دینو |
4 ماه پیش

چگونه عادت های جدید ماندگاری در سال نو بسازیم دینو

بسیاری از ماایجاد تغییرات پایدار در زندگیرا دشوار می‌دانیم، به خصوص زمانی که صحبت از برنامه‌های سلامتی، تناسب اندام و تغذیه می‌شود. هر سال مردم می‌خواهند برای بهتر شدن، تغییراتی در زندگی خود داشته باشند. برا ایجاد این تغییرات و ماندگاری آن باید از کارهای کوچک شروع کنید و آن را به یک عادت تبدیل کنید. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه می‌توانید عادت های جدید و ماندگاری بسازید.

ساخت عادت‌ های جدید و ماندگاری آن:

" width="640" height="360" data-src="https://dinu.ir/wp-content/uploads/2024/03/habits.jpg" alt="ساخت عادت های جدید" class="wp-image-42109" data-srcset="https://dinu.ir/wp-content/uploads/2024/03/habits.jpg 640w, https://dinu.ir/wp-content/uploads/2024/03/habits-400x225.jpg 400w, https://dinu.ir/wp-content/uploads/2024/03/habits-1160x652.jpg 1160w, https://dinu.ir/wp-content/uploads/2024/03/habits-384x216.jpg 384w, https://dinu.ir/wp-content/uploads/2024/03/habits-576x324.jpg 576w, https://dinu.ir/wp-content/uploads/2024/03/habits-960x540.jpg 960w" data-sizes="(max-width: 640px) 100vw, 640px"gt;

درک عادات

عادات رفتارهای خودکاری هستند که ما بدون فکر آگاهانه درگیر آن هستیم. آنها از طریق الگو‌های مکرر شکل می‌گیرند و نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند. ایجاد عادات سالم مستلزم درک این است که بدانید عادت‌ها چه چیزهایی هستند و چگونه کار می‌کنند. سه جزء یک عادت عبارتند از: نشانه، روتین و پاداش.

نشانه:نشانه باعث ایجاد عادت می‌شود.

روتین:روتین خود رفتار است.

پاداش:پاداش نتیجه مثبتی است که آن رفتار را تقویت می‌کند.

به عنوان مثال، اگر عادت دارید قبل از خواب میان وعده بخورید، ممکن استنشانهاحساس گرسنگی باشد،روتینممکن است به دنبال یک کیسه چیپس گشتن، باشد وپاداشمی‌تواند طعم رضایت‌بخش چیپس باشد.

با درک اجزای یک عادت، می‌توانیم عادت‌های خود را شناسایی کنیم، تغییرات عمدی ایجاد کنیم و عادت‌های جدید و سالمی بسازیم.

ایجاد یک عادت جدید و سالم:

ایجاد عادات سالم به چیزی بیش از نیت خوب نیاز دارد که شامل شناسایی نشانه‌هایی است که باعث ایجاد عادت‌های ما می‌شوند، تغییر روال یا روتین به یک رفتار سالم‌تر و پیدا کردن یک پاداش جدید و مثبت است.

تعیین اهداف خاص

همه چیز با تعیین اهداف درست شروع می‌شود. تعیین یک هدف خاص برای ایجاد عادت سالم ضروری است. بدون هدف مشخص، دانستن اینکه از کجا شروع کنید، پیشرفت چگونه باشد و چگونه باانگیزه بمانید، چالش برانگیز است.

هنگام تعیین هدف، ضروری است که هدفتان را اسمارت کنید:

خاص

قابل اندازه گیری

قابل دستیابی

واقع‌بینانه

زمان محدود

با پیروی از این چارچوب، می‌توانید از واقعی بودن اهداف خود مطمئن شوید و می‌توانید پیشرفت خود را در طول مسیر ببینید.

برنامه‌ریزی و پیگیری پیشرفت

ایجاد یک عادت سالم شامل برنامه‌ریزی و پیگیری پیشرفتتان در طول مسیر می‌شود. این به این معنی است که هدف بزرگ خود را به مراحل کوچکتر و قابل کنترل‌تر تقسیم کنید و پیشرفت خود را در حین حرکت پیگیری کنید. برنامه ریزی کمک می‌کند تا مطمئن شوید که نقشه راهی برای رسیدن به هدف خود دارید و پیگیری به شما کمک می‌کند که با انگیزه بمانید.

نکاتی برای ماندگار کردن عادات:

به گفته کارشناسان حدود دو ماه طول می‌کشد تا یک عادت ماندگار شود. ایجاد عادت‌های سالم می‌تواند چالش برانگیز باشد اما چندین استراتژی وجود دارد که می‌توانید برای افزایش شانس موفقیت خود استفاده کنید.

