خبرآنلاین |
1 ماه پیش

کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ ترانه ها ساده آسان شده اند خبرآنلاین

کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ / ترانه‌ها ساده و آسان شده‌اند!

براساس مطالعه‌ای که به تازگی در «Scientific Reports» منتشر شده‌ است، ترانه‌های انگلیسی زبان در ۴۰ سال گذشته تکراری و ساده‌تر شده‌ است.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، «Eva Zangerle» و همکارانش ترانه ۱۲هزار آهنگ انگلیسی‌زبان را که بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۲۰ در دسته‌های رپ، کانتری، پاپ، Ramp;B و راک منتشر شده، تجزیه و تحلیل کردند. دانشمندان دریافتند که به طور کلی و با گذشت زمان، ترانه آهنگ‌ها ساده‌تر و آسان‌تر شده‌اند؛ تعداد کلمات مختلف استفاده شده در ترانه‌ها کاهش یافته و این اتفاق به‌ویژه بین ترانه‌ آهنگ‌های رپ و راک مشهود است.

بنابر گفته دانشمندان، افزایش کلی تکرار در ترانه‌ها در دسته‌های مختلف منجر به ساده‌تر شدن آن‌ها شده است. دانشمندان حدس می‌زنند که گرایش به ترانه‌های ساده‌تر می‌تواند بازتابنده تغییرات در ذائقه موسیقیایی باشد.

کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ / ترانه‌ها ساده و آسان شده‌اند!

دانشمندان همچنین دریافتند که ترانه‌ها در طول زمان احساسی‌تر و شخصی‌تر شده‌اند. استفاده از کلمات مثبت و منفی احساسی در آهنگ‌های رپ افزایش یافته و استفاده از ترانه‌های منفی احساسی برای آهنگ‌های Ramp;B، پاپ و کانتری افزایش یافته است. علاوه بر این، همه دسته‌ها افزایش استفاده از کلمات مرتبط با خشم را نشان می‌دهند.

تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته در پلتفرم Genius نشان داد که ترانه‌های قدیمی‌تر راک بیشتر از آهنگ‌های جدیدتر راک شنیده می‌شوند، اما ترانه‌های جدیدتر کانتری بیشتر از آهنگ‌های قدیمی‌تر کانتری شنیده می‌شوند؛ این موضوع می‌تواند نشان دهد که شنوندگان راک، ترانه‌ آهنگ‌های قدیمی را ترجیح می‌دهند، در حالی که شنوندگان کانتری ممکن است به ترانه‌های جدیدتر علاقه بیشتری نشان دهند.

این یافته ها بینش بیشتری در مورد تکامل موسیقی در ۴۰ سال گذشته ارائه می‌دهد.

منبع:scitechdaily

۵۴۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کمپانی رضوانی از جدیدترین خودروی خود به نام آرسنال (Arsenal) با چهره‌ای محافظه‌کارانه و جذاب رونمایی کرد.

19 ساعت پیش

تسلا مدل Y اکنون با یک تشک بادی و کمپرسور مخصوص عرضه می‌شود. این تشک بادی کابین را به اتاق خواب تبدیل می‌کند.

13 ساعت پیش

در کوهستان‌ها هرچه به سمت قله می‌رویم، هوا سردتر می‌شود. اگر واقعا هوای گرم به سمت بالا حرکت می‌کند، چرا قله کوه‌ها گرم‌تر نیست؟

7 ساعت پیش

تلسکوپ فضایی هابل در ۳۴ سالگی، روز ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) به فعالیت علمی معمول بازگشت و با استفاده از سیستم نشانه‌روی جدید خود، این تصویر واضح را از کهکشان NGC 1546 ثبت کرد.

6 ساعت پیش

جدا شدن بخش‌هایی از بدنه زیردریایی پیشرفته روسیه «کازان» در کوبا خبرساز شد. کارشناسان بر این باورند که آسیب‌های زیردریایی چندان جدی نیست ولی مخفی ماندن موقعیت زیردریایی را به خطر خواهد انداخت.

12 ساعت پیش

مانند بسیاری از خودروهای جدید، خودروهای مرسدس بنز معمولاً به‌محض اینکه از نمایشگاه خارج می‌شوند، ارزش خود را از دست می‌دهند. با این حال، ثابت شده که G ۶۵۰ لندولت از این امر مستثنا است.

16 ساعت پیش

با تجاری‌سازی پروازهای فضایی و افزایش پرواز فردی، فضانوردان تنها کسانی نخواهند بود که این تغییرات را تجربه می‌کنند.

8 ساعت پیش

منشور مستطیلی درخشانی که در رشته‌کوهی دورافتاده در نزدیکی لاس‌وگاس دیده شد؛ باز هم معمایی در ذهن جهانیان ایجاد کرده است. این‌که آن شی‌ء از کجا آمده و یا اینکه هنوز آنجا است، نامعلوم است و سازمان حیات‌وحش ایالات‌متحده نیز در تلاش برای حل این مسئله است.

15 ساعت پیش

شیائومی از نسخه‌ی ویژه‌ی ردمی نوت ۱۳ پرو با رنگی جذاب و قیمت منطقی رونمایی کرد.

11 ساعت پیش

بیشتر...