حتی پیشنهاد اعطای سیم کارت خاص به گردشگران هم شرم آور است پایگاه خبری دخالت

حتی پیشنهاد اعطای سیم‌کارت خاص به گردشگران هم شرم‌آور است

اتفاق اخیر درباره اعطای سیم کارت خاص به گردشگران خارجی حتی اگر در حد یک پیشنهاد هم باشد، از یک نگاه و رویکرد آکنده با تبعیض حکایت دارد و به نوعی می‌توان گفت شرم آور است.

اعطای سیم کارت خاص به گردشگران

وزیر ارتباطات مطرح کرده است پیشنهادی شده مبنی بر این‌که برای گردشگران خارجی سیم‌ کارت‌های خاص و بدون فیلتر در نظر گرفته شود تا بتوانند از پلتفورم‌هایی که در کشور فیلتر است استفاده کنند.

معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار درباره این خبر و واکنش افکار عمومی به این مساله، گفت: البته از هنگامی که بحث اینترنت طبقاتی مطرح شده است، مردم نگرانی‌های خودشان را در حوزه‌های مختلف اعلام کرده‌اند، با این خبر که افکار عمومی آن را کاپیتولاسیون اینترنتی مطرح می‌کنند متاسفانه تعبیری نزدیک به واقعیت است.

چطور می‌شود برای گردشگری که از بیرون می‌آید سیم کارت بدون فیلتر تعبیه کرد تا بتواند از پلتفورم‌های فضای مجازی استفاده کند اما میلیون‌ها انسانی که از طریق همین پلتفورم‌ها امرار معاش می‌کنند دسترسی نداشته باشند و معیشت‌شان دچار چالش شود.

از طرفی این را بگذارید در کنار توئیت زدن‌های مکرر مسئولین کشور درحالی که مردم به توئیتر، اینستاگرام و واتساپ عدم دسترسی دارند این‌ها با اصول مصرح قانون اساسی بالاخص اصل سوم در تضاد است و محدود کردن آزادی‌های مشروع جامعه به بهانه امنیت هم با اصل نهم قانون اساسی تناقض جدی دارد.

این مطلب را از دست ندهید.اولین محاکمه حقوقی در متاورس برگزار شد

این سخنان و اقدامات فقط و فقط بر دامنه نارضایتی مردم می‌افزاید

وی همچنین گفت : این سخنان و اقدامات فقط و فقط بر دامنه نارضایتی مردم می‌افزاید و این اتفاق اخیر حتی اگر در حد یک پیشنهاد هم باشد، از یک نگاه و رویکرد آکنده با تبعیض حکایت دارد یعنی این‌که خارجی‌ها و توریست‌ها می‌توانند چنین دسترسی داشته باشند، درحالی که برای مردم عادی ما این دسترسی‌ها را محدود کرده‌ایم و به نوعی می‌توان گفت شرم آور است.

امیدوارم اجازه ندهند آزادی‌های مشروع جامعه بیشتر از این محدود شود

نماینده چابهار بیان کرد :البته عزیزان ما در وزارت ارتباطات بسیار تاکید دارند که ما بر مبنای نظر شورای عالی امنیت ملی این محدودیت‌ها را اعمال کرده‌ایم، اما این اعمال ناظر بر یک شرایط خاص بود که التهابات و مشکلاتی وجود داشت، اما در حال حاضر که آرامش بر کشور حاکم شده است، هیچ توجیهی برای این محدودیت‌ها و فیلترها وجود ندارد و من این عزیزان را ارجاع می‌دهم به سخنان خودشان در زمان انتخابات و امیدوارم به خودشان بیایند و اجازه ندهند آزادی‌های مشروع جامعه بیشتر از این محدود شود.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: پایگاه خبری دخالت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیجیاتو نوشت‌: موتو ریزر ۴۰ اولترا دارای بزرگ‌ترین نمایشگر بیرونی در بین گوشی‌های تاشو صدفی و نسخه اصلی دارای باتری بزرگ ۴۲۰۰ میلی آمپر ساعتی است.

2 ساعت پیش

دانشمندان بهتر می توانند درک کنند که چگونه فوران های خورشیدی به ذرات شتاب بالایی می دهند.

3 ساعت پیش

ایسنا نوشت: ایلان ماسک در پی رشد حدود ۲۴ درصدی ارزش سهام شرکت خودروسازی برقی تسلا در ماه مه، دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد.

3 ساعت پیش

از زمان خروج اضطراری آمریکا از افغانستان آمار دقیقی مبنی بر تجهیزات نظامی آمریکایی که در افغانستان به جا مانده‌است، منتشر نشده‌است.

نیم ساعت پیش

همشهری آنلاین نوشت: تنها چند روز مانده به معرفی بزرگترین مدل شاسی بلند «فولکس‌واگن آی دی باز» (ID. Buzz VW) که قرار است در آمریکای شمالی عرضه شود، شرکت فولکس واگن آخرین تیزر از این خودرو را انتشار داده است.

نیم ساعت پیش

انفجارهای مهیبی که در سطح یکی از قمرهای زحل مشاهده شده است، می تواند رویکرد دانشمندان را نسبت به جستجوی حیات در کیهان را تغییر دهد.

یک ربع پیش

زومیت نوشت: موتورولا ریزر ۴۰ ارزان‌ترین گوشی تاشدنی دنیا است که نمایشگر ۱۴۴ هرتز و دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی دارد.

6 ساعت پیش

دانشمندان چینی شروع به حفر حفره‌ای به طول ۱۰۰۰۰ متر (۳۲۸۰۸ فوت) در زمین کرده‌اند که عمیق ترین حفره‌ای است که تاکنون در این کشور حفر شده‌است/

5 ساعت پیش

دیجیاتو نوشت: ناسا پس از برگزاری اولین جلسه عمومی خود در مورد بشقاب پرنده‌ها، از جمع‌آوری اطلاعات برای تایید وجود آن‌ها خبر داد.

4 ساعت پیش

بیشتر...