عصر ایران |
۱ هفته پیش

اعتراض ماکرون نسبت به دخالت وزرای اسرائیلی در انتخابات

رئیس جمهور فرانسه نسبت به دخالت مسئولین رسمی اسرائیلی در انتخابات پارلمانی کشورش به نتانیاهو اعتراض کرد.

به گزارش تسنیم، پایگاه خبری عبری زبان واللا نیوز در خبری در این رابطه اعلام کرد، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مکالمه‌ای تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نسبت به دخالت شخصیت‌های اسرائیلی در سیاست داخلی فرانسه اعتراض و آنرا غیر قابل قبول توصیف کرد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، این گفتگوی تلفنی هفته گذشته انجام و در آن امانوئل مکرون از دخالت چند وزیر کابینه اسرائیل در انتخابات پارلمانی فرانسه به نتانیاهو شکایت کرد.

دو منبع مطلع از جزئیات این گفتگو به خبرنگار واللا نیوز خبر دادند، ماکرون به نتانیاهو اعلام کرده است که در هفته‌ها و روزهای منتهی به انتخابات پارلمانی در فرانسه عمیخای شیکلی وود زیر امور یهودیان خارج نشین که عضو حزب لیکود است حمایت علنی خود را از حزب راستگرای افراطی مارین لوپن اعلام کرده بود.

واللا نیوز افزود، کاخ الیزه در بیانیه خود به این مسئله اشاره‌ای نکرد، اما ماکرون به نتانیاهو گفت که سخنان شیکلی باعث بروز تشنج بین دو طرف شده است.

شیکلی که مسئول اداره مبارزه با آنچه که صهیونیست‌ها آن را سامی ستیزی می‌نامند، هم هست، مدتهاست که روابط عمیقی با احزاب راستگرای افراطی در اروپا دارد، احزابی که خود در چارچوب توصیف اسرائیل تاریخچه طولانی در سامی ستیزی دارند.

عضویت در اینستاگرام عصر ایران#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تصویری از پسر ساسی مانکن به نام برسام منتشر شد که معصومیت عجیب چهره این کودک دل کاربران را به درد آورد.

نیم ساعت پیش

در مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی بدون نیاز به حداقل خرید، شما می‌توانید از ۲۲۰ هزار تومان اعتبار تشویقی بهره بگیرید.

نیم ساعت پیش

رئیس کمیته امداد شهرستان ساوجبلاغ گفت: از ابتدای امسال، مردم نیکوکار شهرستان بیش از ۷۴۰ میلیون تومان زکات فطره، زکات مستحبی و زکات واجب پرداخت کرده‌اند.

نیم ساعت پیش

بازار گوشت قرمز نسبت به روز گذشته تغییر اندکی داشت.

نیم ساعت پیش

تصاویر مربوط به جیپ گرند واگنیر 2023 را مشاهده می کنید. نسل قدیم این خودرو با عنوان جیپ آهو در ایران مونتاژ و عرضه شد.

نیم ساعت پیش

دو بازیکن ملی پوش عراق در آستانه بازگشت به تیم ملی این کشور در بازی دوستانه با ایران هستند.

نیم ساعت پیش

از سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.

نیم ساعت پیش

مدتی است با طرح موضوع توقف تولید پژو پارس، از سورن پلاس، خودرویی دارای استانداردهای ۸۵گانه، به عنوان جایگزین این محصول یاد می‌شود؛ اما خودروهایی همچون ۲۰۷ و تارا دستی نیز جزو گزینه‌های پیشنهادی است که در طرح‌های فراخوان در حال ارسال به مشتریان است.

نیم ساعت پیش

سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک خود در نیویورک با میریانا اسپولیاریک ایگر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ دیدار و گفتگو کرد.

یک ربع پیش

بیشتر...