خبرآنلاین |
12 ماه پیش

تلگرام اطلاعات کاربران را به دادگاه داد خبرآنلاین

تلگرام اطلاعات کاربران را به دادگاه داد

دیجیاتو نوشت: تلگرام در پی درخواست دادگاهی در هند، نام، شماره موبایل و آدرس‌های آی‌پی ادمین‌های چند کانال را افشا کرد.

تلگرام در پی درخواست دادگاهی در هند، نام، شماره موبایل و آدرس‌های آی‌پی ادمین‌های کانال‌هایی را که متهم به نقض کپی رایت شده بودند، منتشر کرد. این موضوع نشان می‌دهد که تلگرام چه اطلاعاتی را از کاربران خود ذخیره می‌کند و می‌تواند آن‌ها را در اختیار مقامات قرار دهد.

پس از اینکه یک معلم از تلگرام بابت تلاش ناکافی این پلتفرم برای جلوگیری از توزیع غیرقانونی دروس خود شکایت کرد، دادگاه عالی دهلی نو تلگرام را مجبور به اشتراک‌گذاری اطلاعات کرد. این معلم در دادگاه گفته بود که کانال‌های تلگرام بدون اجازه‌اش در حال فروش دروس او با قیمتی پایین هستند.

اشتراک‌گذاری اطلاعات کاربران تلگرام

در گذشته دادگاهی در هند به تلگرام دستور داده بود که از قانون هند پیروی کند و اطلاعات مربوط به ادمین‌های چنین کانال‌هایی را در اختیار دادگاه قرار دهد.

تلگرام استدلال کرده بود که افشای اطلاعات شخصی ادمین کانال‌ها باعث نقض حریم خصوصی و قوانین کشور سنگاپور، جایی که سرورها برای ذخیره‌سازی اطلاعات کاربران در آن قرار دارند، می‌شود، اما دادگاه هند این استدلال را نپذیرفت. دادگاه به تلگرام گفته بود که باید اقداماتی برای محافظت از صاحبان کپی‌رایت در برابر ناقضان قانون انجام دهد.

در حالی که تلگرام این اطلاعات را فاش کرده، دادگاه گفته نباید اطلاعات در اختیار نهادهای متفرقه قرار بگیرد. با این حال امکان به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها با مقامات دولتی و پلیس موردی ندارد.

تلگرام در واکنش به این دادگاه به تک‌کرانچ گفته این پلتفرم داده‌های بسیار کمی یا اصلاً هیچ اطلاعاتی را ذخیره نمی‌کند و حتی در برخی مواقع به هیچ داده‌ای از آن‌ها دسترسی ندارد. تلگرام گفته با یکسری نقاط ورود خاص می‌تواند به داده‌های کاربران دسترسی پیدا کند که چنین اتفاقی در دادگاه هند روی داده است.

5858#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زومیت نوشت: همیشه به یاد داشته باشید که قبل از واردشدن به دستگاه MRI، اشیاء فلزی ازجمله سلاح خود را تحویل دهید! وگرنه با عواقب ناگوار مواجه خواهید شد.

4 ساعت پیش

چشم انسان‌ها رنگ‌های گوناگونی دارد که در این میان برخی رنگ‌ها رایج‌تر از بقیه هستند. تا به حال به این فکر کرده‌اید که کمیاب‌ترین رنگ چشم در میان انسان‌ها کدام است؟

13 ساعت پیش

ایسنا نوشت:‌ در حالی که فهرست سیارات فراخورشیدی به بیش از ۵۰۰۰ جهان شناخته شده گسترش می‌یابد، صحت کشف قمرهای فراخورشیدی با شک و تردید روبه‌رو شده است.

2 ساعت پیش

میگ ۲۱ که نامش به عنوان پرتیراژترین جنگنده جهان در گینس ثبت شده است، تجربه سرنگون کردن بمب‌افکن بی ۵۲ اتمی را نیز در کارنامه دارد.

12 ساعت پیش

یورونیوز نوشت: اخترشناسان یک منظومه شمسی نادر با شش سیاره را کشف کرده‌اند که سیاره‌های آن «در هماهنگی کامل با یکدیگر» در حال گردش هستند.

12 ساعت پیش

ایسنا نوشت: یک وانت غول‌پیکر با توان بیش ۱۰۰۰ اسب بخار اولین در نوع خود در جهان است که از هیدروژن نیرو می‌گیرد.

12 ساعت پیش

زومیت نوشت: هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت اکنون متوجه شده که پیش‌بینی‌های اولیه‌اش درباره‌ی آینده‌ی بحث‌های عقلانی در اینترنت بی‌پایه بوده است؛ اما آیا هنوز امیدی هست؟

13 ساعت پیش

نور نه تنها در فضا، بلکه در زمان نیز قابل انعکاس است و محققانی که در حال کاوش درباره بازتاب‌های زمانی هستند، با اثرات شگفت‌انگیز و حیرت‌آوری روبرو شده‌اند.

5 ساعت پیش

۴۵ سال از پرتاب فضاپیمای وویجر۱، یکی از دوقلوهای نمادین بشر است که به کیهان فرستاده شد می‌گذرد. (یکی دیگر از این دوقلوها، وویجر ۲ است) این دو فضاپیما اکنون در فضایی تاریک، و در دوردست‌ها و فضایی بین‌ستاره‌ها- با فاصله‌ای بیش از ۱۷ میلیارد کیلومتر دورتر از خانه، جایی که خورشید ما همانند هر ستاره درخشان دیگری به نظر می‌رسد، هنوز در حال انجام کاوشهای علمی هستند.

11 ساعت پیش

بیشتر...