شروع با کارهای کوچک

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای ایجاد عادت جدید، شروع با کارهای کوچک اما پیوسته در طول زمان است. به عنوان مثال اگر هدف شما ورزش منظم است هر روز از 10 دقیقه پیاده‌روی شروع کنید و به تدریج زمان و شدت آن را زیاد کنید. با شروع کوچک، می‌توانید از احساس سرگیجه جلوگیری کنید و شانس موفقیت خود را زیاد کنید.

ثبات

یکی دیگر از کلیدهای ثابت نگه داشتن عادات، ثبات است. بهتر است هر روز به مقدار کمی آن کار را انجام دهید تا اینکه هر چند وقت یکبار کارهای زیادی انجام دهید. ثبات باعث می‌شود در طولانی مدت به عادات خود پایبند باشید.

جشن گرفتن بردهای کوچک در طول راه

جشن گرفتن پیشرفت می‌تواند به شما کمک کند تا انگیزه داشته باشید و روی اهداف خود متمرکز بمانید. وقت گذاشتن برای تأیید موفقیت‌هایتان و جشن گرفتن آن می‌تواند به شما کمک کند به عادت‌های سالم خود متعهد بمانید.

نقش حمایت اجتماعی در شکل گیری عادت

حمایت اجتماعی می‌تواند نقش مهمی در شکل گیری عادات سالم داشته باشد. داشتن یک جامعه حامی می‌تواند انگیزه، تشویق و مسئولیت پذیری ایجاد کند.

نقش جامعه در رسیدن به اهداف

حمایت جامعه می‌تواند حس تعلق ایجاد کند و به حفظ انگیزه فرد کمک کند. پیوستن به گروهی با اهداف مشابه می‌تواند تشویق‌کننده و الهام‌بخش باشد و به شما کمک کند در مسیر خود بمانید.

نقش مسئولیت‌پذیری

مسئولیت‌پذیری یک جزء حیاتی در شکل‌گیری عادت است و کمک می‌کند که در مسیر، انگیزه و تمرکز خود را بر روی اهدافتان نگه دارید. پیدا کردن یک شریک مسئولیت پذیر، مانند یک دوست، عضو خانواده یا مربی، می‌تواند به شما کمک کند که نسبت به عادت‌های خود متعهد بمانید.

نظرات خود را در مورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

  • چگونه برای اهداف سال جدید برنامه‌ریزی کنیم؟
  • 5 نکته کلیدی که به شما کمک می کند تعارضات محل کار خود را مدیریت کنید


#‌مدوزیبایی #‌سبک_زندگی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

و اما چند طرح خیلی زیبا برای ناخن...

۲ هفته پیش

پوست، عضو زنده بدن است كه دارای چند لایه است. بالاترین لایه پوست اپیدرم است كه از سلول‌های مرده پوست تشكیل شده و سطح پوست را می‌سازد. هر فرد سالم در هر دقیقه

۲ هفته پیش

در چند پست قبلی که در مورد گریم و آرایش بینی صحبت کردیم بنا به درخواست دوستان تصمیم گرفتم که چند پرسش و پاسخ در مورد جراحی زیبایی بینی داشته باشیم. * دکتر می خواستم بدونم که بینی عمل شده مثل بینی قبل از عمل مستحکم هست یا خیر؟مثلا در یک در گیری با یک ضربه ممکن است بشکنه؟ بعد از گذشت مدتی استحکام بینی تقریبا مثل یک بینی عمل نشده است.اگر بینی عمل نشده هم دچار ضربه شدیدی شود،مسلما آسیب خواهد دید. بقیه در ادامه مطلب * بینی من گوشتیه،می خواستم بگم اینکه میگن بینی های گوشتی بعد از عمل خودشو میندازه و وقتی عمل کنی بد می شه ،حقیقت داره؟و اینکه من آلرژی فصلی و تالاسمی مانور دارم.مشکلی برای من ایجاد نمیشه؟ممنون

۲ هفته پیش

میلیونها دلیل وجود دارد که ما عاشق آووکادو باشیم. تکه های آووکادو نه تنها زیبا و خوشمزه هستند ، بلکه می توانند جایزه پخت بهترین و ساده ترین املت دنیا را نیز

