دیده بان گردشگری |
۱ هفته پیش

توقف ساخت ‌و ساز غیرمجاز در بافت تاریخی میبد

مسئول واحد حقوقی و املاک میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یزد گفت: «ساخت ‌و ساز غیرمجاز در باغ‌های اطراف بافت تاریخی میبد با حکم قضایی متوقف شد.»

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد، منیژه جعفری روز پنج­شنبه ۲۵ دی‌ماه در این خصوص، اظهار کرد: «باغ‌های اطراف بافت تاریخی میبد به ثبت رسیده و هرگونه اقدام در این محدوده باید با مجوز اداره‌کل استان انجام شود.»

او افزود: «فرد متخلف بدون هماهنگی و مجوز اداره‌کل در حال ساخت ‌و ساز غیرمجاز در باغ‌های همپیوند میبد بود و به‌رغم اخطارهای پیاپی همچنان به ساخت ادامه داد که سرانجام با دستور و حکم قضایی باغ مذکور پلمب و وسایل و ادوات جرم از جمله جرثقیل مستقر در باغ، توقیف شد.»

مسئول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یزد با اشاره به این‌که بافت تاریخی شهر میبد به‌عنوان اولین شهر تاریخی ایران در فهرست آثار ملی ثبت ‌شده، عنوان کرد: «با توجه به این امر، هرگونه مداخله در بافت باید با مجوز و تحت نظارت میراث‌فرهنگی صورت گیرد و با هرگونه تجاوز به عرصه و حریم بافت تاریخی میبد به‌شدت برخورد خواهد شد.»
#‌گردشگری
منبع: دیده بان گردشگری


تبلیغات

مطالب مرتبط

جشن نور با نمایش آثار حاضر در نخستین نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم رقص قلم روی برج آزادی آغاز شد.

10 ساعت پیش

گنجعلیخان که از حکام مشهور زمان شاه عباس است از سال 1005 تا 1034 هجری قمری بر کرمان فرمان روایی کرد و در زمان فرمانروایی بر کرمان آثار و ابنیه زیادی بنا کرد و در عمران آبادی این منطقه کوششهای فراوانی نموده است

10 ساعت پیش

روستای مریان در شهرستان زیبای تالش قرار دارد.

11 ساعت پیش

آبشار جنگلک در استان تهران واقع است. این آبشار در 7 کیلومتری شرق شهرستان دماوند و محله روح افزا در دره گروبار قرار دارد.

12 ساعت پیش

دره قاهان در 35 کیلومتری جاده ساوه – سلفچگان واقع شده است که این دره به لحاظ تقسیمات کشوری در حوزه استحفاظی استان قم واقع شده است.

13 ساعت پیش

آبشار سمبی مازندران یکی از جاذبه های زیبای گردشگری در استان مازندران است.

13 ساعت پیش

در گزارش زیر طرز تهیه خورش قیمه یزدی را به شما آموزش می‌دهیم.

14 ساعت پیش

کتیرا درختچه ای است که از ماده شیره مانند آن (رزین) برای تهیه دارو استفاده می شود.

14 ساعت پیش

بی اختیاری ادراری زمانی اتفاق می‌افتد که کنترل مثانه خود را از دست دهید، روش‌های درمان آن متفاوت بوده و به علل ایجادکننده مشکل کنترلی مثانه بستگی دارد.

14 ساعت پیش

دریاچه‌ کاراکول به اندازه‌ای شور است که هیچ قایقی نمی‌تواند در آن حرکت کند و مکانی که این دریاچه در آن هست، محل برخورد شهاب سنگ بوده.

دیروز

مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت را‌ه‌ها با بیان اینکه در محورهای شمالی بارش و مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است، گفت: در حال حاضر تردد در محورهای هراز و فیروزکوه، آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت در مسیر رفت و برگشت، روان است.

دیروز

کلیسای پنطی کاستی کلیسایی متعلق به آشوریان است که در کرمانشاه، خیابان شریعتی، کوچه آرین واقع شده‌است.

دیروز

بازی‌های محلی استان کرمانشاه نقش در فرهنگ و آداب و رسوم خاص کردها دارد و در حال حاضر 200 بازی محلی در استان کرمانشاه وجود دارد.

دیروز

دره‌ای رویایی و شگفت‌انگیز در کشورمان وجود دارد که شباهت بسیار زیادی به یک منطقه‌ دیدنی در آمریکا دارد.

دیروز

در گزارش زیر طرز تهیه پیراشکی اسپانیایی را به شما آموزش می‌دهیم.

دیروز