حقوق نیوز |
1 ماه پیش

من از همه متنفرم: چرا چنین احساسی دارید چه باید کرد حقوق نیوز

من از همه متنفرم: چرا چنین احساسی دارید و چه باید کرد

هیچ کس تک تک افرادی را که ملاقات کرده است دوست ندارد. اکثر مردم احتمالاً می توانند نام چند نفر را که چندان دوستندارندنام ببرند. با این حال، برخی از افراد به مرحله‌ای می‌رسند که از افراد یا شرایط چنان آزرده، صدمه دیده یا ناامید می‌شوند که احساس می‌کنند از همه متنفرند.

چنین احساسی می تواند ادامه زندگی و تعامل روزانه با مردم را برای شما دشوار کند. این می تواند درگیری های زیادی در روابط شما با خانواده، دوستان، همکاران و سایر افراد زندگی شما ایجاد کند. نفرت همچنین یک احساس شدید است که می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد.

این مقاله به بررسی برخی از دلایلی می پردازد که چرا ممکن است احساس کنید از همه متنفر هستید، چگونه این احساس می تواند بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارد، و همچنین برخی از راهبردهای مقابله ای که ممکن است مفید باشند را بررسی می کند.

دلایلی که ممکن است از همه متنفر باشید

اینها برخی از دلایلی است که ممکن است احساس کنید از همه متنفر هستید:

استرس:استرس می تواند باعث شود که شما احساس غرق شدن، هراس، تحریک پذیری و حتی عصبانیت کنید. استرس طولانی مدت می تواند منجر به طغیان عصبانیت شود، که می تواند به حدی افزایش یابد که احساس کنید از همه متنفر هستید.

اضطراب اجتماعی:اضطراب اجتماعی می تواند تعامل با مردم را برای شما دشوار کند و منجر به احساساتی مانند عصبی بودن ، ترس ، خجالت و ناراحتی شود. در برخی موارد، افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی حتی ممکن است به موقعیت هایی واکنش نشان دهند که باعث عصبانیت و نفرت آنها می شود.

شخصیت درونگرا:در حالی که برخی از افراد تمایل به رفتار و رفتار متقابل دارند، برخی دیگر ترجیح می دهند خود را حفظ کنند. اگر فردی درون گرا هستید، معاشرت با افراد خارج از حلقه نزدیک شما می تواند از نظر احساسی خسته کننده باشد. گاهی اوقات این می تواند منجر به تحریک و نفرت از افراد و موقعیت های خارج ازمحدوده نزدیک به شما شود.

تفاوتهای ایدئولوژیکی:داشتن اعتقادات و ارزشهای سیاسی ، مذهبی ، فرهنگی یا اجتماعی متفاوت با دیگران می تواند باعث عصبانیت شما شود.

عواقب نفرت از دیگران

تاثیر بر سلامت روان

نفرت یک احساس بسیار شدید است که در مقایسه با سایر احساسات ناخوشایند اغلب مرتبط مانند خشم یا ناامیدی، فضای کمی برای ارتباط یا همدلی باقی می گذارد.نفرت ممکن است شامل احساس انزجار نیز باشد، و اگر از همه منزجر هستید، نمی خواهید با آنها کاری نداشته باشید. وقتی ارتباط و همدلی را از روی میز حذف می کنید، قطعاً گزینه های مقابله شناختی و عاطفی خود را کاهش می دهید.

تاثیر بر سلامت جسمی

نفرت یک احساس ناراحت کننده است که نیاز به انرژی عاطفی زیادی دارد. احساسات ناراحت کننده اغلب افراد را وادار می کند تا به دنبال رفتارهای ناسالم خود آرامبخش مانند خوردن غذاهای راحت یا استفاده از الکل یا مواد دیگر برای سرکوب و جلوگیری از ناراحتی خود باشند.

این احساسات همچنین ممکن است با تمایل به کنار گذاشتن از فعالیت های سالم مانند ورزش و گذراندن وقت با دوستان و خانوادههمراه باشد.

همچنین ، فرض کنید فرد احساس نفرت را اغلب همراه با مبارزه یا واکنش سیستم عصبی سمپاتیک تجربه می کند. در آن صورت فرد در نهایت ممکن است برخی از پیامدهای طولانی مدت استرس مزمن مانند التهاب سیستمیک را تجربه کند.

راهبردهای مقابله با نفرت از دیگران

از تفکر همه یا هیچ خودداری کنید:اگر نفرت شما نسبت به دیگران ریشه در اختلاف نظر با آنها در مورد موضوعی خاص دارد ، سعی کنید به خاطر داشته باشید که می توانید با دیگران مخالف باشید-و حتی عصبانی شوید-بدون اینکه از آنها متنفر باشید. این که شما با اعتقادات یا رفتار دیگران به شدت مخالفید به این معنی نیست که آن شخصبد است. به این نوع تفکر، تفکر همه یا هیچ می گویند و غیر منطقی است. به خود یادآوری کنید که احساس نفرت شما مربوط به این موضوع است نه شخص.

از کلی گویی اجتناب کنید:اگر نفرت شما نسبت به دیگران بر گروهی از افراد متمرکز است ، مانند افرادی از یک نژاد ، منطقه یا دین خاص ، تفکر شما غیرمنطقی است زیرا در حال کلی گویی هستید. شما یک گروه کامل از افراد را در یک گروه "بد" قرار می دهید و بر اساس ویژگی جمعیت شناختی درباره آنها فرضیات می کنید.

