آرگا |
۲ هفته پیش

نگاهی به کویر رباط خان جذابیت های این منطقه

کویر رباط خان یکی از زیباترین کویرهایی است که شما با آن آشنا می شوید. این کویر پوشش گیاهی خاص خود را داشته و از سوی دیگر نیز جالب توجه خواهد بود.

اگر از علاقه مندان به جاذبه های کویری هستید، می توانید در این بخش کویر رباط خان را بهتر بشناسید. این کویر آرامش و سکوت زیادی داشته و شب ها آن نیز برای گردشگران پر ستاره است. این کویر یکی از مهم ترین مکان های دیدنی در خراسان جنوبی محسوب می شود.

کویر رباط خان

معرفی کویر رباط خان:

کویرگردی یکی از جاذبه های بکر و منحصر به فرد بوده که تجربه خاصی برای علاقه مندان است. این کویر طبیعت زیبایی داشته و از سوی گردشگران زیادی مورد توجه می باشد. در بخش هایی از این کویر می تواند برای شما جذاب باشد.

جذابیت خاص رباط خان

اگر راهی سفر به طبس هستید، حتما سری به این کویر زیبا و جاذبه های ان بزنید. این کویر امروزه از دیدنی های طبس بوده که چشم اندازهای زیبایی داشته و مورد توجه است. در لینک نیز امکان آشنایی بامکان های دیدنی طبسخواهید داشت.

زیبایی رباط خان

تاریخچه کویر:

این ریگزارها از تاریخچه بالایی برخوردار بوده و اهمیت زیادی برای گردشگرن دارد. در بسیاری از کتاب های تاریخی و سیاحت نامه ها نیز نام این کویر ذکر شده است. یکی از مهم ترین وقایعی که در طول تاریخ در ناحیه طبس رخ داده عملیات معروف به طبس می باشد. سقوط بالگرد آمریکایی در طوفانی از شن یکی از مهم ترین این رخدادها خواهد بود.

طبیعت رباط خان

پوشش گیاهی کویر:

کویر رباط خان نیز جذابیت و زیبایی زیادی برای علاقه مندان دارد. بخش مهمی از زیبایی های این ناحیه نیز شامل پوشش های گیاهی خواهد بود. همچنین حیات وحش این ناحیه نیز با اهمیت می باشد. این کویر چشم اندازهای طبیعی زیادی داشته که علاقه مندان زیادی را به سوی خود می کشاند.

تاغ و سی از مهم ترین پوشش های گیاهی در این ناحیه هستند که شما از آن دیدن می کنید. از مهم ترین گونه های جانوری این کویر نیز می توان به مار، شنی، گربه، چکاوک کاکلی، مگس کیر و … اشاره کرد که برای گردشگران زیادی جالب توجه هستند. این ناحیه نیز آب مورد نیاز برای تغذیه این حیوانات را دارد.

حیات وحش رباط خان

دیدنی های کویر:

اکر می خواهید به این کویر سفر کنید، حتما باید چند روز را در کویر سپری کنید. کویرنوردی یگی از جاذبه های مهمی بوده که شما تجربه آن را خواهید داشت. این کویر تاریک آسمان را داشته و بسیار صاف است. شما می توانید زیر آسمان این شهر تجربه بکری داشته باشید. رصد ستارگان بی شک یکی از مهم ترین تجربه های شما عزیزان در این ناحیه خواهد بود.

این کویر یکی ازمکان های دیدنی خراسان جنوبیاست که شما با آن آشنا می شوید. این کویر از مهم ترین نقاط گردشگری بوده که شما می توانید، مناظر بسیار زیبایی از آن را مشاهده کنید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد.
برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دریافت مشاوره رایگان

منبع : آرگا
#‌سفر #‌گردشگری منبع: آرگا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مرکز ژرژ پمپیدو یک مرکز دیدنی و فرهنگی در فرانسه است که ویژگی های زیادی دارد. این مجموعه دارای هنر و معماری است.

۳ هفته پیش

کاروانسرای تی تی یکی از مجموعه های تاریخی در سیاهکل است که علاقه مندان زیادی از نواحی مختلف ایران دارد.

۳ هفته پیش

مسجد سلیمیه یک مسجد تاریخی در ترکیه می باشد. این بنا دارای 4 گنبد و محراب است همچنین معماری تاریخی دارد.

۲ هفته پیش

آسیاب بادی نشتفیان یکی از سازه های مهمی هستند که در خواف قرار داشته و شما با نوع معماری بی نظیر آن آشنا می شوید.

۳ هفته پیش

دیدنی های ناهارخوران از تنوع و جذابیت های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این ناحیه جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است.

۳ هفته پیش

کویر رباط خان یکی از مهم ترین نقاطی است که شما می توانید از آن دیدن کنید. این کویر در شب پر از ستاره و پوشش گیاهی خاصی دارد.

۲ هفته پیش

مجمع الجزایر استکهلم یکی از مهم ترین مجموعه هایی است که درسوئد قرار دارد و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

۳ هفته پیش

دریاچه زیتون بهارستان یکی از مجموعه های تفریحی با امتیازات مناسب می باشد که در شهر اصفهان قرار دارد. این دریاچه طبیعت زیادی دارد.

۳ هفته پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

۳ هفته پیش

بیشتر...