پاکسازی محیط : مورد برای پاکسازی خانه محل کار ورود به محیط جدید فنگ شویی ایران

پاکسازی محیط

پاکسازی محیط یکی از مهمترین اصولی است که فنگ شویی باید رعایت شود. برای هر خانه و یا محل کاری که برای اولین بار وارد آن می شویم و یا بعد از تغییرچیدمانو خانه تکانی آخر سال باید مراسم ورود به محیط جدید انجام شود . در ادامه مطلب موارد زیر را پوشش می دهیم و برای هر کدام توضیحاتی ارائه می دهیم .

 • پاکسازی محیط ازانرژی های منفی
 • ایجاد انرژی های مثبت
 • تغییر مکان
 • سکونت جدید

پاکسازی محیطانرژی های منفی در مراسم ورود به محیط جدید

هنگامی که می خواهید در خانه یا محل کار جدید سکونت یا کار کنید، یا قطعه زمینی را برای ساخت بنا یا هرکار دیگر اختیار کرده اید‌‌‌، ممکن است این پرسشها به وجود بیاید که :

 • قبلا چه کسی آنجا بوده است؟
 • چه اتفاقاتی رخ داده است؟
 • چه انرژی هایی در آنجا در جریان است ؟
 • آیا در این مکان انرژی های خوب فعال بوده ؟

 

با خوانندن این مطلب می توانید این موضوع که پیشینیان ما برای مراسم ورود به محیط جدید چگونه عمل می کردند و چگونه به پرسش های مطرح شده پاسخ می دادند . شما می‌توانید پاکسازی محیط برای ورود به محیط جدید را طی مراسمی انجام دهید. در فرهنگ ما بردن آینه و قرآن یا شمعدان در خانه جدید یک رسم کهن است. حتی در ایران باستان نیز فنگ شویی تاثیر خاصی داشته است . برای اطلاعات بیشتر می توانیدفنگ شویی در ایران باستانرا مطالعه کنید .

مراسم ورود به خانه | پاکسازی خانه

پاکسازی از انرژی های گذشته

ممکن است این خانه یا زمین قبلاً به وسيله دیگران مورد استفاده های منفی و اهریمنی قرار گرفته باشد ! یا کارهایی در آن انجام ‌شده باشد که شما از آن بی‌خبر باشید وانرژیاین کارها و اعمال در همان جا باقی ‌مانده باشد. هر آنچه که در عمارتی رخ دهد در دیوار و کف و اثاثیه و اشیای موجود در آن فضا ضبط می شود و مانند چرکی و آلودگی به صورت لایه هایی روی یکدیگر قرار می گیرد. با این تفاوت که نمی توانیم آن را ببینیم اگر چه به شیوه هایی ژرف بر زندگی مان تاثیر می گذارد.  به ‌هر حال انرژی‌های محل مسکونی و تجاری پیش از ورود به درون آنها بسیار مهم است، پس راهکارهایی وجود دارد که بتوانید انرژی موارد گذشته را پاک كنيد و مکانی متعادل و متناسب و مناسب در اختیار داشته باشید.

برای برقراری تعادل بیشتر بههدف فنگ شوییومحاسبه عدد کوامراجعه کنید و آنها را مطالعه فرمایید تا بهتر این موضوع را درک کنید . برای ورود به خانه جدید ، و همچنین در پایان هر سال و یا تغییردکوراسیون  چیدمان، انجام برخی عملیات جهت تغییر انرژی‌ها بسیار مفید است‌‌‌. در ادامه به پاره‌ای از این کارها اشاره می‌شود!

پاکسازی محیط با شمع (آتش)

مراسم ورود به خانه جدید | پاکسازی خانه

قرار‌‌دادن چندشمعدر داخل ساختمان یا روشن‌کردن شعله‌ های گاز یا چراغ برای از بین‌ بردن انرژی‌ های مرده در ساختمان‌های نوساز کار بسیار مناسبی است. می‌توانید با روشن‌كردن گاز و جوشاندن یک کتری آب برای چند ساعت‌‌‌‌‌، انرژی‌های مرده را از درون بنا دور کنید. این کار باعث باعث می شود شما برای ورود به مکان جدید مشکلات کمتری داشته باشید .

پاکسازی محیط با نمک

قبل از اینکه اسباب و وسایل خود را برای ورود به خانه ‌جدید آماده کنید، لازم است تا داخل موارد زیر را با آب نمک تمیز کنید .

