آبخیزداری نیازمند قانون ردیف بودجه مستقل است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

آبخیزداری نیازمند قانون و ردیف بودجه مستقل است
اقتصادسبز آنلاین: وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر هوشمندسازی منابع طبیعی گفت: آبخیزداری نیازمند قانون و ردیف بودجه مستقل است که باید هرچه سریعتر عملیاتی شود.

اقتصادسبز آنلاین: وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر هوشمندسازی منابع طبیعی گفت: آبخیزداری نیازمند قانون و ردیف بودجه مستقل است که باید هرچه سریعتر عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار ما، «سیدجواد ساداتی نژاد»، وزیر جهادکشاورزی عصر امروز (سه‌شنبه) در مراسم پنجمین بزرگداشت ملی مقام جنگلبانان و جان نثاران منابع طبیعی افزود: اکنون قانونی برای آبخیزداری در کشور نداریم که باید با سرعت، قانونی برای این موضوع تدوین شود.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: منابع طبیعی جز میراث‌های ماندگار و بین نسلی است و آب و خاک چیزی نیست که براحتی بدست بیاید و از دست برود زیرا سالیان زیادی طول می کشد تا خاکی تولید و درختی به ثمر برسد.
وی تصریح کرد: وظیفه وزارت جهاد کشاورزی حفظ این میراث برای نسل‌های آینده است؛ امروز تخریب‌های زیادی در عرصه منابع طبیعی از جمله مرتعی، جنگلی و سفره‌های آب زیرزمینی وجود دارد به طوری که در برخی نقاط کشور دچار سیل و سیلاب و حتی حریق جنگل‌ها می شویم. باید با حواس جمع مواظب این میراث بین نسلی باشیم.
ساداتی نژاد اضافه کرد: در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در این بخش رخ داده و کشورهای دیگر از جمله چین می توانند از تجارب ما به عنوان نمونه در استان سیستان و بلوچستان بهره ببرند.

بیشتر بخوانید:رشد بی‌نظیر 85 درصدی شاخص سهام اقلام کشاورزی در بورس جهانی

ضرورت استفاده از نگاه بومی برای حفاظت از منابع طبیعی
وی با بیان اینکه ایران دارای ۱۳۵ میلیون هکتار عرصه منابع طبیعی است، گفت: حمایت ما حفاظت از منابع طبیعی کشور است که با هوشمندسازی می توانیم از جنگل خواری و تخریب آن جلوگیری کنیم.
عضو کابینه سیزدهم ادامه داد: به طور حتم باید از نگاه و دانش بومی بهره برده و تلاش کنیم با مشارکت مردم امور را پیش ببریم؛ البته باید اذعان کرد که اقدامات خوبی تا به امروز در حفاظت از جنگل‌ها و مراتع انجام شده است.
وی ادامه داد: چالش امروز ما خدماتی چون حقوق و مزایا، بیمه و نحوه استخدام حافظان منابع طبیعی است که امیدواریم در برنامه هفتم توسعه کارهای خوبی در این زمینه انجام شود.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، شبکه رادیویی منابع طبیعی و آبخیزداری در چهار استان کشور افتتاح و همچنین از کارت ویژه ضابطان قضایی برای جنگلبانان رونمایی شد.
در این مراسم ۱۷ جنگلبانان و جانثاران نمونه و همچنین از خبرنگاران ریحانه یاسینی و مهشاد کرمی تقدیر به عمل آمد. / ایرنا#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انواع برنج ایرانی با کیفیت های مختلف را بشناسید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ساعت پیش

تشکل های کشاورزی قدرتمند یکپارچه نیستند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ساعت پیش

آرد سه نرخی بازار نان را بهم ریخته است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ساعت پیش

قبایلی وجود دارند که حتی نمی‌توان گفت آن‌ها در بدوی ترین حالت ممکن زندگی می‌کنند. با ما همراه باشید تا به جزیره اومو در قاره آفریقا سفر کنیم.

6 ساعت پیش

افزایش بیش از ۴۰ درصدی قیمت برنج داخلی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

نان گران نمی شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

سیاست یک بام دوهوای دولت در تنظیم بازار برنج پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

افزایش دلاری قیمت گندم در بازارهای جهانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

حمایت از تولید استراتژیک تقویت حوزه تحقیق توسعه اولویت های دولت سیزدهم پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

ساخت جدیدترین مکش سنج دیجیتالی آبیاری مزارع پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

سرزمینی هیجان‌انگیز که به قول محلی‌ها، محل سکونت اجنه است. با ما در این مطلب همراه باشید تا همه چیز را درمورد ریگ جن سمنان کشف کنید.

دیروز

این باغ را فردی به نام درویش خان اسفندیارپور ساخته است. در ادامه به داستان پشت پرده باغ سنگی سیرجان می پردازد. با ما در مجله دلتا همراه شوید.

دیروز

مردم محلی بر این باورند که جسدها پس از دفن، دچار پوسیدگی و تباهی نمی‌شود با مجله دلتا همراه باشید تا به گورستان سفید چاه بهشهر سفر کنیم.

دیروز

بیشتر...