مجله دلتا |
4 ماه پیش

کوچک ترین جزیره در جهان کوچک ترین جزیره کجاست کوچک ترین جزیره در جهان مجله دلتا

شاید باورش برای شما سخت باشد اما در کوچک‌ترین جزیره جهان نیز آدم‌ها خانه ساخته‌اند.
کوچک ترین جزیره در جهان

انسان‌ها در هر منطقه‌ای که فکرش را بکنید، خانه ساخته‌اند. حتی در جزیره‌ای که فقط یک خانه در آن، جا می‌شود. با ما درمجله دلتاهمراه باشید تا باکوچک ترین جزیره در جهانآشنا شوید.

کوچک ترین جزیره در جهان

کوچک‌ترین جزیره جهان، نامی است که به جزیره‌ای به نام جاست روم ایناف داده‌اند. جزیره جاست روم ایناف (Just Room Enough Island)، جزیره‌ای است که تقریبا به اندازه یک زمین تنیس است. این جزیره کوچک در نیویورک و در میان رودخانهسن لورانقرار گرفته است. جزیره‌ای که فقط در آن یک خانه کوچک و یکدرختبه چشم می‌خورد. این یعنی اگر کسی در جزیره و کنار آن درخت بایستد، نمی‌تواند قدم از قدم بردارد. دقیقا همین موضوع این جزیره را جالب کرده است.

کوچک ترین جزیره کجاست

جزیره جاست روم ایناف در گذشته‌های دور با نام جزیره هاب شناخته می‌شد. در آن زمان این جزیره کوچک، هیچ صاحب مشخصی نداشت. در سال ۱۹۵۰ میلادی یک خانواده ثروتمند و مشهور، آن را خریداری کردند. یکی از اعضای این خانواده، یک کلبه داخل این جزیره برای خودش ساخت. او در کنار آن کلبه یک درخت کاشت. با این کار از همه قسمت‌های این جزیره استفاده کرد. بعد از اینکه این کلبه ساخته شد، مالکان جزیره هاب، نام آن را به جزیره جاست روم ایناف تغییر دارند. آن خانه و درخت از سال ۱۹۵۰ به همان شکل اولیه در جزیره باقی مانده‎‌اند.

مساحت جزیره جاست روم ایناف

جزیره جاست روم ایناف به‌عنوان کوچک ترین جزیره جهان حدود ۳۰۶ متر مربع وسعت دارد. همان‌طور که گفته شد، کل مساحت آن به ساخت یک خانه کوچک اختصاص داده شده است. این جزیره با وجود وسعت کمی که دارد، در هیچ زمانی در طول سال به زیر آب نمی‌رود.

کوچک ترین جزیره در جهان

چرا در این جزیره خانه ساخته‌اند؟

مالکان جزیره، کوچک‌ترین جزیره جهان را خریداری کردند تا در آن یک ویلای تابستانی برای تعطیلات بسازند. اما همین که این خانه را ساختند، این جزیره مورد توجه توریستان از سراسر جهان قرار گرفت. توریستان زیادی از سراسر دنیا کنجکاو شدند که این جزیره کوچک را از نزدیک ببینند.

کوچک ترین جزیره در جهان

پیشنهاد مطالعه:شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمندسنگ‌های مرموزی که از گوشت و خون تشکیل شده‌اند!

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

راهنمای کامل سفر به وان ترکیه به شما کمک می‌کند که یک سفر مناسب با کمترین هزینه و بهترین تفریح‌ها را برای خود تدارک ببینید.

۲ هفته پیش

به روز رسانی نظام تشکیل استقرار شرکت های کشت صنعت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

بلندترین آبشارهای ایران جزء جاذبه‌های ایران هستند که ایجاد می‌شوند تا در میانه کویر، جنگل‌هایی سر بر آورند که باورنکردنی‌اند!

۲ هفته پیش

مبارزه علیه ملخ بومی از ۲۸ هزار هکتار گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف ، آشنایی با ابزارهای گلویی پلی یورتانابزار پلی یورتان دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این نوع گچبری

۲ هفته پیش

قیمت نان گران نمی شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

عوارض واردات همچنان علی الحساب محاسبه می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرومکس و گلکسی S21 اولترا ، در رقابت نفس‌گیر لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین گوشی‌های پرچم‌دار بازار، برنده کدام است، دوربین

۲ هفته پیش

کشت قراردادی گندم برنج مهم ترین اولویت جهاد کشاورزی است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۲ هفته پیش

بیشتر...