زومیت |
6 ماه پیش

ساعت هوشمند فیسبوک با نمایشگری چرخشی جداشدنی سه دوربین زومیت

ساعت هوشمند فیسبوک؛ با نمایشگری چرخشی و جداشدنی و سه دوربین

ساعت هوشمند فیسبوک؛ با نمایشگری چرخشی و جداشدنی و سه دوربین

فیسبوک در ‌حال توسعه‌ی ساعت هوشمند پیشرفته‌ای است که صفحه‌نمایشی چرخان و جداشدنی دارد و به سه دوربین برای اهداف واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) مجهز است.

سال گذشته اخباری در مورد تلاشفیسبوکبرای تولیدساعت هوشمندیمنتشر شد و قرار بود که این ساعت هوشمند تابستان ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) به‌طور رسمی عرضه شود، با‌ این‌‌ حال، اطلاعات صریحی در مورد این ساعت هوشمند به جز تصویری فاش‌شده در اواخر سال ۲۰۲۱ (پاییز ۱۴۰۰) وجود نداشت. به گزارشGizmochina، روز گذشته، ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ (۲۴ دی ۱۴۰۰) تصاویر بیشتری از ساعت هوشمند فیسبوک منتشر شده که مدل‌ها و قابلیت‌های کلیدی آن را نشان می‌دهد.

facebook-watch

این تصاویر نشان می‌دهند که ساعت هوشمند فیسبوک، متا نام دارد و در دو مدل دایره‌ای و مربعی عرضه می‌شود. نمایشگرهای هر دو مدل جداشدنی خواهند بود و طبق تصویر مدل دایره‌ای آن دو یا حداکثر سه دوربین به همراه خواهد داشت که یکی از آن‌ها لنز تله‌فوتو، دیگری لنز زوم اپتیکال یا فوق عریض و سومی لنز ماکرو خواهد بود.

چرخشی بودن صفحه‌نمایشگر ساعت متا، امکان انتخاب بین دوربین‌ها را برای کاربر فراهم می‌کند؛ دوربینی که روی ساعت ۱۲ نمایشگر این ساعت تنظیم شده باشد، به‌‌ عنوان دوربین انتخابی عمل می‌کند و دو لنز دیگر در آن زمان خاموش می‌شوند.

facebook-meta-smartwatch

کاربر می‌تواند به کمک دوربین‌هایی که در ساعت هوشمند فیسبوک وجود دارد، عکس بگیرد و عکس‌های خود را مستقیماً در شبکه‌های اجتماعی‌ ماننداینستاگرامیا فیسبوک به اشتراک بگذارند؛ از این دوربین‌ها می‌توان برای برقراری تماس‌های ویدئویی نیز استفاده کرد و علاوه‌‌ ‌بر‌‌ این، به نظر می‌رسد که متا قصد دارد از سنسور‌های این دوربین‌ها برای پیاده‌سازی واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) و واقعیت ترکیبی استفاده کند.

مقاله‌های مرتبط:

هم‌زمان با تصاویر منتشر شده درباره‌ی ساعت متا، شایعاتی نیز مبنی‌ بر عرضه‌ی هدست متا (با اسم رمز Project Nazare) و عینک واقعیت افزوده‌ی متا (با اسم رمز Project Cambria) در آینده‌ای نزدیک وجود دارد و ساعت هوشمند فیسبوک نیز می‌تواند بخشی از اکوسیستم جدید دستگاه‌های آینده‌ی متا باشد که این شرکت قصد دارد اواخر امسال عرضه کند.

شما درباره‌ی ساعت هوشمند متا چه دیدگاهی دارید؟ قابلیت‌های آن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: زومیت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اصول صدور پروانه‌ی یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP) در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصویب شد.

17 ساعت پیش

دومین رویداد Unpacked سامسونگ ۲۰۲۲ با معرفی سری جدید گوشی‌های زد فولد و زد فلیپ، هدفون جدید از خانواده گلکسی بادز پرو و سری جدید ساعت‌های گلکسی واچ همراه بود.

10 ساعت پیش

رندرهای جدیدی از ساعت هوشمند وان‌پلاس Nord منتشر شده است که طراحی آن را نشان می‌دهد. علاو‌ه‌براین احتمالاً شاهد رونمایی از مدل مقاوم این محصول خواهیم بود.

17 ساعت پیش

قیمت گلکسی واچ 5 پرو و تاریخ عرضه ساعت سامسونگ Samsung Galaxy Watch 5 Pro اعلام شد با مشخصات فنی و تصاویر و تمام اطلاعات و ویژگی ها و قابلیت ها.

14 ساعت پیش

مایکروسافت تیمی ۲۰۰ نفره را اخراج کرد که روی بازگرداندن مشتریان قدیمی این شرکت تمرکز داشتند.

12 ساعت پیش

گوشی گلکسی زد فلیپ ۴ می‌تواند در هر زمینه رقبای خود را کنار بزند و در میدان رقابت گوشی‌های تاشو پیشتازی کند.

11 ساعت پیش

یک روز پس از پرتاب ماهواره‌ی خیام به فضا رئیس سازمان فضایی ایران اعلام کرد که این ماهواره ساخت روسیه است.

20 ساعت پیش

سرانجام گلکسی واچ ۵ طی رویداد آنپکد ۲۰۲۲ سامسونگ معرفی شد.

16 ساعت پیش

پروتئین های جایگزین یا گوشت های گیاهی برای کاهش کربن و آلایندگی حاصل از پرورش گاو در رژیم غذایی انسان‌ها هستند؛ اما به نظر نمی‌رسد ذائقه‌ مردم تغییر خاصی کند

16 ساعت پیش

بیشتر...