قیمت برنج داخلی به ثبات می رسد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

قیمت برنج داخلی به ثبات می‌رسد
اقتصادسبز آنلاین: مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی گفت: با توجه به عرضه برنج پاییزه و همچنین کنترل قیمت برنج وارداتی، انتظار می‌رود در همین فصل، قیمت برنج داخلی به ثبات برسد.

اقتصادسبز آنلاین: مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی گفت: با توجه به عرضه برنج پاییزه و همچنین کنترل قیمت برنج وارداتی، انتظار می‌رود در همین فصل، قیمت برنج داخلی به ثبات برسد.

به گزارش خبرنگار ما، حجت براتعلی، مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی افزود: در راستای تأمین نیاز بازار در دو مرحله برنج خارجی از سه کشور هند، پاکستان و تایلند در بازار توزیع شد که در مرحله اول صد هزار تن از این انواع برنج از ابتدای شهریور وارد بازار شد و در حال حاضر هشتاد درصد از این برنج، برنج تخصیصی جذب بازار شده است.
وی گفت: علاوه بر آن برای استمرار توزیع و رسیدن به ثبات قیمتی، توزیع ۵۰ هزار تن برنج وارداتی دیگر هم از ۱۵ مهرماه در بازار آغاز شده و این روند ادامه دارد به این ترتیب حجم توزیع به ۱۵۰ هزار تن رسیده است.
مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی افزود: شرایط توزیع ادامه می‌یابد تا شرایط نسبی برای پایدار شدن بازار برنج ایجاد شود.
وی گفت: در حال حاضر قیمت مصرف کننده برنج هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان، تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و پاکستانی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان است که در سطح شبکه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف و واحدهای صنفی منتخب در حال فروش است.

بیشتر بخوانید:مقررات‌زدایی از تولید اولویت دولت سیزدهم

براتعلی افزود: این برنج‌ها از محل ذخایر راهبردی شرکت بازرگانی دولتی در حال توزیع است و تا هر مرحله‌ای که نیاز باشد توزیع ادامه می‌یابد تا کمبودی احساس نشود و شرایط برنج در بازار پایدار شود.
وی گفت: هدف اصلی برنج وارداتی از یک سو کنترل قیمت این نوع برنج است و از سوی دیگر کنترل نسبی برنج داخلی به طوری که سطح عمومی قیمت برنج داخلی در یک شرایط منطقی قرار گیرد و افزایشی نباشد.
مدیرکل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی افزود: شرایط خشکسالی باعث شد برنج داخلی تا ۱۸ و نیم درصد کاهش تولید داشته باشد و همین موضوع باعث کاهش عرضه و افزایش قیمت شد حتی شیوع کرونا نیز در کاهش تقاضای برنج داخلی تأثیر چندانی نداشت چرا که برنج به عنوان کالای عمده و اساسی در سبد کالای ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارد.
وی گفت: با توجه به این که در فصل برداشت برنج پاییزه قرار داریم به نظر می‌رسد در این فصل به دلیل افزایش سطح عرضه و همچنین کنترل قیمت برنج وارداتی بتوانیم بازار برنج داخلی را نیز به ثبات برسانیم. / مهر#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در 36 کیلومتری  شمال غربی شیراز روستایی به نام قلات وجود دارد. در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی روستای قلات در شیراز بپردازیم.

8 ساعت پیش

مطالبات آردسازان از دولت قبل باقی مانده است سند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

دامدار کارت برای دامداران کشور صادر می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

کاهش ۴۰ هزار تنی واردات برنج نسبت به سال قبل پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

موز هندی در راه ایران پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

افزایش هزار تنی صادرات پسته در نیمه نخست سالجاری پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

قیمت زرشک از تولید تا مصرف برابر می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

برداشت زعفران تا پایان آذر ادامه دارد حداکثر قیمت هر مثقال زعفران ۹۰ هزار تومان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

یکی از جنگل‌های بلژیک، نه در آغاز فصل بلکه در این وقت از سال، میزبان توریست‌ها است. با ما همراه باشید تا با جنگل هالربوس در بلژیک آشنا شوید.

14 ساعت پیش

سکوت محض در شهربازی‌ دست‌نخورده گوشه‌ای از بقایای فاجعه چرنوبیل هستند. با ما همراه باشید تا با شهر چرنوبیل در اوکراین آشنا شوید.

1 روز پیش

شاید در میان شلوغی‌های شهر جیپور، آرامش‌بخش‌ترین چشم‌انداز، قصر جال محل باشد. برای آشنایی بیشتر با قصر جال محل در جیپور ما را همراهی کنید.

1 روز پیش

خانه موزه دکتر معین که با نام خانه فرهنگ ساز و ادب نیز شناخته می‌شود. با ما همراه باشید تا با موزه دکتر معین در تهران آشنا شوید.

2 روز پیش

هیچ اقدامی برای توقف قاچاق زعفران به افغانستان نمی شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

سبد میوه خانوار در یک سال اخیر چه تغییری کرده است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

ارسلان قاسمی مهدی مسعودی به عنوان رییس دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق ایران انتخاب شدند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

بیشتر...