 • قفسه‌ ها‌‌‌
 • کمد ها
 • کابینت‌ها‌‌‌
 • دیوارهای توالت‌‌‌‌‌
 • آشپزخانه
 • حمام

مراسم ورود به خانه | پاکسازی خانه

نکته: این موراد فقط برای ورود به خانه جدید نیست ! اگر به خانه جدید نقل‌مکان نمی‌کنید هنگام خانه‌تکانی تمام موارد را رعایت کنید و تمام لوازم را با آب و نمک شست‌وشو دهید.

هر جای دیگری از منزل را که با استفاده از آب‌ نمک دچار تخریب و ضایعه نمی‌شود را پاک‌کنید. حتی اگر ممکن باشد بهتر است از نمک تصفیه‌نشده یا نمک دریا استفاده کنید و در جاهای تاریک منزل به خصوص در زیر زمین یک ‌تکه سنگ نمک بزرگ قرار دهید.

پاکسازی محیط با روغن

قبل از ورود به محیط جدید مقداری از روغن‌های پاک‌کننده مانند موارد زیر را بسوزانید .

مراسم ورود به خانه | پاکسازی خانه

 • روغن پرتقال‌‌‌
 • روغن رز‌‌‌
 • روغن یاسمین
 • اسطوخودوس (لوندر)

این کار اثر آب‌نمک و آتش را تکمیل می‌کند ! باید حتماً قبل از سوزاندن روغن همه پنجره‌ها را ببندید تا تمام انرژی منفی موجود در خانه به واسطه این کار از بین برود. بعد از اینکه در تمام اتاق‌ها روغن سوزاندید و برای چندساعتی پنجره‌ها بسته بود. آنگاه می‌توانید آنها را باز کرده و اجازه دهید تا هوا کاملاً پاک شود.

پاکسازی محیط به وسيله اسپری آب

برای این کار می‌توانید از دستگاه‌های معمولی افشانه آب استفاده کنید!

مراسم ورود به خانه | پاکسازی خانه

می‌توانيد مقداری روغن‌ معطر هم به آب بيفزاييد. در این حالت هوای منزل مانند هوای بعد از بارندگی تمیز و پاک می‌شود. می‌توانید این کار را هر روز و در چند نوبت انجام دهید. این مورد نیز هم در جایی که زندگی می کنید و هم برای ورود به خانه جدید استفاده کنید.

استفاده از اسپند و عود

در کنار دیگر کارهای انجام‌شده‌‌‌‌‌، دود‌کردن اسپند و عود هم بسیار مفید است! اسپند، یار همیشگی ما در پاکسازی انرژی های منفی بوده و هست. همچنین عودهای مختلف با بوهای متفاوتی وجود دارند ؛ فقط توجه داشته باشید از عودهای خیلی تند استفاده نکنید.

پاکسازی محیط با کاسه تبتی

در و پنجره ها را باز کرده تا فضا از هوای تازه و نور خورشید آکنده شود !

چراغ ها را برای تولید چی،یانگروشن نموده و یک عود روشن در فضا بگردانید . سپس کاسه را روی کف یک دست نگه داشته و با دست دیگر سه بار با چکش چوبی به کاسه ضربه زده و سپس چکش را به دور لبه کاسه بگردانید تا صداییکاسه موزونبا ارتعاشات طولانی ایجاد شود.

پاکسازی را از قسمت در ورودی شروع کرده و در جهت عقربه ساعت ، دیوار به دیوار حرکت کرده و در هر اتاق به همین ترتیب عمل نمایید . در گرد هر اتاق سه بار در جهت عقربه ساعت، همزمان با ایجاد صورت کاسه حرکت کنید.

این عملیات را عیناً در تمام اتاق ها حتی حمام ، دستشوی و آشپزخانه تکرار کرده تا به نقطه شروع ، یعنی درب ورودی برسید . در نهایت ، سه بار به کاسه ضربه زده و پالایش را تمام کنید .

جهت سفارش و خریدکاسه تبتی ۹ عنصر به بخش محصولاتسایت مراجعه کنید.

زمان مناسب استفاده از کاسه تبتی در فنگ شویی

بهترین زمان پاکسازی ظهر است که خورشید، انرژی یانگ موثرتری را منتشر می کند.

انجام عملیات پاک سازی با کاسه موزون در شرایط جوی نا مساعد نظیر طوفان شدید، رعد و برق، ریزش باران و بارش برف حتی در سرما مناسب نیست. بهترین زمان، پس از اتمام بارش باران و برف و صاف شدن هوا می باشد.

