آستان نیوز |
3 سال پیش

گام بلند آستان قدس برای خودکفایی کشور در تامین یک داروی وارداتی آستان نیوز پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی حرم مطهر امام رضا علیه السلام

گام بلند آستان قدس برای خودکفایی کشور در تامین یک داروی وارداتی
خبرهای خوشی از تولید محصولات جدید دارویی در آستان قدس رضوی در راه است؛ آن هم در سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی، آن را سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نامگذاری کرده اند.

به گزارش آستان نیوز، امسال قرار است به همت شرکت داروسازی شیراز سرم، از شرکت های زیرمجموعه بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی، کشور در زمینه تامین داروی انفوزیون وریدی لینزولید به خودکفایی برسد و با تولید کیسه 300 میلی لیتری لینزولید حاوی 600 میلی گرم دارو، برای نخستین بار در کشور، وابستگی به واردات آن قطع شود.

تلاش برای قطع وابستگی به واردات

مدیرعامل شرکت داروسازی شیراز سرم در گفتگو با آستان نیوز در این باره گفت: لینزولید(Linezolid) از جمله آنتی بیوتیک های مورد استفاده برای درمان عفونت های مقاوم و پیچیده است. این دارو از جمله داروهای وارداتی کشور است که طی سال های اخیر، به دلیل تحریم های ظالمانه دشمنان، گاهی با کمبود و یا افزایش قیمت در بازار مواجه شده و مشکلاتی را برای بیماران ایجاد کرده است.

محمد حسن موقعی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای رفع نیاز به واردات این دارو افزود: به همت محققان داخلی در شرکت داروسازی شیراز سرم، برای اولین بار در کشور این محصول در کیسه تزریقی تولید می شود که می تواند مشکلات موجود در خصوص تامین و قیمت بالای آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

وی ادامه داد: اجرای فرمولاسیون این دارو توسط متخصصان شرکت داروسازی شیراز سرم همراه با انتقال تکنولوژی در حال انجام است.

موثر در درمان عفونت های باکتریایی

وی همچنین با اشاره به نقش این دارو در کنترل عفونت های مقاوم و کاهش میزان مرگ و میر ناشی از آن گفت: لینزولید به عنوان آنتی بیوتیک با طیف اثر گسترده و موثر بر سوش های مقاوم باکتریایی، در درمان عفونت های پیچیده به خصوص عفونت های تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این آنتی بیوتیک در درمان عفونت های باکتریایی که همزمان با کرونا در بیماران کرونایی بروز می کند کارایی دارد.

برنامه ریزی برای صادرات

موقعی از برنامه ریزی این شرکت برای صادرات محصول به کشورهای همسایه نیز خبر داد و گفت: با تولید فرم انفوزیون وریدی این دارو نه تنها نیاز کشور به واردات این محصول رفع می شود، بلکه می توان چشم اندازی روشن را برای صادرات این دارو به کشورهای اطراف متصور شد.#‌اخبار #‌بهداشت_درمان منبع: آستان نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت، توصیه‌هایی را برای پیشگیری از گرمازدگی ارائه کرده است.

پریروز

محققان ژنی را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند باعث چاقی، مشکلات رفتاری و افسردگی پس از زایمان در صورت از بین رفتن ژن یا آسیب دیدن آن شود.

9 ساعت پیش

سازمان جهانی بهداشت، توصیه‌هایی را برای پیشگیری از گرمازدگی ارائه کرده است.

پریروز

متخصصان آلمانی می‌گویند دهان‌شویه‌های حاوی الکل با مراحل پیش‌سرطانی در دهان ارتباط دارند

دیروز

 تنهایی باعث اختلال در حافظه افراد مسن می‌شود.

6 ساعت پیش

سازمان جهانی بهداشت، توصیه‌هایی را برای پیشگیری از گرمازدگی ارائه کرده است.

پریروز

سازمان جهانی بهداشت، توصیه‌هایی را برای پیشگیری از گرمازدگی ارائه کرده است.

پریروز

اکثر خانم ها دوست دارند اندامی ایده آل داشته باشند و هر زنی دوست دارد سینه هایی بی نقص داشته باشد. روش های زیر به شما کمک می کند به طور طبیعی سینه های بزرگ تری داشته باشید.

پریروز

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که سطوح بالای زایلیتول که در بسیاری از غذاهای کم قند، آدامس و خمیر دندان استفاده می شود، با افزایش خطر سکته قلبی و مغزی و مرگ مرتبط است.

دیروز

بیشتر...