بیش از ۴۵۸ هزار تن شکر خام در شرکت توسعه نیشکر خوزستان تصفیه شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیش از ۴۵۸ هزار تن شکر‌خام در شرکت توسعه نیشکر خوزستان تصفیه شد
اقتصادسبز آنلاین: مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: ۴۵۸هزار و ۵۴۲ تن شکر خام(زرد) تولیدی این شرکت، تصفیه و به شکر سفید مصرفی تبدیل شد.

اقتصادسبز آنلاین: مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: ۴۵۸هزار و ۵۴۲ تن شکر خام(زرد) تولیدی این شرکت، تصفیه و به شکر سفید مصرفی تبدیل شد.

به گزارش خبرنگار ما، عبدعلی ناصری، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، افزود: تصفیه شکر خام تولیدی این شرکت که در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به رقم بی‌سابقه ۶۱۸هزار و ۲۶۱تن رسید تا اوایل مهر امسال ادامه خواهد یافت.
وی گفت:علاوه بر تصفیه شکر خام تولیدی این شرکت، ۹۰ هزار تن شکر زرد وارداتی بر اساس قرارداد بین شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در این شرکت تصفیه و به شکر سفید تبدیل خواهد شد.
وی گفت: پس از پایان عملیات تصفیه شکر خام در این شرکت، برداشت نیشکر در مزارع این شرکت شروع می‌شود.

بیشتر بخوانید:دیالکتیک آمایش سرزمین در حوزه کشاورزی و الگوی کشت ملی

ناصری از هدف گذاری تولید ۷۰۰هزار تن شکر خام در این شرکت در سال زراعی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ و رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای هفت گانه نیشکر وابسته به این شرکت خبر داد.
به گزارش ایرنا عملیات اجرایی واحدهای هفتگانه نیشکری خوزستان درسطح ۸۴هزار هکتار در جنوب و شمال اهواز از دهه ۷۰ شروع شده و از ابتدای دهه ۸۰ یکی پس از دیگری به بهره‌برداری رسیدند.
واحدهای هفتگانه نیشکری سلمان فارسی، حکیم فارابی، امام خمینی(ره)، دهخدا، امیرکبیر، میرزاکوچک خان و دعبل خزاعی به تنهایی حدود ۴۰درصد شکر کشور را تامین می‌کنند.
واحدهای نیشکری هفت تپه و کارون از دیگر واحدهای مستقل تولید شکر در خوزستان هستند.
نیاز سالانه کشور به شکر ۲.۲ میلیون تن است که از این میزان ۱.۵میلیون تن در داخل تولید می‌شود و حدود ۷۰۰هزار تن شکر خام از خارج وارد می‌شود که بخشی از شکر خام (زرد) وارداتی در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان به شکر سفید تبدیل می‌شود.
براساس برنامه چشم انداز ۱۴۰۴، حدود ۷۰درصد تولید شکر مورد نیاز کشور درخوزستان از تولید ۲ محصول راهبردی نیشکر و چغندرقند تامین خواهد شد. / ایرنا

 #‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ساخت تراریوم یا باغ شیشه ای به نوعی طبیعت را به خانه شما آورده و حس حضور در طبیعت سرسبز را به شما القا می کند، دراینجا وسایل مورد نیاز و مراحل ساخت تراریوم

1 روز پیش

خریداری 68 هزار تن پیاز کشاورزان هرمزگان جنوب کرمان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

تولید میلیارد قطعه نشاء سبزی صیفی در گلخانه های استان بوشهر پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

اگر برای برنج کاران آب نیست، به نیشکر هم آب ندهند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 روز پیش

قیمت جهانی مواد غذایی برای یازدهمین ماه گران تر شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 روز پیش

بیشتر...