خبرآنلاین |
12 ماه پیش

ابرماشین ۷۰ میلیارد تومانی، پرشتاب ترین ماشین جهان شد عکس خبرآنلاین

ابرماشین ۷۰ میلیارد تومانی، پرشتاب‌ترین ماشین جهان شد/ عکس

پینین‌فارینا باتیستا در کمتر از ۲ ثانیه از سکون کامل به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسید و رکوردی تازه در دنیای خودروهای سوپراسپرت به نام خود ثبت کرد.

مسعود عابدینی: رکوردزنی و شکستن رکورد در بین ابرخودروسازان بزرگ مثل بوگاتی، هنسی، ریمک و... همیشه یک موضوع جذاب و هیجان‌انگیز بوده است. عنوان رکوردها هم همیشه متفاوت بوده و شامل رکورد بیشترین سرعت و بهترین شتاب صفر تا صد و... بوده است.

اینبار با رکوردزنیِ یک شرکت ایتالیاییِ معتبر روبه‌رو هستیم. پینین فارینا، باتیستا را به عنوان نماینده خود، برای رکورد زنی به پیستِ شهر دبی فرستاد تا لقب پرشتاب‌ترین خودروی جاده‌ای دنیا را یدک بکشد.

ابرماشین ۷۰ میلیارد تومانی، پرشتاب‌ترین ماشین جهان شد/ عکس

باتیستا دارای ۴ موتور الکتریکی است که در مجموع ۱۹۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۲۳۰۰ نیوتون‌متر گشتاور را تولید می‌کنند. هر کدام از این ۴ موتور وظیفه انتقال قدرت به یکی از ۴ چرخ را دارند؛ محور جلو ۶۷۰ اسب‌بخار و محور عقب ۱۲۷۰ اسب‌بخار قدرت دارند. حداکثر سرعت این ابرخودرو ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت است.

باتری های ۱۲۰ کیلوواتی به صورت T شکل چیده شده‌اند و همین موضوع به تعادل و تقسیم وزن خودرو کمک می‌کند.باتری‌ها و تجهیزات مکانیکی و به صورت کلی زیرساخت اصلی خودرو همان چیزی است که در ریمک نِوِرا وجود دارد.

ابرماشین ۷۰ میلیارد تومانی، پرشتاب‌ترین ماشین جهان شد/ عکس

این خودرو با این مشخصاتی که دارد توانسته شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۱.۸۶ ثانیه ثبت کند! همچنین توانست شتاب صفر تا ۲۰۰ کیلومتر را در ۴.۷۵ ثانیه ثبت کند.

رکورد دیگری که باتیستا زده مربوط به کاهش سرعت از ۱۰۰ به صفر بوده که در مسافت ۳۱ متری این رکورد زده شده است. همه این رکورد زنی‌ها زیر نظر کارشناسان گینس انجام شده است.

ابرماشین ۷۰ میلیارد تومانی، پرشتاب‌ترین ماشین جهان شد/ عکس

از باتیستا ۱۵۰ دستگاه در ایتالیا ساخته خواهد شد که هرکدام از این خودروها بیش از ۲ میلیون دلار (حدود ۷۰ میلیارد تومان) قیمت دارند. تولید باتیستا از تابستان ۲۰۲۲ آغاز شده است.

۵۸۵۸#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زومیت نوشت: هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت اکنون متوجه شده که پیش‌بینی‌های اولیه‌اش درباره‌ی آینده‌ی بحث‌های عقلانی در اینترنت بی‌پایه بوده است؛ اما آیا هنوز امیدی هست؟

12 ساعت پیش

زومیت نوشت: همیشه به یاد داشته باشید که قبل از واردشدن به دستگاه MRI، اشیاء فلزی ازجمله سلاح خود را تحویل دهید! وگرنه با عواقب ناگوار مواجه خواهید شد.

4 ساعت پیش

ایسنا نوشت:‌ در حالی که فهرست سیارات فراخورشیدی به بیش از ۵۰۰۰ جهان شناخته شده گسترش می‌یابد، صحت کشف قمرهای فراخورشیدی با شک و تردید روبه‌رو شده است.

1 ساعت پیش

نور نه تنها در فضا، بلکه در زمان نیز قابل انعکاس است و محققانی که در حال کاوش درباره بازتاب‌های زمانی هستند، با اثرات شگفت‌انگیز و حیرت‌آوری روبرو شده‌اند.

4 ساعت پیش

یورونیوز نوشت: اخترشناسان یک منظومه شمسی نادر با شش سیاره را کشف کرده‌اند که سیاره‌های آن «در هماهنگی کامل با یکدیگر» در حال گردش هستند.

12 ساعت پیش

میگ ۲۱ که نامش به عنوان پرتیراژترین جنگنده جهان در گینس ثبت شده است، تجربه سرنگون کردن بمب‌افکن بی ۵۲ اتمی را نیز در کارنامه دارد.

11 ساعت پیش

فارس نوشت: یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که برخوردها در مدار زمین باعث می‌شود که قطعات کوچک زباله فضایی سیگنال‌هایی را منتشر کنند که می‌توان آنها را از زمین شناسایی کرد.

1 ساعت پیش

ایسنا نوشت: یک وانت غول‌پیکر با توان بیش ۱۰۰۰ اسب بخار اولین در نوع خود در جهان است که از هیدروژن نیرو می‌گیرد.

12 ساعت پیش

۴۵ سال از پرتاب فضاپیمای وویجر۱، یکی از دوقلوهای نمادین بشر است که به کیهان فرستاده شد می‌گذرد. (یکی دیگر از این دوقلوها، وویجر ۲ است) این دو فضاپیما اکنون در فضایی تاریک، و در دوردست‌ها و فضایی بین‌ستاره‌ها- با فاصله‌ای بیش از ۱۷ میلیارد کیلومتر دورتر از خانه، جایی که خورشید ما همانند هر ستاره درخشان دیگری به نظر می‌رسد، هنوز در حال انجام کاوشهای علمی هستند.

10 ساعت پیش

بیشتر...