زومیت |
4 روز پیش

نحوه محاسبه مجموع زمان کاری در اکسل زومیت

نحوه محاسبه‌ مجموع زمان کاری در اکسل

نحوه محاسبه‌ مجموع زمان کاری در اکسل

اگر نیاز دارید زمان کل صرف‌شده روی پروژه یا زمان کاری را به‌دست بیاورید، در این مقاله، با روش‌های جمع و تفریق زمان در اکسل آشنا خواهید شد.

زمانی که از مایکروسافت اکسل برای پیگیری و بررسی زمان استفاده می‌کنید، احتمالاً به محاسبه‌ی آمار نهایی نیز نیاز دارید. برای مشاهده‌ی کل زمان صرف‌شده می‌توانید ساعت‌ها و دقیقه‌ها را جمع کنید یا زمان شروع و پایان را از هم کم کنید تا میزان زمان کاری را مشاهده کنید.

جمع زمان در مایکروسافت اکسل

در اکسل، می‌توانید مدت‌زمانی را پیگیری کنید که صرف اتمام پروژه کرده‌اید. به‌منظور به‌دست‌آوردن کل زمان صرف‌شده برای خودتان یا صورت‌حساب مشتری، می‌توانید از ترکیبی از فرمول‌ها و قالب‌بندی استفاده کنید.

قالب‌بندی سلول‌ها برای ساعت‌ها و دقیقه‌ها

توجه کنید که برای سازگاری با زمان‌‌بندی ساعت‌ها و دقیقه‌ها از ساختار H:MM استفاده می‌کنیم. اگرچه اکسل باید هنگام واردکردن داده‌ها این موضوع را تشخیص دهد، می‌توانید با قالب‌بندی سلول‌ها خیال خودتان را راحت کنید.

برای این کار سلول‌های حاوی ورودی‌هایتان یا پس از راست‌کلیک گزینه‌یFormat Cellsرا انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید از تبHomeرویFormatکلیک وFormat Cellsرا انتخاب کنید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

در پنجره‌ی Format Cells به تبNumberبروید. در کادرCategory،گزینه‌یCustomرا انتخاب کنید. سپس،h:mmرا از فهرست انتخاب یا این قالب را در کادر Type وارد کنید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

برای اعمال قالب روی سلول‌ها، رویOKکلیک کنید.

جمع زمان با استفاده از یک فرمول

اگر فقط چند ورودی دارید، می‌توانید با فرمولی ساده مجموع ساعت‌ها و دقیقه‌ها را حساب کنید. سلولی که می‌خواهید زمان در آن نشان داده شود، انتخاب کنید. فرمول زیر را وارد و مرجع سلولی خود را جایگزین کنید:

F2+F3=

برای اعمال فرمول، کلید اینتر را فشار دهید. حالا باید مجموع ساعت‌ها و دقیقه‌های ورودی‌های خود را مشاهده کنید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

جمع زمان با استفاده از تابع Sum

اگر برگه‌ی ردیابی زمان شما ورودی‌های زیادی دارد، استفاده از تابع SUM ساده‌ترین روش است. سلولی واقع در پایین ورودی‌ها را انتخاب کنید. به تبHomeبروید و روی«Sum»که قبلاً AutoSum نام داشت، کلیک کنید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

اکسل باید سلول‌هایی را تشخیص دهد که می‌خواهید استفاده کنید. اگر اکسل موفق به تشخیص نشد، به‌سادگی اشاره‌گر را روی سلول‌های حاوی زمان‌های مدنظرتان بکشید و اینتر بزنید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

اکنون باید تعداد کل ساعت‌ها و دقیقه‌های ورودی‌هایتان را ببینید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

قالب‌بندی ۲۴ ساعته زمان‌ها

وقتی ورودی‌هایی را جمع می‌کنید که از زمان ۲۴ ساعته استفاده می‌کنند، ممکن است نتیجه‌ی نادرستی دریافت کنید. برای جلوگیری از این موضوع، باید سلول حاوی نتیجه را فرمت کنید.

سلول حاوی فرمول را انتخاب برگزینید و راست‌کلیک وFormat Cellsرا انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید بهHome > Format > Format Cellsبروید.

در پنجره‌ی Format Cells، مطمئن شوید که تبNumberانتخاب شده است.Customرا از کادر سمت چپ و از فهرست گزینه‌ی@;mm:[ ]را انتخاب کنید یا همین قالب را در کادر Type وارد کنید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

برای اعمال فرمت روی سلول، باید رویOKکلیک کنید. اکنون، باید نتایج دقیقی را برای ورودی‌های استفاده‌کننده از قالب زمان‌ ۲۴ ساعته مشاهده کنید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

تفریق زمان در مایکروسافت اکسل

یکی دیگر از راه‌های مفید برای ردیابی زمان در اکسل، زمان شروع و پایان است. این موضوع می‌تواند درباره‌ی پروژه یا شاید جدول زمانی شغلی‌تان صدق کند. با پیروی از مراحل زیر، می‌توانید مجموع ساعات کاری را محاسبه کنید.

قالب‌بندی سلول‌ها برای زمان

مانند زمانی که ساعت‌ها و دقیقه‌ها را جمع می‌کنید، بهتر است از صحت قالب‌بندی سلول‌های ورودی‌هایتان اطمینان حاصل کنید. سلول‌ها باید بر‌اساس زمان (مثلاً ۴:۳۰ صبح) قالب‌بندی شده باشند.

