نمناک |
1 سال پیش

چطور از یکنواختی تکراری شدن زندگی زناشویی جلوگیری کنم

یکنواختی زندگی زناشویی
سبک زندگیروابط عاطفی

راهکارهایی برای فرار از روز مرگی و یکنواختی زندگی زناشویی

اگر زندگی شما کسل کننده و تکراری شده می توانید با چند راه ساده و تغییر در رفتارتان با یکنواختی زندگی مشترکتان مقابله کنید و هیجان را به زندگی تان تزریق کنید.

چگونه از ناسازگاری، تکراری شدن ویکنواختی زندگیمشترک جلوگیری کنیم؟

اگر از روزمرگی خسته شده اید، خوشحال نیستید، انگیزه کافی برای زندگی ندارید و غم و اندوه شما را فرا گرفته وقتش رسیده که برای ایجاد تغییراتی در زندگی تان تلاش کنید. هنگامی که شما در یک رابطه شروع به ناسازگاری میکنید، احتمالا به مرور زمان شریک شما عقب نشینی میکند و لحظه ای که شریکتان شما را ترک می کند بیشتر محتاج توجه میشوید ، این یک دایره منفی است و تقریبا همیشه با زمان هم بدتر می شود.

یک لحظه خودتان را امتحان کنید و سعی کنید که بفهمید این نوع رفتار به طور بالقوه چگونه روابط شما را خراب می کند. سعی کنید این نوع رفتار خود را تغییر دهید، خود را از یک شخص نیازمند به فردی مستقل و بااعتماد به نفستغییر دهید. در این بخش ازنمناکچند مورد وجود دارد که به شما کمک می کند که در یک رابطه متکی باشید.

با اهمیت و دقت بیشتر در رفتار خودتان مانع از یکنواختی و تکراری شدن زندگی زناشویی و مشترک شوید

مقابله با یکنواختی زندگی

روش های مقابله بایکنواختی زندگی

بالغ شوید و مانند یک بزرگسال عمل کنید:

به شریک زندگیتان احترام بگذارید. اگر او به فضا نیاز دارد، به خواسته او احترام بگذارید و حریم و فضای او را به او بدهید. درخواست فضا یا زمان به این معنا نیست که او در حال پایان دادن به رابطه است همه نیاز به تنهایی دارند.

هویت جداگانه خود را حفظ کنید:

افراد مستقل درک می کنند که همه به زمان نیاز دارند. هر زوج باید مدت زمان کوتاهی را از یکدیگر جدا باشند. این رابطه سالم است و به شما کمک می کند احساس و هویت خود را حفظ کنید.

رفع یکنواختی زندگی با این روش ها

جلوگیری از یکنواختی زندگی

جلوگیری از یکنواختی زندگی با تغییر در رفتار

بیش از حد وابسته نباشید:

به شریک زندگی خود وابسته نباشید و بدانید او تمام نیازهای شما را برآورده نمی کند. انتظار نداشته باشید شریک زندگیتان شما را از دنیای بد نجات دهد یا از احساسات شما مراقبت کند.

ادامه لذت بردن از فعالیت ها و سرگرمی هایی که با شریک خود به اشتراک نمی گذارید:

بدانید که شما و همسرتان قصد ندارید از تمام فعالیت های مشابه لذت ببرید.لذت های زندگی خود را فقط به این دلیل که شریک زندگیتان از آن لذت نمی برد کنار نگذارید.برای یک رابطه سالم، مهم است که از منافع یکدیگر حمایت کنید، حتی اگر آنها را به اشتراک نگذارید.

زندگی مشترکتان را با این روش ها از یکنواختی خارج کنید

اجتماعی باشید:

نیازی نیست که فقط همسرتان نیازهای عاطفی شما را برآورده کند. نیاز خود به مکالمه و همراهی را با بیش از یک منبع پر کنید، به جای اینکه منتظر شریک زندگی خود باشید تا از احساس تنهایی وبی حوصلگینجات یابید. این امر همچنین مانع از احساس فشار در برقراری رابطه برای جلوگیری از تنهایی خواهد شد.

خارج کردن زندگی از روزمرگی

راه های ساده خارج کردن زندگی از روزمرگی

در مورد ارزش خود بااعتماد به نفسبرخورد کنید :

اگر در رابطه شما حس مالکیت، حسادت یا ناامنی داشته باشید، یک گام به عقب برداشته اید. این رفتارها کاملا اشتباه است. این می تواند جذابیت زندگی شما را کاهش دهد،و احترام و عشق را از بین ببرد. مردم معمولا به افراد عاطفی، قوی و سالم جذب می شوند.

جلوگیری از تکراری شدن رابطه و یکنواختی زندگی

از راه دور مداوم با هم در ارتباط نباشید:

اگر در طول روز از طریق چت، ایمیل، پیام کوتاه یا پیام کوتاه به طور مداوم با شریکتان در تماس هستید، در پایان روز دیگر حرفی برای گفتن نخواهید داشت.به یکدیگر فضا بدهید.

فرار از یکنواختی زندگی مشترک

فرار از یکنواختی زندگی مشترک با راه های ساده

برای سپری کردن زمان با شریکتان التماس نکنید:

بحث در مورد چگونگی به اشتراک گذاشتن زمان با هم باعث ایجاد مشکل در رابطه شما خواهد شد. ابتدا سعی کنید بفهمید شریکتان با میل خود می خواهد با شما وقت بگذراند یا به اجبار، به کیفیت زمانی که با هم صرف میکنید بیشتر تمرکز کنید، نه مقدار.

