اکونا پرس |
1 ماه پیش

ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر شروع شد

ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر آغاز شد

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آغاز ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر از امروز - سه شنبه اول تیر ماه - در سطوح استانی و ملی خبر داد و گفت: فرایند ثبت نام تا 10 مرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر آغاز شد<br>
به گزارشاکونا پرس،

به نقل از مرکزروابط عمومیو اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاهاجتماعی، رحیم سرهنگی با اعلام این خبر اظهار کرد: کارآفرینی، شناسایی و ایجاد فرصت های نوآورانه برای تولید ارزش درجامعهاست که از دید سیاستگذاران به عنوان ساز وکار قدرتمند برایرشداقتصادی- اجتماعی شناخته می شود و ضرورتتوسعه پایدارآن به اندازه ای دارای اهمیت است که به یکی از مهمترین دغدغه های بازیگران اکوسیستم کارآفرینی در کشور تبدیل شده است.
 وی افزود: بر این اساس وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعیبه عنوان یکی از اصلی ترین بازیگران اکوسیستم کارآفرینی کشور به استناد رسالت و وظایف ذاتی خود در سیاستگذاری کارآفرینی واشتغالاقدام به ارائه فعالیت های بنیادین در مسیر توسعه پایدار و ترویج کارآفرینی کرده است.
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی ، یکی از مهمترین اقدامات را  " برگزاری رویداد ملی جشنواره کارآفرینان برتر" خواند که همه ساله با هدف شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان در سراسر کشور انجام می شود.
سرهنگی افزود: تاکنون 13 دوره جشنواره از سوی اینوزارتخانهبرگزار شده که با توجه به بازخوردهای دریافتی، موفقیت چشم‌گیری در ترویج کارآفرینی حاصل شده است.
وی ، مهمترین ویژگی های جشنواره کارآفرینان برتر را استفاده ازشاخصهای به روز و کاملا علمی - تخصصی در انتخاب کارآفرینان اعم از نوآوری، رشد ترکیبی اشتغال، فروش و همچنین صادرات ،  شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان در سه بخش اقتصادی صنعت،کشاورزیو خدمات و همکاری با متخصصین حوزه های مختلف در سراسر کشور جهت امور مربوط به داوری اعلام کرد.  
سرهنگی تاکید کرد: جشنواره چهاردهم در حالی آغاز به کار کرده که کسب وکارها حدود یک و سال نیم در کنار شرایط سخت اقتصادی کشور درگیر پاندومی کرونا نیز بوده اند.
وی گفت: در این صورت قطعا کسب و کارهایی توانسته اند بقای خود را حفظ کنند که در مسیر نوآوری گام برداشته باشند.  
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی با اشاره به تفاوت مهم این دوره از جشنواره با سایر دوره ها خاطرنشان کرد:  بخش ویژهگردشگریوصنایع دستیبه عنوان یکی از بخش های تخصصی جشنواره در کنار بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه و از همکاری ارزشمند وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستینیز استفاده شده است.
سرهنگی اظهار امیدواری کرد که در این دوره با شناسایی، انتخاب و معرفی الگوهای برتر کارآفرینی به جامعه بتوان گامی مؤثر در مسیر توسعه کشور برداشت.
وی تصریح کرد: به طور قطع استفاده از تجارب کارآفرینان به عنوان اصلی‌ترین عوامل تغییر در بازار و الگوسازی برای جوانان گام مؤثری در راستای ترویج کارآفرینی خواهد بود و برگزاری جشنواره کارآفرینی می تواند مسیر حضور پررنگ کارآفرینان در جامعه و شبکه سازی بین آنها را هموار کرده و سرعت توسعه فرهنگ کارآفرینی را فراهم کند.
سرهنگی از تمامی کارآفرینان کشور که در مجموعه خود نوآوری منجر به رشد داشته اند خواست که در این هماورد ملی شرکت کنند.

