حقوق نیوز |
1 ماه پیش

نکته مهم باز کردن سر صحبت با کسی که دوستش داریم حقوق نیوز

5 نکته مهم باز کردن سر صحبت با کسی که دوستش داریم

مسلما شما نمی توانید عشق یا احساسات خود را به شخصی که با او صحبت نمی کنید ابراز کنید. بسیاری از افراد در شروع مکالمه و باز کردن سر صحبت با شخصی که او را دوست دارند با مشکل روبرو می شوند و یا عصبی و پر استرس می‌شوند.

باور کنید اگر اینقدر برای باز کردن سر صحبت با کسی فکر و تجزیه و تحلیل بیش از حد می‌کنید، هرگز نمی‌توانید صحبت را شروع کنید. به خودتان فرصتی بدهید ، بی شک اگر اصول باز کردن سر صحبت با کسی که دوستش داریم را بلد باشیم معجزه هایی رخ می دهد.

باز کردن سر صحبت با کسی که دوستش داریم

وقتی تمایل دارید با دختر یا پسر مورد علاقه‌تان صحبت کنید، باید در اسرع وقت مکالمه را شروع کنید. نمی توانید صبر کنید تا او اول شروع کند. بنابراین، تمام انرژی مثبت خود را جمع کنید، خودتان باشید و چند نکته را که در ادامه می‌آید رعایت کنید:

۱. آزمایش با یک لبخند شیرین

وقتی می خواهید مکالمه ای را شروع کنید، همیشه مهم است که بدانید فرد مقابل علاقه مند است با شما صحبت کند یا خیر؟ یک لبخند ساده مطمئناً در این شرایط کارساز خواهد بود. سعی کنید با لبخند شروع کنید، اگر فرد علاقه مند است با شما صحبت کند ، مطمئناً لبخند خواهد زد. مطمئن شوید که لبخند شما تصنعی به نظر نمی‌رسد و واقعی است.

۲. شروع با احوالپرسی ساده

اگر دوست دارید مستقیما سر صحبت را باز کنید، می توانید با سلام و احوالپرسی همراه با لبخند شروع کنید. این احوالپرسی ممکن است یک “سلام” یا “حال شما” یا “امیدوارم که در مهمانی لذت ببرید” ساده باشد یا هر چیزی از این قبیل. اما ساده و صمیمی و بدون هرگونه عبارات گستاخانه یا جلف و سبک. سعی کنید راحت و با اعتماد به نفس باشید و از حرکات و عبارات تصنعی استفاده نکنید. به همان اندازه که خودتان را متکبر نشان نمی دهید، نباید بیش از حد مشتاق به نظر برسید. اگر او با دوستان دیگرش است، پس به همه سلام کنید تا خیلی واضح به نظر نرسد که شما فقط آمده اید با او صحبت کنید. با این حال بهتر است زمانی سر صحبت را با با او باز کنید که تنها است و در زمان و مکان مناسبی که شرایط گقتگو هست قرار دارد.

۳. درباره موضوعات مشترک بحث کنید

بهترین راه برای شروع و ادامه گفتگو این است که در مورد موضوع یا در مورد سرگرمی هایی که هر دو دوست دارید صحبت کنید. به عنوان مثال، اگر هر دو در یک دفتر کار هستید ، می‌توانید در مورد قوانین دفتر یا ناهار بد/خوب دفتر صحبت کنید. هنگامی که مکالمه را شروع کردید، مهم است که مکالمه شما در جریان قرار گیرد. (یکطرفه نباشد یا زود به نتیجه و پایان نرسد) بنابراین ، اگر در یک محیط کار یا یک دانشگاه هستید ، همیشه از موضوعات مکالمه مربوطه مثلا شهر تحصیل یا کار، آب و هوای آنجا یا محل کار خود استفاده کنید.

۴. باز کردن سر صحبت را به یک گفت‌و‌گو تبدیل کنید

اگرچه این شما هستید که سر صحبت را با کسی که دوستش دارید شروع کرده اید‌، اما به این معنی نیست که قرار است فقط شما به گفتن ادامه دهید. مسلما قرار نیست شما یک کنفرانس ارائه بدهید، پس آن را به یک گفت و‌گو تبدیل کنید. سعی کنید سوالات باز بپرسید به گونه ای که طرف مقابل به جای پاسخ “بله / خیر” بتواند پاسخ مشروح بدهد.

دقت کنید مدت طولانی به یک موضوع نپردازید و پرسش‌هایی را که ممکن است برای او آزار دهنده باشد نپرسید. به آرامی با چند شوخی مرتبط یا پاسخ های شوخ طبعانه مودبانه و جالب، روحیه جذاب خود را به او نشان دهید، اما باز هم باید مراقب باشید تصنعی یا خودنما به نظر نرسید. خودتان باشید، زیرا ساده و خالص نبودن از مهم‌ترین دلایلی است که یک صحبت ادامه پیدا نمی‌کند.

۵. زبان بدن مناسب داشته باشید

جدا از مباحثی که برای شروع مکالمه انتخاب می کنید، باید به زبان بدن خود نیز دقت کافی داشته باشید. زبان بدن مثبت، برای جذب دیگران هنگام صحبت نقش مهمی دارد.

هنگام صحبت کردن به چشم طرف نگاه کنید. (البته نه به صورت وحشتناک). در حین گفتگو با موبایل خود بازی نکنید یا به آن نگاه نکنید. هنگام گفتگو دستهایتان را به هم گره نکنید، این یک سیگنال منفی در گفتگو است. اگر زبان بدن مثبت را بلد باشید و از آن استفاده کنید به راحتی می توانید تأثیر خوبی بر کسی که دوستش دارید بگذارید.

هنگام شروع مکالمه فقط به یاد داشته باشید که بی شیله پیله و راحت باشید؛ زیرا عبارات شما احساسات شما را نشان می دهد.#‌روانشناسی #‌روانشناسان منبع: حقوق نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...