چند راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

یک هدف در زندگی داشته باشید:

هنگامی که شما در زندگی خود هدف ندارید، تمایل دارید که همسر خود را به عنوان هدف زندگی قرار دهید . زندگی شما حول همسرتان می چرخد و می تواند برای بعضی افراد خسته کننده باشد. آنها احساس خستگی می کنند که تمام نیازهای شما را برآورده کنند. در مورد اهداف خود در زندگی فکر کنید - و بیش از یک هدف داشته باشید. اجازه ندهید تنها مربوط به رابطه شما باشد.

یکنواختی زندگی مشترک

چگونه از یکنواختی زندگی جلوگیری کنیم

لذت بردن از تنهایی را بلد باشید :

داشتن رابطه ای نباید شما را از لذت تنهایی دور کند از زمان تنهایی خود بهترین استفاده را ببرید. برای تماشای یک فیلم بیرون بروید، به یک آبگرم بروید، یک نپ بخرید، بخوانید، یا به یکپیاده رویبروید.از زمان خود لذت ببرید.

فرار از روزمرگی و یکنواختی زندگی با چندین راهکار ساده

با دوستان خود وقت بگذرانید:

آیا از افرادی هستید که در دقیقه نود برنامه با دوستانتان را کنسل میکنید تا پیش همسرتان باشید؟ این اشتباه را انجام ندهید و زندگی خود را محدود به یک شخص نکنید.با دوستان خود وقت بگذرانید، این به شما کمک می کند تعادل را در زندگی خود حفظ کنید. وقت خود را برای پرورش و حفظ روابط با دوستان صرف کنید.

ایجاد هیجان در زندگی

راه های فرار از یکنواختی زندگی و ایجاد هیجان در زندگی

مشغول انجام کارها باشید مهارت های خود را بهبود بخشید :

یک کلاس را انتخاب کنید که به شما کمک کند تا مهارت هایی را که در حال حاضر دارید را بهبود ببخشید. عاشق آشپزی هستید ؟ ثبت نام در یک کلاس پخت و پز. اگر زبان انگلیسی خوبی دارید، زبان فرانسه یا آلمانی را یاد بگیرید. به غیر از ارتقاء مهارت های خود، یادگیری چیزی جدید نیز اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

فرار از یکنواختی زندگی با این راه ها

برای نیازهای خودتان باهم صحبت کنید:

نیازهای و احساسات خود را برای شریکتان بیان کنید:

فقط به خاطر اینکه خواسته ها و منافع خود را به خطر نیندازید و یا اینکه می ترسید او را از دست بدهید سکوت نکنید. یک رابطه سالم فضایی برای نیازها و خواسته های هر دو فرد دارا است. نیازهای خود را بیان کنید تا شریکتان متوجه آنها بشود.

تکراری نشدن یک رابطه زناشویی

کارهایی جالب برای تکراری نشدن یکرابطه زناشویی

برای آینده خود برنامه ریزی کنید:

صرف نظر از سایر موارد مهم دیگر. بر روی اهدافی که می خواهید در زندگی شخصی خود داشته باشید، کار کنید و اهداف شغلی خود را مشخص کنید.

با یکنواختی در زندگی چگونه مبارزه کنیم

خود را دوست داشته باشید:

به خود عشق بورزید از خود قدردانی کنید و با خود وقت بگذرانید.

فرار از یکنواختی زندگی

درمان روزمرگی زندگی و فرار از یکنواختی آن

خودتان باشید و از کارهایتان لذت ببرید:

هنگامی که به خود احترام و عشق می ورزید، دیگران هم همین احساس را به شما خواهند داشت.

 #‌روابط_عاطفی منبع: نمناک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انتخاب فیلمی مناسب سلیقه همه خانواده و رده‌های سنی مختلف راحت نیست. با ۱۵ فیلم پرطرفدار از فیلم هایی که باید با خانواده دید آشنا شوید.

دیروز

دغدغه خیلی از وگان‌ها و گیاه‌خواران پیداکردن محصولاتی است که با باورهای آنها هم‌راستا باشند. ۷ فروشگاه محصولات وگان را معرفی می‌کنیم.

3 روز پیش

به‌باور بسیاری از منتقدان و علاقه‌مندان به سینما کریستین بیل جزو ۵۰ بازیگر برتر تاریخ سینماست. بهترین فیلمهای این بازیگر محبوب را بشناسید.

3 روز پیش

آموزش چرم دوزی برای کسانیکه در این زمینه تجربه ندارند شاید در نگاه اول پرچالش و دشوار باشد. ولی واقعیت این است که آنقدرها هم سخت نیست.

5 روز پیش

بعضی از اختلالات روانی، مانند افسردگی، به­ طور طبیعی اتفاق می ­افتد، بعضی دیگر محصول آسیب مغزی یا سایر صدمات و جراحات است. اگرچه می­ توان گفت تمام بیماری­ های روانی برای افرادی که آن را تجربه می­ کنند ترسناک است اما چند اختلال نادر وجود دارد که به­ ویژه وحشتناک اند.

۱ هفته پیش

برای فرد درگیر با بیماری روانی اطلاع از روشهای کنار آمدن دیگران با مشکلی مشابه، سودمند است. فیلم با موضوع بیماری روانی هم منبع خوبی است.

۱ هفته پیش

خیلی‌ها در زمان استراحت به‌سراغ فیلمها و سریالهای طنز می‌روند. اما برای کتابخوانها اوضاع چطور است؟ با دنیای متفاوت کتاب های کمدی آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...