مجله دلتا |
1 ماه پیش

دریاچه کیندی قزاقستان دریاچه کیندی جنگل وارونه درختان برعکس قزاقستان مجله دلتا

زلزله‌ها می‌توانند همه‌جا را خراب کنند اما گاهی جاذبه‌هایی را به وجود می‌آورند که بعد از سال‌ها باور نمی‌کنید این جاذبه‌ها وجودشان را مدیون همان زلزله باشند!
دریاچه کیندی قزاقستان

آیا تا به حال جنگل زیر آب دیده‌اید؟دریاچه کیندی قزاقستانیک ویژگی منحصر بفرد نسبت به دیگر دریاچه‌ها دارد و آن وجود یک جنگل در زیر آن است. این دریاچه به دنبال یک زلزله در سال ۱۹۱۱ میلادی به وجود آمده و در آن زمان درختان این منطقه بصورت برعکس در درون آب قرار گرفتند و از آن زمان تاکنون بدون خشک شدن در درون این دریاچه قرار دارند. دریاچه‌ای عجیب که در زیر آن جنگل قرار دارد. در این مقاله ازمجله دلتادریاچه کیندی قزاقستان را معرفی می‌کنیم.

دریاچه کیندی قزاقستان

دریاچه عجیب کیندی در جنوب شرقی آلماتی و بخش قزاقستان کوه‌های تیان‌شان قرار دارد. زلزله مهیب سال ۱۹۱۱ باعث ریزش سنگ‌های کوهستان به پایین دره شد و سدی طبیعی را به‌وجود آورد. با گذشت زمان آب باران در این گودال جمع شد و کم‌کم دریاچه‌ای زیبا شکل گرفت. دریاچه‌ای با ۴۰۰ متر طول و نزدیک ۳۰ متر عمق.

با به وجود آمدن این دریاچه، جنگلی که در اینجا قرار داشت به زیر آب فرو رفت و درختان صنوبر به طور برعکس در زیر آب قرار گرفتند.

دریاچه کیندی

رنگ خاص دریاچه و این درختان برعکس، چشم انداز بی‌نظیری را به وجود آورده است. مناظر زیر آب حتی جذاب‌تر از روی آب است. در زیر آب، درختان و شاخ و برگ‌هایشان کاملا سالم هستند و یک جنگل زیر آب به وجود آورده‌اند.

چرا کیندی متفاوت است؟

شاید مشخصه‌های ظاهری این دریاچه مانند همه دریاچه‌های دیگر دنیا باشد. آنچه در لحظه اول کیندی را متفاوت‌تر و عجیب‌تر از بقیه در چشم هر بیننده‌ای نشان می‌دهد درختانی است که در کف دریاچه ریشه زده‌اند. این درختان به گونه‌ای سر از آب بیرون آورده‌اند که گویی دکل کشتی‌های غرق شده هستند.

دریاچه کیندی جوان‌ترین دریاچه دنیا است که تنها یک قرن از عمرش می‌گذرد و زندگی‌اش را مدیون سیلی است که باعث شست و شوی سنگهایآهکیو لغزش آن‌ها شد تا آبی را که پشتشان پناه گرفته بود به این سمت روانه کنند.

جنگل وارونه

رنگ آبی روشن خیره کننده‌ این دریاچه از رسوبات سنگ آهک‌های این منطقه به وجود آمده است. با کم و زیاد شدن غلظت این رسوبات رنگ آب هم تغییر می‌کند. در فصل زمستان سطح دریاچه یخ می‌زند و می‌توان در لابلای درختان قدم زد.

ایندریاچهدر قزاقستان متولد شد اما تولدش با مرگ درختانی همراه بود که تنها توانستند نوک خود را از آب بیرون نگه دارند. این دریاچه در فصلهای سرد و گرم سال تصاویری متفاوت از خود به نمایش می‌گذارد.

در روزهای گرم تابستان، این دریاچه تصویری از آبی گرم و درختانی سبز را در ذهن بازدیدکنندگانش بر جای می‌گذارد. در حالی که در زمستان، با سطحی کاملا یخ زده داستانی متفاوت را روایت می‌کند.

پیشنهاد مطالعه:شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمندمرداب هسل، رویایی واقعی در دل جنگل‌های چالوس

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خرید تضمینی دانه روغنی سویا از ۹۰۰۰ تن گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 روز پیش

آب اشتغال دو بحران بزرگ کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 روز پیش

کسانی که به رودبار سفر می‌کنند، بازدید از غار دربند را در برنامه‌ خود قرار می‌دهند. با ما همراه باشید تا با غار دربند رشی در گیلان آشنا شوید.

5 روز پیش

تاجیکستان سرمایه گذاری برای ایرانیان را دشوار کرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

زعفران خراسان جنوبی به قیمت تضمینی فروخته نشد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

همکاری وزارت جهاد کشاورزی کمیته امداد امام خمینی ره برای توانمندسازی روستاییان عشایر پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

استاندارد بین المللی زرشک تدوین شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

عملیات کشاورزی مکانیزه در شالیزارهای کشور به ۶۵ درصد افزایش یافت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

بیش از ۳۳ هزار پسته خشک از باغ های استان سمنان برداشت شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

آذربایجانی که نخل ندارد خرما صادر می کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

کتابچه صادرات محصولات کشاورزی به روسیه سوریه رونمایی شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

در این جنگل می‌توانید از رانندگی درمیان تونل رویایی از درختان زیبا لذت ببرید. با ما همراه باشید تا با جنگل دالخانی در رامسر آشنا شوید.

6 روز پیش

قیمت هر کیلو برنج طارم ۴۲ هزار تومان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۱ هفته پیش

افزایش تولید نارنگی هزینه جمع آوری سیب بالاست پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۱ هفته پیش

تولید میلیون تن سیب زمینی در سال زراعی ۱۴۰۰ ۱۳۹۹ پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۱ هفته پیش

بیشتر...