سلامت نیوز |
1 ماه پیش

زیرکی زن جوان باعث دستگیری متجاوز شد حوادث سلامت نیوز

زیرکی زن جوان باعث دستگیری متجاوز شد

سلامت نیوز: وقتی هوا کاملا تاریک می‌شد، راننده زانتیا راهی خیابان‌ها می‌شد و در نقش مسافرکش، زنان جوان را گروگان گرفته و آنها را تسلیم نیت شوم خود می‌کرد.

به‌گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، مدتی قبل زنی جوان وحشتزده و سراسیمه به اداره پلیس پایتخت رفت تا از یک راننده متجاوز شکایت کند. وی گفت: تا دیروقت در محل کارم بودم و وقتی از آنجا خارج شدم هوا کاملا تاریک شده بود. می‌خواستم تاکسی اینترنتی بگیرم اما موبایلم شارژ نداشت و خاموش شد. ناچار کنار خیابان منتظر تاکسی ایستادم که یک خودروی زانتیای سفید رنگ مقابل پایم ترمز کرد. چون ماشین زانتیا بود جا خوردم و ترسیدم سوار شوم اما وقتی دیدم دو مسافر دیگر هم سوار ماشین هستند نظرم عوض شد. علاوه بر این راننده مرد میانسالی بود و با توجه به اینکه مدل ماشین قدیمی بود مطمئن شدم که او واقعا مسافرکش است. در صندلی عقب نشستم و کمی جلوتر مسافرها پیاده شدند و راننده زانتیا بعد از پیاده شدن ۲ مسافر، ناگهان تغییر مسیر داد. آنجا بود که متوجه شدم او نقشه شومی در سر دارد. به او اعتراض کردم و خواستم توقف کند. اما او بدون توجه به حرف‌های من به راهش ادامه داد. هرچه التماسش می‌کردم فایده‌ای نداشت تا این که تصمیم گرفتم در ماشین را باز کرده و خودم را به پایین پرتاب کنم اما درهای صندلی عقب از داخل باز نمی‌شدند. او به سمت جاده بهشت زهرا رفت و در بیابان‌های آن اطراف توقف و با تهدید به من تجاوز کرد. پس از اجرای نقشه شوم، راه افتاد و مرا در نزدیکی خانه‌ام رها کرد.


نقشه سریالی

با شکایت این زن، گروهی از کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران با دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران مأمور شدند تا ردی از زانتیا سوار پیدا کنند. همچنان که بررسی‌ها در این خصوص ادامه داشت شکایت دیگری پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت که نشان می‌داد راننده زانتیا به‌صورت سریالی، زنان را به دام انداخته و آنها را تسلیم نیت‌های شیطانی خود می‌کند. دومین قربانی نیز مانند نخستین شاکی به‌عنوان مسافر سوار خودروی زانتیا شده و راننده شیطان صفت به سمت بیابان‌های بهشت زهرا رفته و با تهدید به وی تجاوز کرده بود. دو شاکی پرونده به حدی ترسیده بودند که وقتی راننده زانتیا آنها را رها کرده بود، نتوانسته بودند شماره پلاک آن را یاد داشت کنند. با وجود این چهره نگاری از متهم توسط دو شاکی انجام شد و مأموران به سراغ آلبوم مجرمان سابقه دار رفتند. اما در این شاخه از تحقیقات نیز به بن بست رسیدند تا اینکه سومین شاکی سرنخی در اختیار تیم تحقیق قرار داد.


فرار زیرکانه

سومین شاکی که تازه‌عروس ۱۸ ساله بود به مأموران گفت: وقتی زانتیای سفید مقابلم توقف کرد، چون سن راننده بالا بود و مسافر داشت اصلا به او شک نکردم. به خیال اینکه مسافرکش است سوار شدم اما وقتی مسافرها پیاده شدند تازه فهمیدم درهای ماشین خراب است. همان لحظه بود که راننده تغییر مسیر داد و من به او اعتراض کردم. ترسیده بودم و نمی‌دانستم باید چه کار کنم تا از دست مرد شیطان‌صفت خلاص شوم. به شوهرم زنگ زدم و موضوع را به او اطلاع دادم اما همین اتفاق باعث شد تا راننده با من درگیر شود. هر لحظه ممکن بود تصادف کند به همین دلیل به رانندگی خود در جاده خلوت بهشت زهرا ادامه داد و ناگهان فکری به سرم زد. شیشه ماشین را پایین دادم و دستم را پایین بردم و با تمام وجود تلاش کردم تا در را از بیرون باز کنم. تلاشم موفقیت آمیز بود و بعد از این که در ماشین را باز کردم خودم را به بیرون انداختم. با این که آسیب دیده بودم خلاف حرکت زانتیا فرار کردم اما یادم افتاد که شماره ماشین را برنداشته‌ام برگشتم و دیدم زانتیا توقف کرده است. همان لحظه شماره ماشین را به ذهنم سپردم و بعد با تمام توانی که داشتم دویدم تا این که به یک کیوسک رسیدم و از صاحب آن درخواست کمک کردم. راننده زانتیا با دیدن این شرایط فرار کرد و در آن لحظه یادم آمد هنگامی که با راننده درگیر بودم، عینک طبی‌ام از داخل کیفم افتاده و فکر می‌کنم به زیر صندلی ماشین مرد متجاوز رفته است.


