مجله دلتا |
۳ هفته پیش

بلندترین آبشارهای ایران آبشارهای ایران آبشارهای دیدنی ایران مجله دلتا

یکی از شگفتی‌های طبیعی که در بیشتر استان‌های ایران وجود دارد، آبشار است. ایران نزدیک به 300 آبشار غیر فصلی و دائمی دارد.
بلندترین آبشارهای ایران

سرزمین ما جزئی از کمربند خشک و کویری کره زمین است و به کویرهای بی‌انتهایش معروف شده. اما پستی و بلندی‌هایش باعث شده‌اند این قاعده کمی به هم بخورد و در کویرهایی که سراسر زیبایی‌اند، شاهد سرسبزی‌های بی‌نظیر باشیم. گاهی این مسئله شکل متناقض به خودش می‌گیرد و جاذبه‌هایی ایجاد می‌شوند و در میانه کویر، جنگل‌هایی سربرمی‌آورند که باورنکردنی‌اند! بامجله دلتاهمراه باشید تا سه مورد ازبلندترین آبشارهای ایرانرا با هم ببینیم.

آبشار تاف یکی از بلندترین آبشارهای ایران (بیش از ۵۰۰ متر)

آبشار تاف یا همان آبشار برنجه بلندترین آبشار ایران است که یک بافت کوهستانی دارد و مناظر زیبایی نیز در اطراف آن به چشم می‌خورد که بر جذابیت‌های آن می‌افزاید. این آبشار روی کوهی قرار گرفته که ارتفاع آن از سطح دریا برابر با ۳۵۰۰ متر است. ارتفاع آبشار برنجه حدودا بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ متر است و یک آبشار پلکانی به حساب می‌آید که در مجموع سه قسمت دارد. گفته می‌شود که قدمت این آبشار به چند هزار سال می‌رسد.

آبشارهای دیدنی ایران

آبشار وروار (۱۷۴ متر)

آبشار وروار با ارتفاع ۱۷۴ متری‌اش در میان بلندترین آبشارهای ایران، جایگاه خوبی را از آن خود کرده است و در مقام دوم از میان بلندترین آبشارهای ایران قرار دارد. سرچشمه آن رود فرق است که از منطقه جبال بارز جنوبی و خصوصا قلهعلم شاهسرچشمه می‌گیرد. وروار از جاذبه‌های بی‌نظیر جنوب شرق ایران است. البته در کنار آن مناطق و قلعه‌های باستانی فراوانی وجود دارند، بنابراین گردشگران می‌توانند از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این منطقه لذت ببرند و چند هدف را دنبال کنند.

 آبشارهای ایران

آبشار نشترود (۱۱۰ متر)

آبشار نشترود از آبشارهای مرتفع نزدیک تهران است. این آبشار در منطقه نشترود کرج قرار گرفته که با ارتفاع ۱۱۰ متر، آن را جزو بلندترین آبشارهای ایران می‌دانند. بهترین فصل برای بازدید از این آبشار مرتفع، بهار و تابستان است.

اگر مکان‌های دیدنی ایران را دوست دارید، مطلبجزیره قشم بهتر است یا هرمزرا بخوانید.

سخن آخر

نکته‌ای که در بازدید از آبشارها باید به آن توجه کنید این است که چون این پدیده طبیعی در مناطق مرتفع قرار دارد، معمولا فصل‌های سرد، زمان مناسبی برای بازدید از آبشارها نخواهد بود. بنابراین پیش از حرکت، حتما مسیر و آب و هوای منطقه را بررسی کنید.

بلندترین آبشارهای ایران

پیشنهاد مطالعه: اگر مطالب گردشگری برای شما جذاب است،جنگلی در میان اقیانوس ابرهارا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قیمت نان گران نمی شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

به روز رسانی نظام تشکیل استقرار شرکت های کشت صنعت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

خرید تضمینی گندم ۳۰ درصد افزایش می یابد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

حداقل حداکثر قیمت هر مثقال زعفران اعلام شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

کشت قراردادی گندم برنج مهم ترین اولویت جهاد کشاورزی است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

در مقایسه جزیره قشم و هرمز از موارد مختلفی مثل اقامتگاه، رستوران، جاهای دیدنی می‌گوییم تا انتخاب برایتان ساده‌تر شود.

۳ هفته پیش

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرومکس و گلکسی S21 اولترا ، در رقابت نفس‌گیر لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین گوشی‌های پرچم‌دار بازار، برنده کدام است، دوربین

۳ هفته پیش

فواید رقص برای سلامت روان و سلامت جسمانی حوزه نسبتا جدیدی برای پژوهش است. در این مطلب می‌خواهیم درباره مزایای این فعالیت جذاب صحبت کنیم.

۳ هفته پیش

چند راز مهم برای خرید لباس کار ایده آل ، برای خرید لباس کار ایده‌آل یکسری موارد وجود دارد که باید قبل از خرید به آنها توجه کنید تا بتوانید یک

۳ هفته پیش

بیشتر...