همدلی را تمرین کنید:حساسیت و همدلی پادزهر افکار غیر منطقی هستند. درک این نکته مهم است که هیچ کس خوب یا بد نیست. قرار دادن خود به جای دیگران ، اگرچه همیشه آسان نیست ، اما می تواند تا حد زیادی به افزایش همدلی و کاهش نفرت کمک کند. همانطور که شما دلایل خود را برای باورها و رفتارهای خود دارید ، دیگران نیز همینطور هستند.

مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید:مهم این است که نیازهای خود را اولویت بندی کرده و از خود مراقبت کنید. به عنوان مثال ، اگر استرس دارید ، ممکن است برای مقابله بهتر نیاز به تغییر در زندگی خود داشته باشید. یا اگر درون گرا هستید ، ممکن است لازم باشد محدودیت هایی را تعیین کنید که به شما کمک می کند راحت تر باشید.

به دنبال درمان باشید:درمان می تواند به شما کمک کند احساسات خود را کشف کرده و بفهمید که چرا از همه متنفر هستید. همچنین می تواند به شما در همدلی بیشتر ، ایجاد روابط سالم و توسعه مهارت های مقابله ای جایگزین کمک کند.

تجربه مکرر عصبانیت، سرخوردگی یا ناراحتی باعث می شود احساس کنید از همه متنفر هستید. این احساسات می تواند بر سلامت روحی و جسمی شما تأثیر بگذارد و زندگی را برای شما بسیار غیر لذت بخش کند. تمرین همدلی می تواند به شما در تغییر طرز فکر و خوشایندتر کردن اوضاع کمک کند.#‌روانشناسی #‌روانشناسان منبع: حقوق نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

موضوع عشق واقعی قرن ها مورد بحث بوده است. بدبین ها اغلب قسم می خورند که وجود ندارد، در حالی که رمانتیک های ناامید فکر می کنند همه باید برای یافتن همنوعان خود تلاش کنند. با توجه به اینکه علم اکنون…

5 روز پیش

تجربه افکار و تمایلات خودکشی می تواند ترسناک و مقابله کننده باشد. بسیاری از افراد در مقطعی از زندگی خود چنین افکاری را تجربه خواهند کرد. وقتی احساس خودکشی می کنید یا شروع به فکر کردن به مرگ می کنید،…

6 روز پیش

احساس تحقیر شدن در رابطه یکی از مشکلاتی است که عمیقاً روابط عاطفی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به آن آسیب می‌زند. این احساس باعث می‌شود که افراد اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و نتوانند آن طور که می‌خواهند در زندگی عمل کنند.

6 روز پیش

به غیر از معدود روشنفکران، این اشتباه نیست که فرض کنیم و بگوییم که اکثر مردم امروز خوشحال نیستند. دلیل این امر این است که انسان بیش از حد مادی گرا شده است. او بیشتر بر جمع آوری مادیات و از دست دادن…

۱ هفته پیش

نیکتوفوبیا (ترس از تاریکی در بزرگسالان): ممکن است همه ی ما ترس از تاریکی را در کودکی و زمان های دور تجربه کرده باشیم اما این

۱ هفته پیش

هنوز نمی‌ دانیم که علاقه به موسیقی غمگین خوب است یا نه. غم معمولا احساسی‌ ست که سعی می‌کنیم از آن اجتناب کنیم. شاید حتی این نوع موسیقی را مایه افسردگی و نامطلوب به حساب آورند. با این حال، چیزی در موسیقیِ غمگین است که ما را به خود می‌کِشد و ما را به اوج می‌برد. ولی چرا شنیدن موسیقی غمگین حس خوبی به ما می‌دهد؟

۱ هفته پیش

بهترین روانکاو آیا می دانید که روانکاور کیست و چه وظایفی دارد؟ بسیاری از مردم تفاوت میان روانکاو و روانشناس را نمی دانند و از شرح وظایف آن ها اطلاعات

۱ هفته پیش

فوبیا یک ترس غیرمنطقی از چیزی است که بعید است باعث آسیب شود. خود این کلمه از کلمه یونانی phobos گرفته شده است که به معنای ترس یا وحشت است. به عنوان مثال هیدروفوبیا به معنای واقعی کلمه ترس از آب است.…

۱ هفته پیش

افراد مبتلا به پیکا موادی را مصرف می‌کنند که ارزش غذایی ندارند. از مواد بی‌ضرری مثل یخ گرفته تا مواد خطرناک مثل تکه‌های رنگ یا فلز.

۱ هفته پیش

در حالی که خود اندیشی مفید است، نشخوار فکری مضر است. تمرکز بر مشکلات خود، بزرگ‌نمایی بدبختی و میزبانی از مهمانی ترحم خود تنها باعث افزایش ناراحتی شما می‌شود. شاید شما مکالمه ای را که با رئیس خود…

۱ هفته پیش

در طی چند ماه گذشته، من از تعداد زیادی زن و مرد شنیده ام که پس از اعتماد به افراد اشتباه، چالش های عمیق و حتی آسیب های روحی را تجربه کرده اند. از آنجایی که آنها به این افراد جعلی، متقلب یا افراد بی…

۱ هفته پیش

قاطعیت یعنی تصمیم‌گیری با بررسی منطقی جوانب مختلف بدون وسواس درباره نتیجه‌ای کاملا درست. افراد قاطع بدون ترس از نتیجه تصمیم‌گیری می‌کنند.

۱ هفته پیش

نوجوانی یکی از دوره هایی است که در آن فرد دستخوش تغییرات فیزیکی، هورمونی و ظاهری زیادی می شود. یکی از این تغییرات رشد جنسی نوجوان می باشد. از این رو لازم

۱ هفته پیش

بیشتر...