ایجاد ۱۲۵ هزار هکتار گلخانه در دستورکار است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

ایجاد ۱۲۵ هزار هکتار گلخانه در دستورکار است
اقتصادسبز آنلاین: وزیرجهاد کشاورزی با اشاره به نیاز کشور بر ایجاد ۱۲۵ هزار گلخانه، گفت: برای ایجاد این میزان سطح گلخانه نیاز به همراهی سرمایه‌گذاران و مردم داریم و دولت نیز در حوزه تسهیلات به آنها کمک می کند.

اقتصادسبز آنلاین: وزیرجهاد کشاورزی با اشاره به نیاز کشور بر ایجاد ۱۲۵ هزار گلخانه، گفت: برای ایجاد این میزان سطح گلخانه نیاز به همراهی سرمایه‌گذاران و مردم داریم و دولت نیز در حوزه تسهیلات به آنها کمک می کند.

سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی گفت: این پروژه گلخانه‌ای پروژه بسیار خوب، اقتصادی و نماد و نمونه‌ای از بهره‌وری در حوزه آب است که سرمایه‌گذار با اقدام بسیار خوب حدود ۱۶ هکتار در فاز اول اجرا کرده و در فاز دوم ۲۰ هکتار در دست اقدام دارد.
وی با اشاره به تاکید رئیس‌جمهور بر انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه، افزود: برای اجرای این امر و بهره‌وری آب، باید ۱۵۰ هزار هکتار گلخانه در کشور داشته باشیم، در حال حاضر حدود ۲۵ هزار هکتار گلخانه در کشور وجود دارد و نیاز است ۱۲۵ هزار هکتار دیگر گلخانه در کشور ایجاد شود.
وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: ایجاد گلخانه نیاز به همراهی سرمایه‌گذاران و مردم دارد و دولت نیز در حوزه تسهیلات به آنها کمک می‌کند.
به گفته وی، در حوزه مجوزها در بحث مربوط به تسهیلات از طریق تبصره ۱۸، تلاش می‌کنیم از سرمایه‌گذاران در ایجاد گلخانه حمایت کنیم، در این راستا کارگروهی ایجاد شده تا بتوانیم سازه‌های گلخانه‌ای را سبک‌سازی و ارزان‌سازی کنیم و با مکان‌یابی در کشور، ظرفیت‌های اقلیمی مناسب و متناسب با اکولوژی منطقه را شناسایی کنیم.

بیشتر بخوانید:وقتی شوری کم می‌تواند برای پرورش نوعی ماهی مفید باشد

وزیر جهاد کشاورزی به نوسانات بازار محصولات کشاورزی به دلیل شرایط اقلیمی اشاره کرد و گفت: ما در حوزه بازار رسانی محصولات کشاورزی به دلیل شرایط اقلیمی و نوسانات ارزی از نظر زمانی (۱۵ روز، یک ماه تا دو ماه) گاهی دچار نوسان می‌شویم.
وی از ایجاد تعادل در بازار گوشت خبر داد و افزود: در گوشت، با واردات برنامه‌ریزی شده، به سمت تعادل حرکت می‌کنیم و در روزهای آینده هرچه حجم واردات بیشتر شود، بازار رسانی بهتری صورت می‌گیرد.
ساداتی‌نژاد با بیان این که توزیع گوشت گوساله و گوشت گوسفندی منجمد با نرخ ۱۵۵ هزار تومان در کشور در حال انجام است و در استان‌های کشور هیچ محدودیتی وجود ندارد، تصریح کرد: این گوشت گوسفندی منجمد، گوشت وارداتی نیست بلکه گوشت ایرانی عشایری است که حدود ۲ ماه و نیم پیش شرکت پشتیبانی امور دام از عشایر کشور به صورت تضمینی خریداری کرده است. همچنین گوشت گوساله نیز تولید داخل است که حدود دو سه ماه پیش توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشتار و منجمد شده است که دارای کیفیتی بسیار عالی و با قیمت مناسب است که به صورت تنظیم بازار توزیع می‌شود.
وی ظرفیت تولید پیاز در کشور را ۳ میلیون تن عنوان و اضافه کرد: کشور ظرفیت بالایی در تولید پیاز دارد و دغدغه‌ای در این خصوص وجود ندارد، افزایش نرخ پیاز به دلیل شرایط اقلیمی، بارندگی‌های مستمر و سرد شدن هوا در سه قطب تولیدی خارج از فصل یعنی استان‌های هرمزگان، جنوب کرمان (جیرفت) و سیستان و بلوچستان بود که برداشت از سوی کشاورزان به کندی انجام شد، لذا با بازار رسانی صورت گرفته و گرم شدن اقلیم، بازار رسانی از سوی کشاورزان افزایش یافته و قیمت نیز به تعادل رسیده است. همچنین برای تکمیل بازار رسانی محصول پیاز، واردات انجام گرفت تا بازار در شرایط کنونی به تعادل برسد. / مهر#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مسجد سلیمیه یک مسجد تاریخی در ترکیه می باشد. این بنا دارای 4 گنبد و محراب است همچنین معماری تاریخی دارد.

1 ماه پیش

کاروانسرای تی تی یکی از مجموعه های تاریخی در سیاهکل است که علاقه مندان زیادی از نواحی مختلف ایران دارد.

1 ماه پیش

دیدنی های ناهارخوران از تنوع و جذابیت های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این ناحیه جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است.

1 ماه پیش

دریاچه زیتون بهارستان یکی از مجموعه های تفریحی با امتیازات مناسب می باشد که در شهر اصفهان قرار دارد. این دریاچه طبیعت زیادی دارد.

1 ماه پیش

دیدنی های آرهوس از جذابیت و تنوع زیادی برخوردار هستند که شما در این بخش با آن آشنا خواهید شد. این شهر در دانمارک قرار دارد.

1 ماه پیش

دیدنی های نارا شامل جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی بوده که شما در این بخش با آن آشنا می شوید. این شهر در ژاپن قرار دارد.

۴ هفته پیش

سوغات بوشهر از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. شما می توانید در بوشهر سوغاتی های مرغوب و نفیسی را خریداری کنید.

۴ هفته پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

1 ماه پیش

آسیاب بادی نشتفیان یکی از سازه های مهمی هستند که در خواف قرار داشته و شما با نوع معماری بی نظیر آن آشنا می شوید.

1 ماه پیش

بیشتر...