حقوق نیوز |
۳ هفته پیش

چگونه کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید حقوق نیوز

چگونه کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید

بهبود کیفیت زندگی خود با چند راهکار

همانطور که هرکسی تعریف خاص خود را از موفقیت دارد، همه ما نظرات متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک زندگی با کیفیت بالا را تشکیل می دهد، داریم. با این حال، اقداماتی وجود دارد که همه می توانند برای لذت بخشیدن به زندگی انجام دهند. فقط انجام این چند قدم می تواند رفاه شخصی شما را افزایش دهد و هر روز را بدون تغییر شدید معنادارتر کند.

روابط سالم را حفظ کنید

روابط نقش مهمی در سلامت روان دارند. تحقیقات نشان می دهد که نه تنها روابط سالم و حمایتی می تواند شادی، رضایت از زندگی و رفاه روانی شما را افزایش دهد، بلکه می تواند خطر خودکشی را نیز کاهش دهد.

با این حال، همه روابط یکسان نیستند. روابط منفی می تواند موقعیت های سمی شامل درگیری و استرس ایجاد کند. قطع رابطه از روابط ناسالم و تقویت روابط سالم برای بهزیستی شما حیاتی است.

شب ها خوب بخوابید

چه به خاطر شغلتان تا دیروقت بیدار بمانید و چه برای پیگیری شبکه های اجتماعی، اتفاقات زیادی در زندگی ما می افتد که به نظر می رسد بر یک خواب خوب شبانه اولویت دارد. اما خواب بخشی جدایی ناپذیر از یک سبک زندگی سالم است.

کیفیت خواب شما به طور مستقیم بر سلامت روحی و جسمی شما تأثیر می گذارد. همچنین بر کیفیت زندگی شما، از جمله بهره وری، تعادل عاطفی، خلاقیت و حتی وزن شما تأثیر می گذارد.

حرکت کنید

ورزش منظم تأثیر مثبت عمیقی بر سلامت جسمی و روانی شما دارد. نه تنها دور کمر شما را کوتاه می کند، بلکه می تواند افسردگی را کاهش دهد، اضطراب را تسکین دهد، حافظه شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند بهتر بخوابید، که همه اینها خلق و خوی کلی شما را تقویت می کند.

برای بهره مندی از این مزایا، لازم نیست که یک طرفدار تناسب اندام باشید. تحقیقات نشان می دهد که حتی 30 دقیقه ورزش در روز می تواند تفاوت ایجاد کند. پیوستن به یک کلاس تناسب اندام گروهی، ورزش با یک دوست، و برنامه ریزی زمان تمرین منظم تنها چند تاکتیک هستند که می توانید برای حفظ انگیزه و الهام گرفتن از آنها استفاده کنید.

در کار خود معنا پیدا کنید

شغلی که انتخاب می‌کنید می‌تواند بخشی از هویت شما را تشکیل دهد و احساس شما را نسبت به خودتان شکل دهد. کار کردن در شغلی که از نظر شما بی‌معنا و بی‌جهت است، می‌تواند از نظر فیزیکی و عاطفی فارغ از اندازه حقوق یا عنوان شما، خسته‌کننده باشد.

اگرچه ممکن است تغییر مسیر شغلی شما ممکن نباشد، اما این بدان معنا نیست که شما هنوز نمی توانید معنای زندگی خود را پیدا کنید، چه با تغییر ساختار روز کاری خود یا شرکت در سایر فعالیت های لذت بخش مانند کارهای خیریه و سرگرمی ها. درگیر شدن در لذت‌ها و سایر فعالیت‌های تولیدکننده جریان می‌تواند معنای بیشتری را به کار شما القا کند و آن را لذت‌بخش‌تر کند.

تخلیه انرژی خود را به برق بزنید

بسیاری از ما چیزهایی در زندگی خود داریم که انرژی ما را به طور روزانه تخلیه می کند. اینها به عنوان تحمل شناخته می شوند و اشکال مختلفی دارند. آنها می توانند به شکل یک همکار بی احترامی یا درگیری حل نشده با یکی از اعضای خانواده باشند. آنها حتی می توانند چیزهای کوچک و به ظاهر بی اهمیتی مانند یک میز به هم ریخته در خانه شما یا تغییر لباسی باشند که آن را به تعویق انداخته اید.

مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک به نظر می رسند، تحمل ها راهی برای جمع شدن و سنگین کردن شما دارند. یادگیری نحوه شناسایی و حذف تحمل‌های خود به شما انرژی بیشتری برای انجام کارهایی می‌دهد که از آنها لذت می‌برید.

برای اوقات فراغت وقت بگذارید

آیا احساس می کنید که هیچ وقت در روز زمان کافی برای انجام کارهایی که می خواهید انجام دهید وجود ندارد؟ بله، زندگی پرمشغله است، و بیشتر ما به اندازه کافی کار داریم که تمام وقت خود را اشغال کنیم. اما اگر به خود فرصتی برای استراحت و تفریح نمی دهید، ممکن است به خودتان آسیب بزرگی وارد کنید.

اوقات فراغت مهمتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم تصور می کنند. تحقیقات نشان می دهد که شرکت در فعالیت های فراغت نه تنها سطح استرس شما را کاهش می دهد و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد، بلکه مهارت های حل مسئله شما را نیز افزایش می دهد.

بنابراین خود را با یک فعالیت لذت بخش سرگرم کنید و شاهد بهبود خلق و خو و بهره وری خود باشید. حتی ممکن است در مورد انجام کارهایی که باید انجام دهید، انرژی و هیجان بیشتری پیدا کنید - یا حداقل از آنها نترسید.#‌روانشناسی #‌روانشناسان منبع: حقوق نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تنهایی یک علامت اصلی برای مشکلات سلامت روان مانند افسردگی و همچنین متأسفانه برای خودکشی است. با آمارها نشان می‌دهد سالانه مردان سه برابر بیشتر از زنان بریتانیایی بر اثر خودکشی جان خود را از دست…

1 ماه پیش

درمان اولیه چیست؟ درمان اولیه نوعی روان درمانی است که بر کمک به افراد در ارتباط با عمیق ترین عواطف و احساسات تمرکز دارد. هدف از درمان اولیه کمک به افراد برای حل مسائل روانشناختی با اجازه دادن به آنها…

۴ هفته پیش

استرس و ناامیدی به هم مرتبط هستند. هر دوی این احساسات بر یکدیگر تأثیر می گذارند. احساس استرس می تواند باعث ناامیدی شما شود و موقعیت های ناامید کننده اغلب باعث ایجاد استرس می شوند. استرس می‌تواند باعث…

1 ماه پیش

همانندسازی یا identification یکی از انواع ساز و کارهای دفاعی است که به طور ناخودآگاه از ساختار روانی انسان در برابر تنش‌های درونی و بیرونی محافظت می‌کند. در طی این مکانیسم فرد تلاش می‌کند با تقلید از الگوهای مهم در زندگی خود بر ضعف‌های وجود خویش غلبه نماید.

۳ هفته پیش

عوامل ایجاد انگیزه در کارها چه برای تمیز کردن خانه خود انگیزه نداشته باشید و چه برای کاهش وزن انگیزه ندارید، کمبود انگیزه می تواند بزرگترین مانع برای رسیدن به اهداف شما باشد. هنگامی که انگیزه ای برای…

۴ هفته پیش

خودآزاری چیست؟ خودآزاری می تواند به اشکال مختلف از جمله بریدن، چیدن، خراشیدن، سوزاندن پوست و ضربه زدن به قسمت هایی از بدن باشد. اشکال کمتر آشکار آسیب نیز می تواند به عنوان اعمال آسیب به خود طبقه بندی…

1 ماه پیش

بهبود کیفیت زندگی خود با چند راهکار همانطور که هرکسی تعریف خاص خود را از موفقیت دارد، همه ما نظرات متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک زندگی با کیفیت بالا را تشکیل می دهد، داریم. با این حال، اقداماتی…

۳ هفته پیش

علائم افسردگی می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. آنها می توانند مزمن باشند یا می توانند به صورت دوره های یکباره ناشی از حوادث آسیب زای زندگی مانند مرگ یا بیماری در خانواده، پایان ازدواج یا مشکلات…

۴ هفته پیش

بیشتر...