مجله دلتا |
4 ماه پیش

بلندترین آبشارهای ایران آبشارهای ایران آبشارهای دیدنی ایران مجله دلتا

یکی از شگفتی‌های طبیعی که در بیشتر استان‌های ایران وجود دارد، آبشار است. ایران نزدیک به 300 آبشار غیر فصلی و دائمی دارد.
بلندترین آبشارهای ایران

سرزمین ما جزئی از کمربند خشک و کویری کره زمین است و به کویرهای بی‌انتهایش معروف شده. اما پستی و بلندی‌هایش باعث شده‌اند این قاعده کمی به هم بخورد و در کویرهایی که سراسر زیبایی‌اند، شاهد سرسبزی‌های بی‌نظیر باشیم. گاهی این مسئله شکل متناقض به خودش می‌گیرد و جاذبه‌هایی ایجاد می‌شوند و در میانه کویر، جنگل‌هایی سربرمی‌آورند که باورنکردنی‌اند! بامجله دلتاهمراه باشید تا سه مورد ازبلندترین آبشارهای ایرانرا با هم ببینیم.

آبشار تاف یکی از بلندترین آبشارهای ایران (بیش از ۵۰۰ متر)

آبشار تاف یا همان آبشار برنجه بلندترین آبشار ایران است که یک بافت کوهستانی دارد و مناظر زیبایی نیز در اطراف آن به چشم می‌خورد که بر جذابیت‌های آن می‌افزاید. این آبشار روی کوهی قرار گرفته که ارتفاع آن از سطح دریا برابر با ۳۵۰۰ متر است. ارتفاع آبشار برنجه حدودا بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ متر است و یک آبشار پلکانی به حساب می‌آید که در مجموع سه قسمت دارد. گفته می‌شود که قدمت این آبشار به چند هزار سال می‌رسد.

آبشارهای دیدنی ایران

آبشار وروار (۱۷۴ متر)

آبشار وروار با ارتفاع ۱۷۴ متری‌اش در میان بلندترین آبشارهای ایران، جایگاه خوبی را از آن خود کرده است و در مقام دوم از میان بلندترین آبشارهای ایران قرار دارد. سرچشمه آن رود فرق است که از منطقه جبال بارز جنوبی و خصوصا قلهعلم شاهسرچشمه می‌گیرد. وروار از جاذبه‌های بی‌نظیر جنوب شرق ایران است. البته در کنار آن مناطق و قلعه‌های باستانی فراوانی وجود دارند، بنابراین گردشگران می‌توانند از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این منطقه لذت ببرند و چند هدف را دنبال کنند.

 آبشارهای ایران

آبشار نشترود (۱۱۰ متر)

آبشار نشترود از آبشارهای مرتفع نزدیک تهران است. این آبشار در منطقه نشترود کرج قرار گرفته که با ارتفاع ۱۱۰ متر، آن را جزو بلندترین آبشارهای ایران می‌دانند. بهترین فصل برای بازدید از این آبشار مرتفع، بهار و تابستان است.

اگر مکان‌های دیدنی ایران را دوست دارید، مطلبجزیره قشم بهتر است یا هرمزرا بخوانید.

سخن آخر

نکته‌ای که در بازدید از آبشارها باید به آن توجه کنید این است که چون این پدیده طبیعی در مناطق مرتفع قرار دارد، معمولا فصل‌های سرد، زمان مناسبی برای بازدید از آبشارها نخواهد بود. بنابراین پیش از حرکت، حتما مسیر و آب و هوای منطقه را بررسی کنید.

بلندترین آبشارهای ایران

پیشنهاد مطالعه: اگر مطالب گردشگری برای شما جذاب است،جنگلی در میان اقیانوس ابرهارا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ورود هوش مصنوعی به کشاورزی ایران گام نخست یکپارچه سازی اراضی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

بلندترین آبشارهای ایران جزء جاذبه‌های ایران هستند که ایجاد می‌شوند تا در میانه کویر، جنگل‌هایی سر بر آورند که باورنکردنی‌اند!

4 ماه پیش

قیمت برنج تایلندی با افزایش تقاضای ایران عراق بالا رفت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

قیمت برنج ایرانی ۶۴ هزار ۹۰۰ تومان است نرخ های دیگر صحت ندارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

مبارزه علیه ملخ بومی از ۲۸ هزار هکتار گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

حداقل حداکثر قیمت هر مثقال زعفران اعلام شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرومکس و گلکسی S21 اولترا ، در رقابت نفس‌گیر لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین گوشی‌های پرچم‌دار بازار، برنده کدام است، دوربین

4 ماه پیش

صادرات روزانه ۷۰۰ کانتینر هندوانه به ترکیه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 ماه پیش

بیشتر...