هیئت، کانون مرکز جهاد تبیین است all tv logo

حجت‌الاسلام و المسلمین رضا عزت‌زمانی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در پاسخ به این سوال که متن نوحه‌ها، اشعار و روضه‌های مداحان شاخص کشور از سوی سازمان تبلیغات رصد می‌شود؟ توضیح داد: این جنس کار‌ها ابلاغی یا نظارتی نیست. ما تلاشمان بر این است که محتوای برگزیده را با مداحان در میان بگذاریم و آنها بر اساس ذوق و قریحه و هنرشان محتوای خودشان را خلق می‌کنند. با مداحان، نغمه‌سرایان و شاعران بابت محتوایشان گفتگو و اقناع‌سازی صورت می‌گیرد، بعد از اینکه اقناع صورت گرفت، هنر مداحان در مسیر محتوای سالم جاری می‌شود.

حجت‌الاسلام عزت‌زمانی ادامه داد: درباره نقش آموزشگاه‌های مداحی در ترویج محتوای اصیل اسلامی توضیح داد: آموزشگاه‌ها مجموعه‌هایی هستند که در طول زمان با میدان‌داری بزرگتر‌های مداحی شکل گرفتند. آموزشگاه‌ها بیشتر به آموزش فنون مداحی از جمله تولید صدا می‌پردازند. بخشی از این آموزشگاه‌ها رنگ محتوایی دارد. از آنجایی که راهبری آنها با سازمان هیات و تشکل‌های دینی کشور است، تلاش می‌کنیم با گفتگو محور‌های محتوایی اصیل را با آنها در میان بگذاریم، تا افراد خبره‌ای را در این زمینه آموزش دهند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در پاسخ به این سوال که از آنجایی که از سوی علمای دینی بار‌ها تکرار شده که مجالس عزاداری صرفاً به برپایی مداحی و روضه محدود نشود، بلکه مسائل تبیینی قیام امام حسین (ع) تشریح شود، تصریح کرد: هیئت کانون و مرکز جهاد تبیین است. کار‌های بزرگ در طول تاریخ به دست هیات صورت گرفته است. مجالس اهل بیت (ع) و هیات در تشکیل انقلاب اسلامی هم نقش داشتند.

به گفته وی، دشمنان برای هیات نقشه‌های متعددی دارند. آنها سعی می‌کنند مسیر هیئت را منحرف کنند و به برپایی مراسم عزاداری محدود کنند. در حالی که هیئت مرکز برگزاری مراسم عزاداری نیست، بلکه کانون جهاد تبیین است. ما هیاتی را داریم، که در مناسبت‌های مختلف گاهی در عرصه‌های اجتماعی و خدمت‌رسانی و گاهی در تبیین و تولید محتوای متناسب نقش آفرینی می‌کنند.

حجت‌الاسلام عزت‌زمانی افزود: در ماه محرم هیات با تلاش‌های مردمی برقرار است. یکی از ظرفیت‌هایی که ما در سازمان تبلیغات برای هیات در نظر گرفتیم، پشتیبانی است. ما در حوزه پشتیبانی در صدد تقویت محتوای هیات هستیم و دسترسی هیات را به محتوای مورد نیازشان فراهم می‌کنیم. در مدل‌های مختلف هیئت از روضه‌های خانگی گرفته تا هیات نوجوانان کار‌های فرهنگی در این زمینه انجام می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از این پشتیبانی‌ها رایزنی با وزارتخانه‌ها و مجموعه‌هاست، گفت: چراکه هیات نقش ویژه‌ای در ارتباط با مردم، ایجاد آرامش روانی مردم و ایجاد ظرفیت و تقویت اقدامات دینی - مذهبی مردم ایفا می‌کنند. البته سنت حسنه اطعام و خدمت‌رسانی به مردم هم برقرار است.

وی در پاسخ به این سوال که رصد سازمان تبلیغات پیرامون محتوا‌هایی که در هیات در جریان است، به چه صورت است؟ گفت: کار اصلی این است که بگوییم امروز محتوایی که جامعه مخاطب به آن نیاز دارد، چیست و با چه روش‌هایی این محتوا را با مخاطب در میان بگذاریم. امسال در ماه محرم ۱۰ آیه از آیات برگزیده و متناسب با قیام امت اسلام در قالب‌های برپایی نمایشگاه، محتوای منبر، هیات دانش آموزی، بانوان و ... در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

خبرنگار: نفیسه خلیلی#‌اخبار_فرهنگی_هنری منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سال گذشته بود که سازمان استاندارد در بیانیه‌ای قاطع اعلام کرد که تولید پژو پارس به دلیل عدم رعایت برخی از آیتم‌های استاندارد 85 گانه از نیمه اسفندماه متوقف خواهد شد. این در حالی بود که ایران‌خودرو ده‌ها هزار دستگاه از این خودرو را پیش‌فروش کرده بود ولی درنهایت همه‌چیز به سود پژو پارس تمام شد.

نیم ساعت پیش

تصاویر مربوط به جیپ گرند واگنیر 2023 را مشاهده می کنید. نسل قدیم این خودرو با عنوان جیپ آهو در ایران مونتاژ و عرضه شد.

نیم ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

نیم ساعت پیش

بازار گوشت قرمز نسبت به روز گذشته تغییر اندکی داشت.

نیم ساعت پیش

برخی افراد نزدیک به رئیس جمهور آمریکا می‌گویند او تا آخر این هفته از رقابت‌های ریاست جمهوری کناره‌گیری خواهد کرد.

نیم ساعت پیش

در مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی بدون نیاز به حداقل خرید، شما می‌توانید از ۲۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی بهره بگیرید.

نیم ساعت پیش

سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک خود در نیویورک با میریانا اسپولیاریک ایگر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ دیدار و گفتگو کرد.

یک ربع پیش

شرکت تیونینگ خودرو «منصوری» از نسخه سفارشی لامبورگینی اوروس با نام «وناتوس» رونمایی کرد که با پیشرانه قدرتمند ۸۳۸ اسب بخاری و قطعات فراوان فیبرکربنی عرضه می‌شود. منبع: خبرآنلاین

نیم ساعت پیش

مدتی است با طرح موضوع توقف تولید پژو پارس، از سورن پلاس، خودرویی دارای استانداردهای ۸۵گانه، به عنوان جایگزین این محصول یاد می‌شود؛ اما خودروهایی همچون ۲۰۷ و تارا دستی نیز جزو گزینه‌های پیشنهادی است که در طرح‌های فراخوان در حال ارسال به مشتریان است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...