انکار عجیب

با سرنخی که آخرین شاکی در اختیار تیم تحقیق قرار داد، مأموران موفق شدند راننده زانتیا را شناسایی و دستگیر کنند و وقتی خودروی او را بررسی کردند معلوم شد که دستگیره درهای عقب خراب بوده و در از داخل باز نمی‌شود؛ این مسئله با اظهارات شاکیان مطابقت داشت. علاوه بر این زیر صندلی شاگرد، یک عینک طبی که متعلق به آخرین شاکی بود نیز کشف شد. با وجود این مدارک و شواهد متهم ۵۵ ساله منکر تجاوز و آدم‌ربایی بود.وی گفت: مدتی قبل همسرم مهریه‌اش را به اجرا گذاشت و باعث شد خانه و زندگی ام را از دست بدهم و راهی مسافرخانه‌ها شوم. این اتفاق باعث شده بود که از همسرم کینه به دل بگیرم و حال خوبی نداشتم. اما من تجاوز را قبول ندارم. وی ادامه داد: چون دستگیره در ماشینم خراب بود برخی از زنان تصور می‌کردند که من نیت شوم دارم و بی‌دلیل با من درگیر می‌شدند به‌طوری‌که عینک یکی از آنها زیر ماشین من پیدا شده است. اما من نه به کسی تجاوز کردم و نه کسی را گروگان گرفتم فقط آنها را ترساندم تا دلم را از کینه و نفرتی که از زنان دارم خالی کنم.وی ادامه داد: تمام زنانی که از من شکایت کردند به‌عنوان مسافر سوار ماشینم شدند و من تمام آنها را به مقصد رساندم. حالا نمی‌دانم چرا از من شکایت کرده‌اند.

اگرچه متهم منکر تجاوز و آدم‌ربایی بود، اما با توجه به شواهد موجود مانند نظریه پزشکی درخصوص تجاوز به زنان، شناسایی متهم توسط شاکیان، پیدا شدن عینک طبی یکی از شاکیان در ماشین متهم و شواهد دیگر، مرد ۵۵ ساله به اتهام تجاوز و آدم‌ربایی بازداشت شده است. وی برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته و شاکیان احتمالی که به این شیوه و شگرد در دام راننده زانتیا گرفتار شده‌اند می‌توانند برای شکایت به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران یا شعبه ششم دادسرای جنایی تهران مراجعه‌کنند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

رئیس انجمن تغذیه ایران گفت: مصرف شیر و لبنیات در ایران فراز ونشیب های زیادی را طی کرده و متاسفانه اکنون وضعیت نگران کننده‌ای را ایجاد کرده و سرانه مصرف به حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلو در سال رسیده، در حالیکه سرانه مصرف شیر در کشورهای توسعه یافته حدود ۳۵۰ کیلوگرم است.

۱ هفته پیش

همزمان با فرارسیدن روزهای گرم سال و تابش شدید خورشید، بحث استفاده از کرم ضد آفتاب و سایر محصولات محافظتی برای پوست، مجددا داغ شده است. در این میان باید به این موضوع توجه کرد که بیشتر مردم به درستی از این محصولات استفاده نمی کنند.

۱ هفته پیش

ورزش کردن برای تمام افراد مفید است اما روی همه به یک شیوه تاثیر ندارد. برخی ممکن است بر اثر ورزش کردن از افزایش سطح استقامت بدنی و برخی دیگر از سطوح بهتر کنترل قند خون برخوردار شوند. اکنون محققان تصور می کنند که یکی از دلایل این موضوع وجود ۱۰۲ پروتئین در بدن است.

۱ هفته پیش

پدر و مادر بابک خرمدین صبح امروز در جلسه بازپرسی در دادسرای جنایی حاضر شدند.

۱ هفته پیش

تمامی کسانی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند و یا به زودی این اتفاق شیرین را تجربه خواهند کرد، می‌بایست برای خرید سیسمونی اقدام کنند. لوازم حمل و نقل کودک از قبیل کالسکه از مهم‌ترین بخش‌های خرید سیسمونی است. خرید یک کالسکه کودک خوب و باکیفیت علاوه بر فراهم آوردن آسایش و راحتی کودک و والدین، بر میزان امنیت کودک در هنگام جابه جایی نیز موثر است. از این رو حفظ اصول کلی در انتخاب مرکز فروش کالسکه و ویژگی‌های خود کالا، حائز اهمیت ویژه است. در ادامه به بررسی و تشریح تعدادی از اصول لازم در انتخاب این محصول می‌پردازیم تا فرایند خرید این وسیله کاربردی تا حدودی برای کاربران تسهیل شود.