مقاله‌ی مرتبط:

سلول‌های حاوی ورودی‌هایتان را انتخاب و کلیک‌راست کنید وFormat Cellsرا برگزینید یا بهHome > Format > Format Cellsبروید.

در پنجره‌ی Format Cells در تبNumber، گزینه‌یTimeرا از کادر سمت چپ انتخاب کنید. برای قالب ساعت و دقیقه، 1:30PM را انتخاب کنید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

رویOKکلیک کنید تا قالب روی سلول‌ها اعمال شود.

تفریق زمان در اکسل

سلولی را که می‌خواهید نتیجه در آن نمایش داده شود، انتخاب و فرمول زیر را وارد کنید. مرجع سلولی را با مرجع خود جایگزین کنید:

C2-B2=

برای اعمال فرمول اینتر بزنید. در مرحله‌ی بعد، ممکن است برای نمایش کل زمان صرف‌شده لازم باشد سلول را برای ساعت‌ها و دقیقه‌ها قالب‌بندی کنید. به‌طور پیش‌فرض، نتایج ممکن است به‌عنوان یک زمان از روز نمایش داده شود.

جمع و تفریق زمان در اکسل

سلول حاوی فرمول را انتخاب و کلیک‌راست کنید وFormat Cellsرا برگزینید یا بهHome > Format > Format Cellsبروید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

در پنجره‌ی Format Cells و در تبNumber، گزینه‌یCustomرا به‌عنوان دسته انتخاب کنید. گزینه‌یh:mmرا انتخاب یا آن را در کادر Type وارد و رویOKکلیک کنید.

جمع و تفریق زمان در اکسل

اکنون باید بتوانید تعداد صحیح ساعت‌ها و دقیقه‌های صرف‌شده را مشاهده کنید.

امیدواریم این مطلب آموزشی برایتان مفید بوده باشد. اگر درباره‌ی جمع و تفریق زمان در اکسل یا نحوه‌ی محاسبه‌ی زمان کاری سؤالی دارید، می‌توانید آن را با ما و کاربران زومیت در میان بگذارید.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: زومیت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این مقاله پنج بازی بلاک چینی مبتنی بر NFT را معرفی خواهیم کرد که احتمالاً در سال ۲۰۲۲ رشد بسیار زیادی را تجربه خواهند کرد.

3 روز پیش

تصور کنید که مشتاق و گرسنه منتظر سرو غذای موردعلاقه‌تان هستید که ناگهان پیش‌خدمت با یک سینی عجیب ظاهر می‌شود: همبرگر عزیزتان روی یک لنگه جوراب سرو شده است!

3 روز پیش

در سال جاری شاهد مجموعه‌ای از رویدادهای آسمان شب از رصد دنباله‌دار و بارش‌های شهابی تا ماه‌گرفتگی و خورشیدگرفتگی‌های جزئی و کلی خواهیم بود.

3 روز پیش

 اگر می‌خواهید به‌طور خودکار همه ایمیل‌های آدرس جیمیل خود را به یک آدرس جیمیل دیگر ارسال کنید، باید یک ایمیل جدید بازارسال (forwarding email) اضافه کنید

5 روز پیش

اگر جزو کاربران حیوان‌دوست زومیت هستید که از دیدن ارتباط دوستانه بین حیوانات و انسان لذت می‌برید، احتمالا از این قسمت از شاتر لذت خواهید برد.

5 روز پیش

کریپی‌پاستا محتوا یا تصاویر یا ویدئوهای دلهره‌آور و ترسناک واقعی یا ساختگی هستند که بین کاربران دست‌به‌دست می‌شوند.

5 روز پیش

اگر در گوشی یا رایانه خود فایل یا اطلاعات مهمی را از دست داده اید در این مطلب نحوه ریکاوری اطلاعات در گوشی و رایانه آموزش داده می شود.

۱ هفته پیش

در گوگل شیت می‌توانید داده‌های یک شیت را بر‌ اساس رنگ، شرط و مقادیر فیلتر کنید تا راحت‌تر به داده موردنظرتان دسترسی داشته باشید.

۱ هفته پیش

اگر شما هم با دیدن اماکن متروکه حس کنجکاوی‌تان فعال می‌شود و دوست دارید با قصه‌پردازی از راز این مکان‌ها پرده بردارید، این شاتر برای شما است.

۱ هفته پیش

مدتی است که خودرو وولینگ آستا با طراحی مدرن و بروز و پیشرانه توربور به بازار معرفی شده است. با بررسی خودرو وولینگ آستا همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

کیس‌های گیمینگ جدید OMEN و Victus اچ‌پی در CES 2022 معرفی شدند.

۱ هفته پیش

فناوری PerfectFill کوهلر همراه با دیگر محصولات جذاب این شرکت در نمایشگاه CES 2022 معرفی شدند.

۱ هفته پیش

با توجه به تنوع بردهای هوشمند در بازار، به منظور انتخاب آگاهانه در خرید آن، در این مطلب راهنمای خرید برد هوشمند را ارائه می نماییم.

۱ هفته پیش

سامسونگ در حال ساخت خودروی خودرانی است که به واقعیت افزوده مجهز است و قرار است قابلیت‌های عجیب و تاحدودی علمی‌تخیلی در اختیار رانندگان قرار دهد.

۱ هفته پیش

ایسر لپ‌تاپ‌های گیمینگ Predator Helios 300 و Predator Triton 500 SE و Acer Nitro 5 خود را با پردازنده‌های نسل دوازدهمی انتل و رایزن ۶۰۰۰ AMD به‌روز کرد.

۱ هفته پیش

بیشتر...