واکنش طالبان نسبت به گزارش یوناما درباره افغانستان all tv logo

واکنش طالبان نسبت به گزارش یوناما درباره افغانستان
افغانستانافغانستان

در حالی که پیش از برگزاری نشست سوم دوحه، قرار است شورای امنیت سازمان ملل اول سرطان نشست دیگری در مورد افغانستان داشته باشد.

در این نشست قرار است رزا اوتنبایوا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان و رئیس یوناما اول سرطان، گزارش سه‌ماهه‌ جدید خود از اوضاع افغانستان را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کند.

سخنگوی طالبان از هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) می‌خواهد که در این نشست واقعیت‌های افغانستان را بازتاب دهد.

ذبیح‌الله مجاهد با انتقاد از گزارش دهی نادرست رئیس یوناما به شورای امنیت در ماه های قبل، تصریح کرد: ارائه تصویر نادرست از افغانستان، یکی از علت‌های عدم موفقیت یوناما در مأموریتش برای ایجاد تعامل میان حکومت سرپرست و جامعه جهانی است..

ذبیح‌الله مجاهد گفت افغانستان باید در هر سازمانی که با هدف گفت‌وگو درباره مسائل منطقه ایجاد شده، حضور داشته باشد.

وی تعاملات و اقتصاد مشترک افغانستان با کشورهای منطقه را از علت‌های مهم حضور در این‌گونه سازمان ها می‌داند.

باشگاه خبرنگاران جوانافغانستانافغانستان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دنا جوانان تغییر چهره داد و منطبق بر استانداردهای 85گانه، مرداد امسال تولید انبوه و روانه بازار خواهد شد.

یک ربع پیش

به گزارش خودروتک ، به اطلاع نمایندگان و متقاضیان میرساند، با توجه به امکان تولید خودرو پژو پارس تا پایان بهار 1403، شرایط انتخاب و واریز وجه برای بخشی از

14 دقیقه پیش

حضور متعدد سرمایه گذاران برای ایجاد خطوط تولید و برندهای جدید در بازار خودرو در دوران بازگشت تحریم ها و ممنوعیت واردات خودرو تا حدی شتاب گرفت. همچنین برخی بازیگران قدیمی نیز به ایجاد تنوع در سبد محصولات خود پرداختند تا بتوانند از جای خالی ایجاد شده در بازار به سبب ممنوعیت ورود برندهی جهانی خودروساز نهایت بهره را ببرند.

یک ربع پیش

مدتی است با طرح موضوع توقف تولید پژو پارس، از سورن پلاس، خودرویی دارای استانداردهای ۸۵گانه، به عنوان جایگزین این محصول یاد می‌شود؛ اما خودروهایی همچون ۲۰۷ و تارا دستی نیز جزو گزینه‌های پیشنهادی است که در طرح‌های فراخوان در حال ارسال به مشتریان است.

یک ربع پیش

شرکت خودروسازی سایپا در آغاز تولید پراید از مردم خواست که در مسابقه انتخاب نام ایرانی این خودرو در یک مسابقه شرکت کنند.

11 دقیقه پیش

محمدرضا گلزار به تازگی تصاویری از زندگی لاکچری و پر زرق و برق اش در دبی منتشر کرده و توجه کاربران را بار دیگر جلب کرده است.

12 دقیقه پیش

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران در نامه‌ای از رئیس سازمان حمایت خواست علت افزایش قیمت پژو پارس را تعیین تکلیف کند و درباره افزایش قیمت این خودرو اظهارنظر کارشناسی داشته باشد.

یک ربع پیش

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر اصفهان و کارشناس صنعت طلا و جواهر به خریداران سکه و طلا پیشنهاد کرد که به جای سکه، طلای آب‌شده بخرند.

یک ربع پیش

در یک ماه اخیر قیمت دام زنده رشد چشمگیری کرده است. این رشد از اوایل دی ماه رقم خورد. در تمام این مدت هم مسوولان تنظیم بازار، وعده کاهش قیمت را دادند. اما برخلاف وعده‌های دولت روند افزایشی قیمت گوشت قرمز اعم از گوشت گوسفندی و گوشت گاو نه تنها کاهش نیافت، بلکه طی یک هفته اخیر، جهش عجیبی پیدا کرده است.

7 دقیقه پیش

بیشتر...