اجرای ۲۰ طرح هوشمندسازی کشاورزی با مشارکت بخش خصوصی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

اجرای ۲۰ طرح هوشمندسازی کشاورزی با مشارکت بخش خصوصی
اقتصادسبز آنلاین: دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی از اجرای ۲۰ طرح پایلوت در زمینه اینترنت اشیاء با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و گفت: این طرح‌ها در حوزه‌های آبیاری، مرغداری، دامداری، مزرعه، باغ و گلخانه هوشمند است.

اقتصادسبز آنلاین: دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی از اجرای ۲۰ طرح پایلوت در زمینه اینترنت اشیاء با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و گفت: این طرح‌ها در حوزه‌های آبیاری، مرغداری، دامداری، مزرعه، باغ و گلخانه هوشمند است.

به گزارش خبرنگار ما، «حسین فرازمند»،‌ دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی افزود: تکنولوژی آبیاری هوشمند که یک سیستم نرم افزاری است به تایید سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی رسیده و به زودی وارد عرصه می شود.
دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی اظهارداشت: تکنولوژی های بکار رفته در هر یک از طرح های پایلوت هوشمندسازی در صورت مشخص شدن نتایج مثبت آن به معاونت های اجرایی برای ورود به عرصه از سوی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی معرفی می شود.
فرازمند، استفاده از اینترنت اشیاء را مهمترین بخش کشاورزی هوشمند خواند و گفت: هدف ما در ستاد هوشمندساری این است که کشاورزی به صورت دقیق و هوشمند انجام شود و از این رو برای ارتقای اینترنت اشیاء تلاش می کنیم.

بیشتر بخوانید:افزایش ۴۳۰ درصدی اعتبار یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید و خرید تضمینی در بودجه ۱۴۰۰

دبیر ستاد هوشمندسازی کشاورزی تصریح کرد: استفاده از اینترنت اشیاء در بخش کشاورزی به بهره برداران در تصمیم گیری در زمینه هایی همچون مقدار آبیاری و رطوبت و دمای مورد نیاز گیاه کمک می کند.
وی به راه‌اندازی مرکز پایش اطلاعات کشاورزی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اشاره کرد و اظهارداشت: این مرکز، کل اطلاعات بخش کشاورزی را جمع آوری و روی آن تحلیل می کند و خروجی آن به زیر بخش‌های اجرایی اعلام می شود.
فرازمند افزود: مرکز پایش اطلاعات کشاورزی در نیمه نخست امسال راه‌اندازی خواهد شد.
به گزارش ایرنا، شبکه اجتماعی کشاورزی «تاک» در سال ۹۹ با هدف استمرار ارتباط مسئولان وزارت جهاد کشاورزی با کشاورزان ایجاد و مقرر شد در این شبکه، سیستم پاسخگویی آنلاین برای حضور دو هزار عضو هیات علمی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با هدف پاسخگویی به کشاورزان ایجاد شود. / ایرنا#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تالاب صورتی لیپاردر سیستان و بلوچستان، منطقه‌ای بکر و منحصربه‌فرد است. ترکیب صورتی رویایی و آسمان آبی، فوق‌العاده چشمگیر و دوست داشتنی است.

2 ساعت پیش

خطرناک ترین گذرگاه های دنیا گذرگاه‌هایی هستند که برای عبور از آن‌ها باید جرات زیادی داشته باشید چون عبور به عبارتی بازی با مرگ است!

4 ساعت پیش

کشت قراردادی کلزا تجربه ای موفق در فارس پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

18 ساعت پیش

مسوولان جهت حمایت از تولید دست واسطه ها را کوتاه کنند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

ماشینی با بازوی تشخیص بیماری خاک پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

حمایت هزار میلیاردی بانک کشاورزی از زنان جوانان روستایی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

پیش بینی تولید ۱۷۵۰ تن پیله تر ابریشم در پرورش بهاره پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

مخالفت نماینده علی آباد کتول با حذف یا واگذاری تعاون روستایی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

تاثیر منفی واگذاری سازمان تعاون روستایی بر فعالیت های بخش کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

محموله شکر خام به ایستگاه بندر امام خمینی ره رسید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

فروش سیلوهای غلات در عربستان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

پاکسازی اراضی استان توسط کشت صنعت پگاه همدان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

شهر دادلی که به آن روستای دادلی هم می‌گویند، به روستای نفرین شده مشهور است. این شهر یکی از پر رمز و رازترین شهرهای متروکه آمریکا است.

3 روز پیش

قطار مرده ها در لندن هر روز تابوت‌ها و خانواده‌های درگذشتگان را حمل می‌کرد. سوگواران بعد از سوگواری، با همین قطار به لندن برمی‌گشتند.

3 روز پیش

بیش از ۴۵۸ هزار تن شکر خام در شرکت توسعه نیشکر خوزستان تصفیه شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 روز پیش

بیشتر...