سلامت نیوز |
1 ماه پیش

فواید ورزش در آب چیست سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس ازconsumer.healthday، کارشناسان ورزشی معتقدند که فعالیت های کم شدت مانند شنا شامل جهش، کشش یا خم کردن مفاصل نمی شود. این موضوع بسیار مفید است زیرا بافت های همبند در مفاصل می توانند در دوران بارداری بسیار راحت تر کشیده شوند.

این بدان معنی است که تمرینات با ضربه و مقاومت بالا می تواند خطر آسیب دیدگی مفاصل را افزایش دهد. علاوه بر این، تمرینات آب به ویژه برای زنانی که از تورم مچ پا رنج می برند یا افزایش وزن، ورزش را برایشان دشوارتر کرده است، مفید است.

طرفداران ورزش در آب می گویند: حرکت در آب مانند بلند کردن وزنه های مایع است. هنگامی که حرکت بازو را خارج از آب انجام می دهید، باید وزنه را بلند کنید، اما پس از آن نیروی جاذبه به شما کمک می کند دوباره آن را پایین بیاورید.

با این حال، در آب، باید تلاش کنید تا وزنه را در هر دو جهت حرکت دهید، عضلات دوسر و سه سر، عضلات قسمت فوقانی و پایین بازو را به کار بگیرید. می توانید شدت تمرین خود را با افزایش وزن یا استفاده از ابزارهای مقاومتی مانند پاروهای دمبلی یا دستکش های شبکه ای افزایش دهید.

محققان می گویند: برای مادران باردار ورزش در آب آن ها را مجبور می کند که عضلات مرکزی خود را به خصوص در ناحیه شکم و کمر، تقریباً بدون تلاش تقویت کنند. این نتیجه به این دلیل است که شخص باید این عضلات را منقبض کرده و از آنها استفاده کند تا در حین حرکت در آب، خود را ثابت نگاه دارد. انجام تمرینات شکمی خارج از آب، عضلات را برای استفاده در زندگی واقعی آماده نمی کند. در آب، شما آنها را در حالی که عمودی ایستاده اید، به سادگی با راه رفتن در آب تقویت می کنید.

دکتر مری سندرز (Mary Sanders) محقق ورزش در آب در دانشگاه نوادا یک تمرین ویژه برای زنان باردار دارد. او می گوید، وارد آب شوید و به مدت پنج دقیقه بدن خود را گرم کنید، شنا کرده یا فقط در طول استخر به جلو و عقب بروید.

سپس چند حرکت تمرین قدرتی زیر را با یکی از این فواصل هوازی جایگزین کنید:

پانزده ثانیه تا جایی که می توانید سریع راه بروید سپس پانزده ثانیه با سرعت آهسته ادامه دهید. همانطور که قوی تر می شوید، مدت زمان فواصل با شدت بالا را افزایش دهید. به مدت سه دقیقه به طور متناوب پیش بروید.

بلند کردن کودک در آب نیز مفید بوده و بازوها را هدف قرار می دهد. در حالی که آرنج های خود را خم کرده اید، کف دست ها رو به بالا قرار داده و شناور در بالای آب بایستید.

زانوهای خود را خم کنید و بدن خود را در حالت اسکات پایین بیاورید. در همان زمان، دست های خود را را درون آب به سمت پایین فشار دهید تا جلوی ران های شما قرار گیرند. دوباره بلند شوید، دست‌ هایتان را از آب به سمت شانه‌هایتان بچرخانید و این حرکت را ۱۲ تا ۱۵ بار تکرار کنید.

کارشناسان معتقدند مادران باردار برای انجام ورزش در آب احتیاج به تجهیزات زیادی ندارند اما برای چالش برانگیزتر شدن تمرینات می توانند از چند ابزار ساده برای افزایش اثرات قلبی عروقی و قدرت‌ سازی استفاده کنند که شامل کمربندهای شناور ماندن برای تعلیق و و پارو یا دمبل برای تمرینات قدرتی می شود.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت که در اکثر موارد به دلیل سبک زندگی ایجاد می‌شوند بسیار شایع هستند و با پیری سریع‌تر همراه می‌باشند. این شرایط با تلومرهای کوتاه‌تر (ساختارهایی که انتهای کروموزوم‌های ما را پوشانده و از آسیب محافظت می‌کنند) مرتبط هستند. خبر خوب این است که اتخاذ برخی تغییرات سبک زندگی می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های مزمن و پیری سریع‌تر کمک کند.

۱ هفته پیش

یک مطالعه جدید نشان می دهد افراد مسنی که هر روز زود از خواب بلند می شوند، ممکن است ذهن هوشیارتر و علائم افسردگی کمتری داشته باشند.

5 روز پیش

کمیسیون ایمنی محصولات مصرف‌کننده ایالات متحده (CPSC) می‌گوید که بهترین چیز برای خواب کودک فقط یک بالش نازک است و توصیه می‌کند همیشه کودک را در محصولاتی که مخصوص خواب او طراحی شده‌اند، از جمله گهواره، آشیانه و حیاط بازی برای استراحت قرار دهید.

۱ هفته پیش

معمولا وقتی در یک روز، کارهای زیادی داریم، ترجیح می‌دهیم شب را کمی بیشتر بیدار بمانیم و کارها را تمام کنیم، اما غافل از این که کم‌خوابی روز بعد، عواقب خیلی بدتری دارد.

۱ هفته پیش

زمان مناسب ورزش کردن در نهایت به انتخاب خود شماست که باید بر اساس هدف و برنامه‌ای که دارید آن را انتخاب کنید؛ اما اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از ورزش کردن ببرید، زمان‌های خاصی از روز ممکن است برای ورزش کردن شما مفیدتر باشند که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

2 روز پیش

متخصص روانپزشکی کودک و نوجوان، در آستانه بازگشایی مدارس، توصیه هایی برای والدین داشت که چگونه ترس از مدرسه را از فرزند خود دور کنند.

3 روز پیش

 یک روانشناس گفت: مشکلات خواب کودکان یکی از مسائلی است که این روزها اکثر والدین درگیر آن هستند، بچه‌ها شب‌ها دیر می‌خوابند و این شب بیداری گاهی آن‌قدر طولانی است که والدین به خواب می‌روند در حالی که بچه‌ها همچنان بیدارند.

19 ساعت پیش

این یک عادت اشتباه است که به‌محض اینکه به رختخواب می‌رویم، گوشی را دستمان می‌گیریم و شبکه‌های اجتماعی را بالا و پایین می‌کنیم چراکه بر اساس تحقیقات منتشرشده، بررسی گوشی قبل از خواب می‌تواند دلیل افزایش وزن شما باشد و در عین حال به پوست شما آسیب بزند.

۱ هفته پیش

قصد نداریم با این اطلاعات شما را بترسانیم، اما خوب است بدانید که مطالعات نشان می دهد احتمال افزایش خطر تومور برای کسانی که بیش از حد از تلفن همراه استفاده می کنند، وجود دارد.

۱ هفته پیش

بیشتر...