۱ هفته پیش

نتایج مطالعات دانشگاه‌های مختلف جهان، هنوز این مسئله را که ویتامین دی می‌تواند برای محافظت در برابر ویروس کرونا موثر باشد، تایید نکرده است.

۱ هفته پیش

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۱۰هزار و ۶۸۷ بیمار جدید کووید۱۹ شناسایی شدند و متاسفانه ۱۷۱ تن نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

۱ هفته پیش

عملکرد واکسن‌ها در بدن، بر اساس تزریق میزان کمی از یک عامل میکروبی ایجادکننده بیماری مانند ویروس یا باکتری است و سیستم ایمنی آن را تهدیدی در برابر سلامت بدن شناسایی می‌کند. این روش تمرین ایمنی علیه مهاجم است و بدن را قادر می‌سازد خیلی سریع‌تر و بهتر در برابر حمله واقعی واکنش نشان دهد و همین پاسخ ایمنی است که برخی از عوارض جانبی را ایجاد می‌کند.

۱ هفته پیش

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح پنجشنبه (۱۳ خرداد) به بیش از ۱۷۲ میلیون و ۴۲۶ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز از سه میلیون و ۷۰۶ هزار نفر فراتر رفت. در حال حاضر آمریکا با بیش از ۳۴ میلیون و ۱۵۴ هزار مبتلا، از نظر تعداد مبتلایان به این ویروس در رده اول قرار دارد و کشورهای هند، برزیل و فرانسه در رده‌های دوم تا چهارم هستند. ایران نیز از نظر تعداد مبتلایان کووید-۱۹ هم‌اکنون در رده سیزدهم قرار دارد.

۱ هفته پیش

یک متخصص تغذیه گفت: افرادی که دچار سوء هاضمه هستند از نوشیدن آب همراه غذا خودداری کنند.

۱ هفته پیش

دیر پروژه کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن مشترک ایران و کوبا گفت:‌ الان آمادگی تولید واکسن را داریم و واکسن تولید شده، تا زمان دریافت مجوز واکسیناسیون عمومی از وزارت بهداشت ذخیره می‌شود، هدف گذاری کردیم که چند ماه اول ماهی یک میلیون دز تولید کنیم و از پاییز سال آینده این میزان تولید با افزایش زیرساخت‌های تولید افزایش داشته باشد، هر موقع مجوزهای لازم را کسب کنیم پاسخگوی بخشی از نیاز کشور خواهیم بود.

۱ هفته پیش

استاندار تهران گفت: هرگونه عادی انگاری و رها کردن مساله نظارت و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می تواند شرایط را به حالت صعودی برگرداند، در استان تهران نسبت به پیک بیماری ۴۹ درصد کاهش بستری بیماران عادی را داریم ضمن اینکه ۲۹.۵ درصد بستری بیماران ویژه کاهش پیدا کرده است و شاهد کاهش ۴۹ درصدی فوتی ها در سطح استان هستیم، خواهشمندیم که مردم سفرهای خود را به فرصت های بعد دریافت واکسن موکول کنند.

۱ هفته پیش

پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامت,وزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی،خبرهای پزشکی،اطلاعات پزشکی,جدیدترین اخبار پزشکی،مشاوره پزشکی،بیمه,خبرهای سلامت,اخبار پزشکی ایران و جهان،بیماری،تجهیزات پزشکی,خبر علمی و پزشکی،درمان بیماری،اخبار سلامت و بهداشت،تازه های پزشکی و سلامت،بیمه درمانی,سازمان غذا و دارو،دانستنیهای پزشکی،اخبار پزشکی جدید،آخرین اخبار پزشکی,اخبار پزشکی روز دنیا،جدیدترین اخبار سلامت،مقالات پزشکی،تازه های علم پزشکی،جدیدترین یافته های پزشکی

۱ هفته پیش

پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامت,وزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی،خبرهای پزشکی،اطلاعات پزشکی,جدیدترین اخبار پزشکی،مشاوره پزشکی،بیمه,خبرهای سلامت,اخبار پزشکی ایران و جهان،بیماری،تجهیزات پزشکی,خبر علمی و پزشکی،درمان بیماری،اخبار سلامت و بهداشت،تازه های پزشکی و سلامت،بیمه درمانی,سازمان غذا و دارو،دانستنیهای پزشکی،اخبار پزشکی جدید،آخرین اخبار پزشکی,اخبار پزشکی روز دنیا،جدیدترین اخبار سلامت،مقالات پزشکی،تازه های علم پزشکی،جدیدترین یافته های پزشکی

۱ هفته پیش

بیشتر...