حقوق نیوز |
5 ماه پیش

چگونه کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید حقوق نیوز

چگونه کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید

بهبود کیفیت زندگی خود با چند راهکار

همانطور که هرکسی تعریف خاص خود را از موفقیت دارد، همه ما نظرات متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک زندگی با کیفیت بالا را تشکیل می دهد، داریم. با این حال، اقداماتی وجود دارد که همه می توانند برای لذت بخشیدن به زندگی انجام دهند. فقط انجام این چند قدم می تواند رفاه شخصی شما را افزایش دهد و هر روز را بدون تغییر شدید معنادارتر کند.

روابط سالم را حفظ کنید

روابط نقش مهمی در سلامت روان دارند. تحقیقات نشان می دهد که نه تنها روابط سالم و حمایتی می تواند شادی، رضایت از زندگی و رفاه روانی شما را افزایش دهد، بلکه می تواند خطر خودکشی را نیز کاهش دهد.

با این حال، همه روابط یکسان نیستند. روابط منفی می تواند موقعیت های سمی شامل درگیری و استرس ایجاد کند. قطع رابطه از روابط ناسالم و تقویت روابط سالم برای بهزیستی شما حیاتی است.

شب ها خوب بخوابید

چه به خاطر شغلتان تا دیروقت بیدار بمانید و چه برای پیگیری شبکه های اجتماعی، اتفاقات زیادی در زندگی ما می افتد که به نظر می رسد بر یک خواب خوب شبانه اولویت دارد. اما خواب بخشی جدایی ناپذیر از یک سبک زندگی سالم است.

کیفیت خواب شما به طور مستقیم بر سلامت روحی و جسمی شما تأثیر می گذارد. همچنین بر کیفیت زندگی شما، از جمله بهره وری، تعادل عاطفی، خلاقیت و حتی وزن شما تأثیر می گذارد.

حرکت کنید

ورزش منظم تأثیر مثبت عمیقی بر سلامت جسمی و روانی شما دارد. نه تنها دور کمر شما را کوتاه می کند، بلکه می تواند افسردگی را کاهش دهد، اضطراب را تسکین دهد، حافظه شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند بهتر بخوابید، که همه اینها خلق و خوی کلی شما را تقویت می کند.

برای بهره مندی از این مزایا، لازم نیست که یک طرفدار تناسب اندام باشید. تحقیقات نشان می دهد که حتی 30 دقیقه ورزش در روز می تواند تفاوت ایجاد کند. پیوستن به یک کلاس تناسب اندام گروهی، ورزش با یک دوست، و برنامه ریزی زمان تمرین منظم تنها چند تاکتیک هستند که می توانید برای حفظ انگیزه و الهام گرفتن از آنها استفاده کنید.

در کار خود معنا پیدا کنید

شغلی که انتخاب می‌کنید می‌تواند بخشی از هویت شما را تشکیل دهد و احساس شما را نسبت به خودتان شکل دهد. کار کردن در شغلی که از نظر شما بی‌معنا و بی‌جهت است، می‌تواند از نظر فیزیکی و عاطفی فارغ از اندازه حقوق یا عنوان شما، خسته‌کننده باشد.

اگرچه ممکن است تغییر مسیر شغلی شما ممکن نباشد، اما این بدان معنا نیست که شما هنوز نمی توانید معنای زندگی خود را پیدا کنید، چه با تغییر ساختار روز کاری خود یا شرکت در سایر فعالیت های لذت بخش مانند کارهای خیریه و سرگرمی ها. درگیر شدن در لذت‌ها و سایر فعالیت‌های تولیدکننده جریان می‌تواند معنای بیشتری را به کار شما القا کند و آن را لذت‌بخش‌تر کند.

تخلیه انرژی خود را به برق بزنید

بسیاری از ما چیزهایی در زندگی خود داریم که انرژی ما را به طور روزانه تخلیه می کند. اینها به عنوان تحمل شناخته می شوند و اشکال مختلفی دارند. آنها می توانند به شکل یک همکار بی احترامی یا درگیری حل نشده با یکی از اعضای خانواده باشند. آنها حتی می توانند چیزهای کوچک و به ظاهر بی اهمیتی مانند یک میز به هم ریخته در خانه شما یا تغییر لباسی باشند که آن را به تعویق انداخته اید.

مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک به نظر می رسند، تحمل ها راهی برای جمع شدن و سنگین کردن شما دارند. یادگیری نحوه شناسایی و حذف تحمل‌های خود به شما انرژی بیشتری برای انجام کارهایی می‌دهد که از آنها لذت می‌برید.

برای اوقات فراغت وقت بگذارید

آیا احساس می کنید که هیچ وقت در روز زمان کافی برای انجام کارهایی که می خواهید انجام دهید وجود ندارد؟ بله، زندگی پرمشغله است، و بیشتر ما به اندازه کافی کار داریم که تمام وقت خود را اشغال کنیم. اما اگر به خود فرصتی برای استراحت و تفریح نمی دهید، ممکن است به خودتان آسیب بزرگی وارد کنید.

اوقات فراغت مهمتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم تصور می کنند. تحقیقات نشان می دهد که شرکت در فعالیت های فراغت نه تنها سطح استرس شما را کاهش می دهد و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد، بلکه مهارت های حل مسئله شما را نیز افزایش می دهد.

بنابراین خود را با یک فعالیت لذت بخش سرگرم کنید و شاهد بهبود خلق و خو و بهره وری خود باشید. حتی ممکن است در مورد انجام کارهایی که باید انجام دهید، انرژی و هیجان بیشتری پیدا کنید - یا حداقل از آنها نترسید.#‌روانشناسی #‌روانشناسان منبع: حقوق نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

5 پیامد تحقیر کودکان را که در این مقاله به آنها می پردازیم، در نظر بگیرید. کودکان دفترچه راهنما ندارند و ممکن است در شرایط خاصی والدین از آنها احساس ناراحتی کنند. همه ما کاری را که برای فرزندانمان…

5 ماه پیش

علائم افسردگی می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. آنها می توانند مزمن باشند یا می توانند به صورت دوره های یکباره ناشی از حوادث آسیب زای زندگی مانند مرگ یا بیماری در خانواده، پایان ازدواج یا مشکلات…

5 ماه پیش

یادگیری تحمل ناامیدی بهتر برای کودکان برای دستیابی به بهترین رفاه ممکن کلیدی است. چند تکنیک ساده برای رسیدن به آن را به شما آموزش می دهیم. در مقاله امروز، می‌خواهیم ۷ تمرین را برای کودکان ارائه دهیم…

5 ماه پیش

بهبود کیفیت زندگی خود با چند راهکار همانطور که هرکسی تعریف خاص خود را از موفقیت دارد، همه ما نظرات متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک زندگی با کیفیت بالا را تشکیل می دهد، داریم. با این حال، اقداماتی…

5 ماه پیش

در بحث‌های روزمره یا مکالمات آرام خودمان، احتمال زیادی وجود دارد که از زبانی استفاده کنیم که دستاوردهای ما را کوچک جلوه دهد. جملاتی مانند

5 ماه پیش

کارمندی یا شغل آزاد؟ باید نظرات شخصی را کنار بگذارید و موارد مختلفی را در نظر بگیرید. در این مقاله کارمندی را با شغل آزاد مقایسه کردیم.

5 ماه پیش

سریال همسایه روانپزشک سریالی درباره مراجعه به تراپیست است. دیدن این سریال می‌تواند نکات زیادی در مورد مراجعه به درمانگر بیاموزد.

5 ماه پیش

غم و اندوه چیست؟ غم و اندوه واکنش عاطفی طبیعی به از دست دادن یکی از نزدیکان، مانند یکی از اعضای خانواده یا دوست است. غم و اندوه همچنین می تواند پس از یک بیماری جدی، طلاق یا سایر ضررهای مهم رخ دهد.…

5 ماه پیش

تنهایی یک علامت اصلی برای مشکلات سلامت روان مانند افسردگی و همچنین متأسفانه برای خودکشی است. با آمارها نشان می‌دهد سالانه مردان سه برابر بیشتر از زنان بریتانیایی بر اثر خودکشی جان خود را از دست…

5 ماه پیش

بیشتر...