 

 

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از بهبود ۱۰ امتیازی شاخص های بهره وری در این وزارتخانه خبر داد و آن را نشان دهنده همراهی…

مدیرعامل بانک توسعه تعاون به تبیین اهمیت و نقش آموزش فنی و حرفه‌ای در مسیر توسعه اقتصادی و صنعتی پرداخت.#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

از آن‌جا که هشدار هرچه زودتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته‌اند که با ارسال پالس‌های فراصوت بروز چنین خطراتی را هشدار می‌دهد.

4 روز پیش

پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائاتی درباره احکام معاملات، وام، صندوق‌های قرض‌الحسنه خانگی و غسل منتشر شد.

4 روز پیش

فهرست مشاغل مجاز به فعالیت در تهران و البرز از امروز (شنبه) اعلام شد.

4 روز پیش

فروغی به فینال تیراندازی در ماده تپانچه 10 متر بازی های المپیک توکیو 2020 راه یافت.

4 روز پیش

مدیر گروه مطالعات اندیشه‌ورزان در یادداشتی، جشنواره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس را عاملی مؤثر برای ورود پژوهش‌محور محققان و اندیشمندان دانشگاهی به این حوزه دانست.

4 روز پیش

با وجود اعلام قبلی معاون گردشگری برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران خارجی از نیمه تیرماه، اما نماینده وزارت امور خارجه می‌گوید: ویزای توریستی به دستور ستاد ملی کرونا همچنان صادر نمی‌شود و متوقف است.

4 روز پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با تعطیلات عید سعید قربان 28 گشت ویژه راهداری و ترابری استان به منظور تشدید نظارت ها در شبکه راههای استان خدمات ارائه دادند.

4 روز پیش

لبنان از دستگیری یک تبعه آمریکایی که اقدام به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی می‌کرده خبر داد. وی در فرودگاه بیروت دستگیر شده است. 

4 روز پیش

دختر نوجوانی که در جریان یک درگیری دخترانه در یکی از بوستان‌های اصفهان قمه‌کشی کرده بود ضمن تعهد به تکرار نکردن این رفتار باید دوره‌های آموزشی و تربیتی را بگذراند.

4 روز پیش

دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات این روزها به یک نیاز تبدیل شده و محدود به شهرها نیست، کارنامه دولت تدبیر و امید در توسعه فناوری اطلاعات با پوشش صد درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار یزد و افزایش ۴۸ برابری پهنای باند اینترنت استان بیانگر اقدامات موثر دولت در این زمینه است.

4 روز پیش

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد. به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

4 روز پیش

طبق زمان‌بندی اعلام شده قاعدتا باید حقوق همه‌ی گروه‌های بازنشستگی واریز شده باشد و تا چند روز آینده نیز باید وام ۱۰ میلیون تومانی برای بیش از ۲۰ هزار بازنشسته پرداخت شود.

4 روز پیش

هر روز بر میزان استفاده از روبات‌ها در جنبه‌های مختلف زندگی بشر افزوده می‌شود. حالا دیگر روبات‌ها در صنایع، کشاورزی، ساخت‌وساز، مراقبت‌های پزشکی، جراحی و... مورد استفاده قرار می گیرند و هرچند تلاش می‌شود تا روبات‌های ساخت بشر ارتباط نزدیکی با انسان‌ها داشته باشند اما هنوز هم به‌نظر می‌رسد تا رسیدن به این مرحله راه درازی در پیش باشد.

4 روز پیش

دو دختر 60 و 65 ساله پدر سرطانی خود را به قتل رساندند.

4 روز پیش

شهید باقری در بحبوحه عملیات رمضان با اشاره به واقعه‌ای منحصربه فرد در تاریخ اسلام گفت: کجا سابقه داشته در یک امتی یا یک شهری ۲۰۰ شهید ببرند و یک روزه تشییع جنازه کنند و ۳۰ کیلومتر طول تشییع‌کننده‌ها باشد.

4 روز پیش

بیشتر...