خلاصه مراسم ورود به خانه جدید

برای ورود به محیط جدید باید مراسم پاکسازی را انجام دهیم ! چرا که نمی دانیم قبل از ما چه کسی در آنجا زندگی می کرده و چه انرژی هایی در این مکان در حرکت است ؟ ما برای این که این انرژی ها را از محیط دور کنیم و انرژی مربوط به خود را در محیط زندگی جدید به حرکت در آوریم باید مکان را پاکسازی کنیم . در این مطلب آموختیم که پاکسازی به چند روش انجام می شود . پاکسازی با :

 1. شمع
 2. نمک
 3. روغن
 4. آب
 5. عود و اسپند

زمانی که در کسب و کار خود توقف ایجاد شده و پیشرفتی در کار خود احساس نمی کنید می توانید از روشهای پاکسازی، انرژی ها را چرخش به درآورید با این کار تغییر را به وضوح احساس خواهید کرد حتما امتحان کنید. در پایان اگر در مراسم ورود به خانه سوال دیگری داشتید ، در همین مطلب دیدگاه گذاشته تا پاسخ خود را دریافت کنید.

30
12


منبع: فنگ شویی ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فنگ شویی کیف پول مانند هر فضایی از زندگی شما به انرژی شما بستگی دارد بنابر این باید به آن توجه کنید و همیشه کیف پول خود را تمیز و مرتب نگه دارید.

6 ماه پیش

ما در این مقاله جذاب به بیان اصول فنگشویی می پردازیم. سایت فنگ شویی ایران به شما کمک می کنیم تا بتوانید با دانستن این نکته که فنگ شویی چیست به آرامش برسید .

1 سال پیش

فنگ شویی میز کار شما مهم است! اگر مجبور شوید ساعت های زیادی را پشت میز خود بگذرانید. بنابراین اصول آن را در فنگ شویی ایران بیاموزید.

1 سال پیش

گیاه 5 عنصر بامبو در فنگ شویی با روبان و گلدان قرمز در خانه باعث افزایش ثروت می شود تعداد بامبو در جذب ثروت مهم است ولی زوج یا فرد بودن آن نتایج مختلفی دارد

8 ماه پیش

? #آمیگاو #دیرین_دیرین ?این قسمت: #دق ?خواننده: رضا جعفری ?بازسازی آهنگ: حامد حبیب‌زاده ✍️ ترانه‌سرا: سحر بهجو ?بر اساس آهنگی از اون خانومه که با الکس رودریگز نامزد کرده ولی الان به مشکل خوردن و دارن رو یه سری از مسائل کار می‌کنن. ? 021-42140 ? mobile140.com ? @Mobile.140 ? @Mobile.140 ? @Reza13j ? @dirindirincartoon #️⃣ Hashtag ———————————————— ‌ #دیرین_دیرین #موزیکال #موزیک_ویدیو #کار_نو #نوروز #سال_نو_مبارک #گرانی #واکسن_بخرید #کرونا #هفت_سین #سال_گاو #نوروز_1400 #فروشگاه_آنلاین #موبایل #موبایل140 #موبایل_آنلاین #مردمی #طنز #سرگرمی #انیمیشن #کارتون ‌‌ #animation #clip #fun #mobile140 ———————————————— ‌ ? Comment ‌

1 سال پیش

مدرک فنگ شویی و آموزش فنگ شویی زیر نظر دانشگاه الزهرا با صورت می گیرد و تمام دانشجویان می توانند تسلط لازم و کافی بر روی علم فنگ شویی داشته باشند.

7 ماه پیش

فنگ شویی چیدمان منزل از مهمترین نکات درخانه شما است60 قانون ذکر شده از قوانین فنگ شویی در چیدمان محیط به شما کمک می کندتا محیطی آسوده وپر انرژی داشته باشید .

10 ماه پیش

فنگ شویی را راهی ساده و مطمئن برای روح بخشیدن به زندگی و خانه است. بنابراین 9 اصل بدون هزینه ایجاد آرامش در خانه را با مطالعه فنگ شویی خانه داری بیاموزید

10 ماه پیش

منظره در فنگ شویی بسیار حائز اهمیت است. از همین رو 6 روش هوشمندانه برای منظره سازی در خانه در فنگ شویی ایران برای شما تدارک دیده ایم تا بهتان کمک کند.

12 ماه پیش

بیشتر...