون از خانه نتواند به پای آن برسد. پس پیتزا قارچ و گوشت را در خانه تهیه کنید و یک شام لذت‌بخش صرف کنید.

 نمونه غذا

پیشنهاد مطالعه:خورشت ماسترا در مجله بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌آشپزی #‌دستور_پخت منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انواع غذا با برنج در دنیا وجود دارد که بسیار خوشمزه هستند. برنج یکی از پرمصرف‌‌ترین مواد غذایی در دنیا‌ است.

۱ هفته پیش

غذای فوری و کم هزینه مورد نیاز همه هستند. در همین راستا قصد داریم چند غذا را به شما معرفی کنیم که سریع آماده می‌شود و دستور پخت آسانی دارد.

۱ هفته پیش

طرز تهیه دیزی سلطانی ساده و خلاقانه است. دیزی یکی از غذاهای سنتی بسیار خوشمزه‌ای است که طرفداران بسیار زیادی دارد.

۱ هفته پیش

طرز تهیه نان رول دارچینی بسیار ساده است، فقط کمی دقت و وقت لازم دارد. این نان را در خانه به راحتی می‌توانید تهیه کنید و از عطر آن لذت ببرید.

۱ هفته پیش

بیشتر...