خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

جشنواره فیلم فجر نیمه دوم بهمن در اصفهان برگزار می شود رضوی

مدیر کل ارشاد اصفهان:
جشنواره فیلم فجر نیمه دوم بهمن در اصفهان برگزار می شود
به گزارشخبرگزاری رضوی،روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، علی‌تمنایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اعلام این خبرگفت: سینما رسانه ای است نافذ و تعیین کننده و امروزه، در بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه ها و راهبردهای کلان ملی و بین المللی از این رسانه بهره گیری می کنند.
وی تصریح کرد: بی گمان ارتقای سطح کیفی آثار سینمایی تاثیر بسزایی در رشد ابعاد فکری، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی و تجاری جامعه خواهد گذاشت، ابعاد تاثیرگذاری سینما و دیگر تولیدات تصویری به لحاظ فرهنگی و اجتماعی و نقش آن ها در ترویج افکار، رفتار، ارزش ها و باورها در بین مخاطبان را می توان به نوعی با تعداد مخاطبان آن(چه مستقیم و چه غیرمستقیم) ارزیابی کرد.
تمنایی اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر در ایران بزرگترین رویداد سینمایی است که می توان در فرهنگسازی از آن بهره گرفت.
وی با بیان اینکه هنر سینما در دیدگاه رهبر معظم انقلاب و امام راحل عموماً به عنوان یک هنر برتر روایتگرِ مسلط بر مخاطب مورد توجه بوده است، افزود: کارگردان و نویسنده در یک فیلم دو ساعته سینمایی، کاملاً مسلط و مشرف به ذهن مخاطب است، از این رو سینما بهترین فرصت برای ارائه مبانی اخلاق اجتماعی بوده و جامعه امروزی به این مقوله نیاز جدی دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: اکران تولیدات منتخب فیلم کوتاه و بلند داستانی استان اصفهان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی مهارت‌های فنی درفیلم‌سازی با رویکرد گفتمان انقلاب اسلامی از برنامه های جنبی جشنواره فیلم فجر در اصفهان است.
وی ادامه داد : اصفهان بعنوان پایتخت فرهنگ و هنر و دارای پیشینه ای پربار و ارزشمند که در طول تاریخش هر بار با نیرویی تازه سر برآورده و حیاتی نو آغاز کرده است، در این فجر باشکوه انقلاب بار دیگر پویایی و جانی تازه یافته و با توانایی ها و ظرافت های بسیارش می رود تا نقشی بنیادی و سازنده در حیات فرهنگی و هنری ایران عزیز ایفا کند.
علی تمنایی در پایان گفت: در اختتامیه ی چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در استان اصفهان از فعالان عرصه ی سینما در استان تجلیل و قدردانی می شود.
گفتنی است چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر همزمان با تهران در ۳۱ استان کشور برگزار می شود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...