۲ هفته پیش

رنگ موهای من تیره است رنگ موی روشن خیلی به من میاد ولی آرایشگر ها اون رنگی که من دوست دارم رو فقط با دکلره میتونند در بیارن و غیر از اون با رنگ معمولی رنگ موهایم یک سایه قرمز بد رنگ به خود میگیره . من چکار کنم تا اون سایه قرمز رنگ روی سرم ایجاد نشه و اینکه آیا میتونم همیشه موهام رو بعد از دکلره رنگ کنم و وقتی ریشه ها دوباره بلند شدند ریشه ها رو دکلره و رنگ روشن کنم ؟پیشاپیش از شما تشکر می کنم جواب-سلام و ممنون از لطف شما.اگر بیشتر از 4درجه می خواهید روشن کنید هیچ راهی جز دکلره ندارید،اما تا همون 3-4 درجه هم می توانید از رنگ های قوی مثلا دو صفرها (اگر موی سفید دارید 006 پادینا و اگر سفید نیستند از 007،008 و....استفاده کنید) اما برای اینکه تناژ قرمز را از بین ببرید هر رنگی که انتخاب کردید کمی (چند سانت) رنگ موی سری C (یعنی دودی) به آن اضافه کنید (مثلاc5) کلا در چند پست قبلی گفتم سعی کنید رنگها را با هم ترکیب کنید رنگهای ترکیبی رنگهای فوق العاده ای از آب در می آیند.بله وقتی ریشه ها در می آیند شما مجبورید همون قسمت از مو که دکلره شده را جدا کرده اول دکلره و بعد رنساژ بزنید.موفق پیروز باشید. سوال-سلام و خسته نباشید من یه رنگ موی اوریال دارم درست نمی دونم شمارش چیه...این رنگ مو خوبه؟؟ زود رنگش نمیره؟من می خوام موهامو رنگ کنم خواهش می کنم جواب بدید رنگ خوشگلش شمارش چنده؟ جواب-سلام.شرکت لوریال و ولا و شوارتسکف و ماتریکس همین طور ریتون(من ریتون را خیلی قبول دارم) از جمله شرکتهایی هستند که سالهاست که رنگ مو تولید میکنند و هر چند سال هم سری رنگ جدید به مارکت میدهند. همه این کمپانی ها معتبر هستند و ملیونی بیزینس میکنند. رفتن رنگ مو بستگی به رنگ استفاده شده نداره بستگی به طرز استفاده کردن و وضعیت مو دارد. مثلا اگر شما موهای ضعیف دارید و پرزهای مو باز است و فریز میشه این مو پیگمنتهای رنگ را نگه نمیداره رنگ شما زود میره. یا همه کمپانی های بالا رنگ های سمی دارند که این رنگ ها برای مدت محدودی میمانند برای همین هم استفاده میشوند برای اینکه فرد نمیخواهد رنگ مویش دوام داشته باشد میخواهد زود به زود عوض کند. یکی از چیزهایی که رنگ مو را زود میبره استفاده از شامپوی غلط میباشد. اگر به کالر چارت نگاه کنید همه رنگها قشنگ هستند گفتن اینکه فقط این دو سه تا رنگ قشنگ هستند اشتباه است برای اینکه به هر کسی یک رنگ با توجه به رنگ پوست و ابرو او میاید. ولی من به شخصه سری رنگهایی که با ۶ شروع میشه را دوست دارم و با توجه به رنگ پوست ما ایرانی ها مناسب تر است. این قهوهای است بدون نارنجی شدن.

۲ هفته پیش

امروزه برای برنزه نمودن پوست از کرم ها و پودرهای موجود در بازار استفاده می کنندکه این کرم ها و پودرها نیز مثل تمام مواد شیمیایی ، برای پوست بسیار مضر می باشند و

۲ هفته پیش

يك متخصص پوست و مو با تاكيد بر اينكه «بيماري هيپرهيدروزيس يا تعريق زياد كف دست و پا يا ناحيه زير بغل زمينه ارثي دارد»، به تشريج روش‌هاي چهارگانه درمان اين بيماري پرداخت. دكتر محمد رضواني درباره تعريق زياد كف دست و يا پا گفت: ‌« تعريق زياد كف دست يا پا ويا ناحيه زير بغل كه در اصطلاح علمي‌به آن هيپرهيدروزيس مي‌گويند يك بيماري موضعي است كه برخي آن را با بيماري تيروئيد اشتباه مي‌گيرند در صورتي كه در اين بيماري، تنها يك ناحيه خاص از بدن دچار تعريق زياد مي‌شود ولي در بيماري تيروئيد بدن دچار تعريق عمومي‌مي‌شود.»

۲ هفته پیش

همه ی رنساژ ها در اندازه و مقدار از فرمول کلی رنساژ تبعیت می کنند . مدت مکث رنساژ ده دقیقه است ولی اگر رنساژ در پنج دقیقه هم جواب داد می توانیم مو را بشوییم .

۲ هفته پیش

در چند پست قبلی در مورد گریم و آرایش پیشانی و ابرو صحبت کردیم و همانطور که قول دادیم به سلسله مراتب راجب گریم و آزایش صحبت می کنیم.وامروز می رسیم به بحث گریم و

۲ هفته پیش

بیشتر...