سیستم هوشمند ماشین کشاورزی که از ساختار خاک محافظت می کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

سیستم هوشمند ماشین کشاورزی که از ساختار خاک محافظت می‌کند
اقتصادسبز آنلاین: حرکت ماشین‌های کشاورزی بر روی اراضی در ساختار اصلی خاک تاثیر مستقیم دارند و می‌توانند بر بهبود کیفیت رشد محصولات کشاورزی نیز نقش آفرینی کنند.

اقتصادسبز آنلاین: حرکت ماشین‌های کشاورزی بر روی اراضی در ساختار اصلی خاک تاثیر مستقیم دارند و می‌توانند بر بهبود کیفیت رشد محصولات کشاورزی نیز نقش آفرینی کنند.

به همین دلیل کنترل فشار و باد لاستیک‌های ماشین کشاورزی می‌تواند در این زمینه بسیار مهم باشد. در همین زمینه، یکی از شرکت‌های بزرگ فناوری‌های نوین در اسپانیا اقدام به طراحی یک سیستم کنترل فشار تایر کرده که با نصب بر روی انواع ماشین‌ها و تراکتورهای کشاورزی می‌تواند از ساختار خاک در اراضی محافظت کند. این سیستم یک سیستم جانبی پیوندی به نام ILS دارد که به آن قدرت داده و میزان خطا را در مراحل اجرایی به حداقل میزان ممکن می‌رساند. این سیستم تولید شده با استفاده از یک کمپرسور داخلی، به راننده تراکتور اجازه می‌دهد تا فشار باد لاستیک‌ها را به طور مداوم کنترل و تنها با فشار یک دکمه تنظیم کند.

بیشتر بخوانید:«انجدان» گیاهی سرشار از خواص درمانی

بهینه سازی مداوم فشار تایر می‌تواند کارایی را هنگام حرکت در زمین افزایش دهد و عملکرد کلی تراکتور را بهتر از همیشه کند. فشار کم لاستیک در مزرعه به جلوگیری از فشردگی خاک کمک کرده، از ساختار خاک با کاهش لغزش چرخ‌ها و اثرات بولدوزینگ محافظت می‌‌کند و عملکرد کشش را افزایش می‌‌دهد. علاوه بر این، مصرف سوخت به‌طور قابل توجهی کمتر است. بنابراین محیط زیست از انتشار کمتر دی اکسید کربن سود می‌برد و کشاورزان از عملکرد بالاتر و هزینه‌های عملیاتی کمتر بهره‌مند می‌شوند. این همچنین به افزایش سرعت مزرعه کمک می‌کند و در عین‌حال تراکم و لکه گیری خاک را کاهش می‌دهد.

 #‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

توزیع بیش از ۸۰۰ هزار تن آرد در بین روستاییان کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرومکس و گلکسی S21 اولترا ، در رقابت نفس‌گیر لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین گوشی‌های پرچم‌دار بازار، برنده کدام است، دوربین

4 ماه پیش

همچنین بخوانید: اقامتگاهی جذاب و متفاوت در جنوب ایران سیبری، جهنم سرد ترسناک‌ترین نقاط ایران! دشت ریواس کرمان، مخملی سرخ بر دامان کوهساران نقاط دیدنی ایران را می‌شناسید؟

4 ماه پیش

قیمت برنج ایرانی ۶۴ هزار ۹۰۰ تومان است نرخ های دیگر صحت ندارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

بسیاری از روغن‌های طبیعی در پوست نفوذ می‌کنند و حتی بهتر از کرم‌ها رطوبت پوست را بازمی‌گردانند. با بهترین روغن برای پوست خشک آشنا شوید.

4 ماه پیش

نمک زیاد ترفند برخی از نانوایی ها برای کم فروشی آرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف ، آشنایی با ابزارهای گلویی پلی یورتانابزار پلی یورتان دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این نوع گچبری

4 ماه پیش

قیمت برنج تایلندی با افزایش تقاضای ایران عراق بالا رفت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

بیشتر...