دینو |
4 ماه پیش

در آغوش گرفتن زنان به کاهش استرس آن ها کمک می کند دینو

بر اساس یک مطالعه جدید،در آغوش گرفتن می‌تواندبر روی کاهش استرس زنان تاثیر بگذارد اما وقتی صحبت از مردان می‌شود متأسفانه این تأثیر آنقدر قوی نیست. در این مطالعه محققان واکنش 76 نفر را به استرس، پس از در آغوش گرفتن شریک عشقیشان تجزیه و تحلیل کردند.

بغل کردن زنان

دانشمندان متوجه شدند تولید هورمونکورتیزولکه هورمونی برای پاسخ به استرس است، در زنانی که به آغوش گرفته شدند، کاهش پیدا کرد. محبت به کسی که دوستش دارید یک انتقال دهنده عصبی به ناماکسی توسینرا آزاد می‌کند که به آن “هورمون عشق” می‌گویند که این هورمون می‌تواند سطح کورتیزول را پایین بیاورد.

همچنین تماس طولانی‌تر مانند ماساژ، بر سیستم غدد درون ریز که ترشح هورمون‌ها را تنظیم می‌کند و سیستم عصبی سمپاتیک و پاراسمپاتیک تاثیر می‌گذارد.

این که در این آزمایش در مردان تغییراتی دیده نشد می‌تواند دلیل اجتماعی داشته باشد مثلا بسیاری از مردان ممکن است احساس خوبی نسبت به در آغوش گرفته شدن نداشته باشند زیرا از نظر اجتماعی برای مردان غیرعادی یا ناخوشایند تلقی می‌شود. همچنین این می‌تواند به تفاوت گیرنده‌های لمسی در زیست شناسی مردان و زنان مربوط باشد. اما دانشمندان اشاره کردند که چون ما این اثر را در مردان پیدا نکردیم به این معنی نیست که در آن‌ها وجود ندارد.

یک توصیه ساده این است که اگر می‌دانید که شریک زندگی، خانواده یا دوستانتان به زودی با موقعیت‌های استرس زا مواجه می‌شوند، آن‌ها را بغل کنید.

در آغوش کشیدن

مطالعه دیگری در سال 2018 نشان داد که آغوش گرفتن پس از یک درگیری یا اتفاق ناگوار به افراد کمک می‌کند تا احساس بهتری داشته باشند. روانشناسان می‌گویند که تماس فیزیکی می‌تواند به تسکین سیستم عصبی کمک کند.

به یاد داشته باشید که در نحوه واکنش افراد به در آغوش گرفتن تفاوت‌های فردی وجود دارد. برای برخی، بغل کردن می‌تواند کاهش استرس و درد را به همراه داشته باشد و صمیمیت را تقویت کند اما مطمئن شوید آیا آنچه که شریک زندگی‌تان به آن نیاز دارد یک آغوش گرم است یا خیر! نه اینکه فرض کنید که او به بغل کردن نیاز دارد و در موقعیتی نامناسب بخواهید این کار را انجام دهید.

  • با افزایش سن در داخل سلول های ما چه اتفاقی می افتد؟
  • آیا بازو های بزرگی دارید؟ از این ترفند های مد برای بازو های پهن استفاده کنید


#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر بازو‌ بزرگی دارید به جای پنهان کردن یا پوشاندن آن، می‌توانید با استفاده از چند ترفند ساده لباسی متناسب با بازو های پهن بپوشید.

5 ماه پیش

با افزایش سن موها خاکستری شده و پوست ما چروک می‌شود. اما با افزایش سن در داخل سلول های ما چه اتفاقی می‌افتد تا این تغییرات ایجاد شود؟

4 ماه پیش

آیا می‌دانید زمان مناسب خوابیدن برای هر سنی چه ساعتی است؟ در اینجا ساعت مناسب خوابیدن برای گروه‌های سنی مختلف را با شما به اشتراک می‌گذاریم

2 ماه پیش

در این مطلب، قصد داریم چند مورد از ویژگی‌ های خاص بدنی که موجب تنوع و منحصربه‌فرد بودن افراد می‌شوند را با شما به اشتراک بگذاریم.

4 ماه پیش

مدیریت استرس در مردان و زنان متفاوت است. زنان بیشتر احتمال دارد علائم فیزیکی مانند سردرد و ناراحتی معده را به دلیل استرس از خود نشان دهند.

2 ماه پیش

در این مطلب دانستنی هایی در مورد بدنتان با شما به اشتراک می‌گذاریم که به احتمال زیاد نمی‌دانید و می‌تواند شما را شگفت زده کند.

1 ماه پیش

در این مطلب، قصد داریم در مورد 10 تئوری از هری پاتر به شما بگوییم که فرانچایز معروف فیلم را به طور اساسی تغییر می‌دهد.

5 ماه پیش

آب نارگیل که سرشار از الکترولیت‌ها و طعم است، مایع شفافی است که در داخل نارگیل‌های جوان وجود دارد و فواید زیادی برای سلامتی دارد.

3 ماه پیش

آیا انسان می‌تواند غذای حیوانات خانگی را با خیال راحت بخورد؟ آیا این احتمال وجود دارد که این غذا‌ها شما را مریض کند یا بکشد؟

3 ماه پیش

بیشتر...