خبرآنلاین |
۲ هفته پیش

ماه گرگ ظاهر شد عکس خبرآنلاین

«ماه گرگ» ظاهر شد/ عکس

در تقویم مدرن غربی که با ژانویه آغاز می‌شود، چندین فرهنگ به افتخار حیوان معروف زوزه‌کش، ماه کامل ژانویه را ماه گرگ نامیده‌اند.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاینو بر اساس گزارش دیجیاتو، به‌طور متوسط در طول هر ماه، می‌توان یک ماه کامل در آسمان سیاره زمین دید. زیرا یک ماه طول می‌کشد تا قمر زمین گردش مداری دیگری را به‌دور سیاره ما انجام دهد، از تمام فازهای خود بگذرد و بار دیگر تمام نیمه‌اش رو به زمین قرار بگیرد و با نور منعکس‌شده‌ از خورشید آن را روشن کند.

در تصویر روز ناسا چه می‌بینیم؟

بسیاری از فرهنگ‌های بومی، به هر ماه کامل یک نام می‌دهند. برخی نام‌های ماه گذشته شامل ماه یخی، ماه در خانه‌ماندن و ماه آرام است. در تقویم مدرن غربی که با ژانویه آغاز می‌شود، چندین فرهنگ نیز به افتخار حیوان معروف زوزه‌کش، ماه کامل ژانویه را ماه گرگ نامیده‌اند. این تصویر از ماه گرگ در بالای کوه‌های آلپ ایتالیا، به‌صورت ترکیبی با نوردهی طولانی و کوتاه ثبت شد.

«ماه گرگ» ظاهر شد/ عکس

این تصویر بسیار قابل‌توجه است زیرا از نظر برخی، ابرهای اطراف به‌صورت دهان گرگ آماده برای بلعیدن ماه گرگ به‌نظر می‌رسند، درحالی‌که برخی دیگر ماه را به‌عنوان چشم گرگ می‌بینند.

227323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گفته می‌شود که به زودی عرضه انواع خودروهای اشکودا در کشور صورت می‌گیرد؛ تاکنون، دو مدل سدان سوپرب و اکتاویا، همراه با یک کراس‌اور معرفی شده‌اند و خودروهای برقی اشکودا هم، احتمالا۱۴۰۳ وارد شوند.

19 ساعت پیش

نیروی هوایی ایالات متحده یک گام به پذیرش جت آموزشی جدید خود برای خلبانان نزدیکتر شده‌است.

15 ساعت پیش

در اوایل سال جاری میلادی ماهواره «ترا» متعلق به سازمان فضایی آمریکا بر فراز خلیج مکزیک در حال چرخش بود که یکی از دوربین‌های آن تصاویری از ابرهایی با ظاهر عجیب گرفت.

1 ساعت پیش

در یک شکست بزرگ برای آینده عملیات فضایی، ناسا پروژه سوخت‌گیری دو میلیارد دلاری خود به نام اوسام-۱ (OSAM-1) را متوقف کرد. این تصمیم در بحبوحه انتقادات شدید از پیمانکار اصلی برنامه یعنی مکسار (Maxar) گرفته شده است و ناظر آژانس فضایی ناسا عملکرد آنها را «ضعیف» می‌داند.

20 ساعت پیش

نسخه Honor Edition بی وای دی Yuan Plus به تازگی وارد بازار چین شده و ۲۲۰۰ دلار ارزان‌تر از قبل عرضه می‌شود.  این مدل در بازارهای خارج از چین به نام Atto ۳ شناخته می‌شود که شاید به بازار ایران هم راه پیدا کند.

12 ساعت پیش

این افسانه که فیل ها از موش ها می ترسند احتمالاً بیشتر در کارتون دامبو به تصویر کشیده شده است، اما منشأ آن به روزگار یونانیان باستان بر می گردد.

3 ساعت پیش

باستان شناسان یک مقبره دست نخورده در ایتالیا کشف کردند که بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و مربوط به دوران پیش از تمدن روم است.

2 ساعت پیش

آلبرت اینشتین روی پروژه منهتن کار نکرد، اما منشأ این پروژه را می توان به نامه ای که در سال ۱۹۳۹ برای فرانکلین روزولت، رئیس جمهور وقت آمریکا، فرستاد و به او هشدار داد که احتمالاً آلمانی ها روی ساخت بمب هسته ای کار می کنند.

12 ساعت پیش

نفوذگران سایبری مورد حمایت پیونگ یانگ، از سال میلادی گذشته برای سرقت اطلاعات برنامه تراشه سازی، به دو شرکت تجهیزات نیمه رسانای کره جنوبی، رخنه کردند.

14 ساعت پیش

بیشتر...