خبرآنلاین |
6 ماه پیش

عکس این گزارش ترسناک است خفاش ها چقدر برای انسان ها خطرآفرین اند خبرآنلاین

عکس | این گزارش ترسناک است؛ خفاش‌ها چقدر برای انسان‌ها خطرآفرین‌اند؟

ارتباط بین تخریب زیستگاه، تغییرات آب و هوایی و ظهور ویروس‌های جدید هرگز به اندازه دوران همه‌گیری مشهود نبوده است.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، ورود SARS-CoV-2 و گسترش COVID-19 باعث شد نمایان شود که چگونه فعالیت های انسانی مانند جنگل زدایی می تواند حیوانات وحشی حامل ویروس را به انسان نزدیک کند.

بیشتر بخوانید:

عکس | اتفاقی بی‌سابقه در فضا؛ تصویر برخورد دو سیاهچاله با یکدیگر!

واتساپ امن است؟ | سیاست حفظ حریم خصوصی واتساپ چیست؟

در یک مطالعه جدید، محققان به دنبال ارائه داده‌های بیشتری بودند که طی 25 سال در استرالیا جمع‌آوری شده بود تا ارتباط بین از دست دادن زیستگاه، رفتار حیوانات و سرریز شدن ویروس را نشان دهند.

عکس | این گزارش ترسناک است؛ خفاش‌ها چقدر برای انسان‌ها خطرآفرین‌اند؟

به طور خاص، دانشمندان ویروس Hendra را که از طریق خفاش منتقل می‌شود، بررسی کردند که عمدتاً خفاش‌های میوه (همچنین به عنوان روباه پرنده شناخته می‌شوند) را آلوده می‌کند. این ویروس می تواند از طریق اسب ها به انسان‌ها برسد.

پگی ابی، زیست‌شناس رفتاری از دانشگاه نیو ساوت ولز در استرالیا و همکارانش در مقاله منتشر شده خود می‌نویسند:" تعامل بین تغییر کاربری زمین و آب و هوا در حال حاضر منجر به اقامت مداوم خفاش در مناطق کشاورزی می‌شود، جایی که کمبود دوره‌ای غذا باعث هجوم دوره‌ای آنها می‌شود."

سرریز زئونوز توصیف می‌کند که چگونه ویروس‌ها و سایر عوامل بیماری‌زای موجود در حیوانات می‌توانند به درون انسان جهش کنند، که گاهی اوقات با عواقب مرگباری همراه است. ویروس هندرا یک نمونه است. اچ آی وی، ابولا، هاری و طاعون فهرستی تلخ از سایر بیماری های مشترک بین انسان و دام را تشکیل می دهند.

227227#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همشهری‌آنلاین نوشت: اپل اخیرا اختراعی ثبت کرده که مطابق آن، بندهای اپل‌واچ هم هوشمند می‌شوند. طبق این پتنت، جدا از این که می‌توان بند ساعت را شخصی‌سازی کرد، این بندها به ثبت اطلاعات مخصوص هر کاربر هم کمک می‌کنند.

12 ساعت پیش

دانشمندان بهتر می توانند درک کنند که چگونه فوران های خورشیدی به ذرات شتاب بالایی می دهند.

1 ساعت پیش

ایسنا نوشت: ایلان ماسک در پی رشد حدود ۲۴ درصدی ارزش سهام شرکت خودروسازی برقی تسلا در ماه مه، دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد.

1 ساعت پیش

دیجیاتو نوشت: ناسا پس از برگزاری اولین جلسه عمومی خود در مورد بشقاب پرنده‌ها، از جمع‌آوری اطلاعات برای تایید وجود آن‌ها خبر داد.

2 ساعت پیش

گجت‌نیوز نوشت: مزدا ۲ مدل ۲۰۲۳ یک هاچ بک جمع و جور ژاپنی است که پیشرانه آن، به شدت با بنزین ایران جور می‌شود. اما این خودرو به ایران هم می‌آید؟ اگر بله، با چه قیمت و مشخصاتی؟

16 ساعت پیش

گجت‌نیوز نوشت: یک لینک ساده، می‌تواند به کابوس کاربران واتساپ تبدیل شود. لینکی که از آن صحبت می‌کنیم، می‌تواند بدون هیچ دانشی از دنیای هک، به کاربران معمولی این امکان را بدهد تا گوشی دیگران یا خودشان را کرش کنند.

5 ساعت پیش

دیده شدن یک پاندای کاملا سفید در چین شگفتی‌ساز شده است. این تنها نمونه پاندای آلبینوی دیده شده در طبیعت است.

15 ساعت پیش

زومیت نوشت: موتورولا ریزر ۴۰ ارزان‌ترین گوشی تاشدنی دنیا است که نمایشگر ۱۴۴ هرتز و دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی دارد.

4 ساعت پیش

رنجروور اسپرت SV جایگزین نسخه قبلی SVR شده و این بار با ظاهر فوق‌العاده تهاجمی و خشن خود، برای رقابت با رقبای آلمانی حسابی آماده است.

12 ساعت پیش

بیشتر...