بخش عمده سموم آماده مصرف از کشورهای اروپایی وارد می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بخش عمده سموم آماده مصرف از کشورهای اروپایی وارد می‌شود
اقتصادسبز آنلاین: رییس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان سم و کود ایران با بیان اینکه سموم وارداتی کشور از سلامت و استاندارد لازم برخوردار است، گفت: بخش عمده سموم آماده مصرف نسل جدید از کشورهای اروپایی همچون آلمان، انگلستان، اسپانیا و ایتالیا تامین و وارد کشور می‌شود.

اقتصادسبز آنلاین: رییس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان سم و کود ایران با بیان اینکه سموم وارداتی کشور از سلامت و استاندارد لازم برخوردار است، گفت: بخش عمده سموم آماده مصرف نسل جدید از کشورهای اروپایی همچون آلمان، انگلستان، اسپانیا و ایتالیا تامین و وارد کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما، «سید مهدی حسینی یزدی»، رییس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان سم و کود ایران، درباره وضعیت سموم وارداتی به ایران، افزود: از سموم وارداتی ۷۵ درصد سموم تکنیکال و ۲۵ درصد سموم آماده مصرف نسل جدید هستند که طبق استانداردهای جهانی تامین و وارد می‌شوند.
وی بیان‌داشت: اکنون اکثر سموم تکنیکال مصرفی جهان در هند و چین تولید و عرضه می‌شود و ایران از تهیه و خرید آن مستثنی نیست، اما بخش عمده سموم آماده مصرف نسل جدید از کشورهای اروپایی همچون آلمان، انگلستان، اسپانیا و ایتالیا تامین و وارد کشور می‌شود.
رییس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان سم و کود ایران با بیان اینکه مصرف سموم کشور ۳۰ هزار تن در سال است که ایران یکی از کمترین مصرف‌کنندگان آن است، اظهار داشت: کشاورز برای تولید محصول سالم و کیفی برای کود، سم و بذر باکیفیت هزینه می‌کند، اما به دلیل خشکسالی‌های پی در پی تولیدکنندگان ما نیازمند حمایت‌های دولتی در این بخش هستند تا سم و کود سالم به دست‌شان برسد.

بیشتر بخوانید:سرمایه‌گذاری 3 میلیون دلاری برای سیستم مدیریت آبیاری از راه دور

وی اضافه‌کرد: اکنون علاوه بر افزایش قیمت جهانی سموم در جهان، در کشور ما ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و افزایش عوارض گمرکی ناشی از ارز نیمایی به کشاورزان و تولیدکنندگان تحمیل می‌شود که از محل مالیات بر ارزش افزوده ۱۳ درصد و از عوارض گمرکی بین چهار تا پنج برابر افزایش قیمت سموم را در پی دارد که می‌تواند که در کاهش بیشتر مصرف سموم تاثیرگذار باشد.
حسینی یزدی با بیان اینکه کاهش مصرف سم در کشور می‌تواند در کاهش تولیدات اثرگذار باشد، افزود: کشاورزان ما باید بدانند که از مصرف سموم تقلبی، غیرمجاز، پرخطر و تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنند و در عین حال برای سلامت تولیدات خود از سموم مجاز و کم‌خطر بهره ببرند.
وی با تاکید بر اینکه کشاورزان ما باید نسبت به رعایت دوره کارنس سموم آگاهی لازم را پیدا کنند، گفت: رعایت دوره کارنس برای تولیدات کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این مهم به ترویج و آموزش کشاورزان توسط دستگاه‌های دولتی برمی‌گردد.
این مقام صنفی درباره سلامت سموم تکنیکال و آماده مصرف وارداتی، خاطرنشان‌کرد: سموم وارداتی به‌دلیل نمونه‌برداری و آزمایشات متعدد با تاییدیه و گواهی وارد کشور می‌شوند، بنابراین از سلامت لازم برخوردارند و نگرانی در این خصوص وجود ندارد. / ایرنا#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چند راز مهم برای خرید لباس کار ایده آل ، برای خرید لباس کار ایده‌آل یکسری موارد وجود دارد که باید قبل از خرید به آنها توجه کنید تا بتوانید یک

۲ هفته پیش

بلندترین آبشارهای ایران جزء جاذبه‌های ایران هستند که ایجاد می‌شوند تا در میانه کویر، جنگل‌هایی سر بر آورند که باورنکردنی‌اند!

۲ هفته پیش

قطارهای گردشگری ایران در سال‌های اخیر با مسیرهای چشم‌نوازی که دارند جایگاه ویژه‌ای در میان گردشگران ایرانی و خارجی پیدا کرده‌اند.

۳ هفته پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

اعزام نیروی متخصص کشاورزی به ارمنستان همکاری درکشت فراسرزمینی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

قیمت برنج ایرانی ۶۴ هزار ۹۰۰ تومان است نرخ های دیگر صحت ندارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

به روز رسانی نظام تشکیل استقرار شرکت های کشت صنعت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

نمک زیاد ترفند برخی از نانوایی ها برای کم فروشی آرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

سیستم هوشمند ماشین کشاورزی که از ساختار خاک محافظت می کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

بیشتر...