احتمال توقف فعالیت کارخانه های آرد به دلیل کمبود نقدینگی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

احتمال توقف فعالیت کارخانه‌های آرد به دلیل کمبود نقدینگی
اقتصادسبز آنلاین: یک کارشناس حوزه آرد، گندم و نان گفت: کمبود نقدینگی کارخانه های آرد به دلیل زیان انباشته چندساله احتمال توقف فعالیت آنها را در پی خواهد داشت و راه برون رفت از بحران توقف تولید به اجرای مصوبه ستاد تنظیم‌بازار مبنی بر عرضه سبوس به نرخ عرضه و تقاضا ختم خواهد شد.

اقتصادسبز آنلاین: یک کارشناس حوزه آرد، گندم و نان گفت: کمبود نقدینگی کارخانه های آرد به دلیل زیان انباشته چندساله احتمال توقف فعالیت آنها را در پی خواهد داشت و راه برون رفت از بحران توقف تولید به اجرای مصوبه ستاد تنظیم‌بازار مبنی بر عرضه سبوس به نرخ عرضه و تقاضا ختم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما،‌ مرتضی جلیلوند، یک کارشناس حوزه آرد، گندم و نان،‌ با بیان اینکه صاحبان صنعت آرد کشور از سال ۱۳۹۳ تاکنون با تحمل زیان و علیرغم انواع ناملایمات، بحران های شدید اقتصادی، تورم افسارگسیخته و کمرشکن اجازه ندادند که کوچکترین خللی در آرامش و امنیت غذای مردم پدید آید، گفت:این در حالیست که فریادهای آنها در جهت تطبیق دستمزد با تورم ناشنیده مانده و با انواع وعده ها هر سال به سال دیگر و سال‌های بعد حواله شد، تا جایی که خطر توقف ناشی از زیان انباشته ۷ ساله و تهی شدن نقدینگی کارخانه ها، ضرورت رسیدگی عاجل به اصلاح دستمزد در سال ۱۴۰۰ ستاد تنظیم بازار کشور را بر آن داشت تا مصوبه شماره ۶۰/۸۷۲۰۶ را به تصویب برساند.
وی ادامه داد: صاحبان صنعت آرد در طی سالیان گذشته در مسیر ناهموار خود به تجربه آموخته بودند که همواره با وعده ها، امیدها و بیم هراس های مستمر روبرو هستند و خواهند بود. همچنانکه هنوز یک هفته از وعده مصوبه حداقلی ستاد تنظیم بازار سپری نشده با موانع و اما و اگرهای فرا قانونی و خارج از روال وزیر جهاد کشاورزی مواجه شدند.

بیشتر بخوانید:از مغز میمون و عنکبوت سوخاری تا سوپ سگ و اختاپوس ذوب‌شده!

این کارشناس حوزه آرد، گندم و نان اضافه کرد: با طرح و وعده ای دیگر مبنی بر اجابت حداقل حقوق نادیده گرفته شده ۷ سال گذشته با مصوبه دیگری با ابلاغ نامه شماره ۲۰/۱۴۶۰۱ تاریخ ۷ مهرماه ۱۴۰۰ برای صنعت بی دفاع آرد کشور مواجه شدیم.
جلیلوند عنوان کرد: در آستانه هفته دوم وعده های وزیر جهاد کشاورزی قرارداریم. مسیری ناهموار و پر مانع که جاده اعتماد را لحظه‌ به‌ لحظه به دوراهی عدم اعتماد می‌رساند. دو راهی که ادامه آن به توقف عملی این صنعت به علت عدم وجود نقدینگی برای خرید گندم در ماه آینده منجر خواهد شد و راه برون رفت از بحران توقف تولید به اجرای مصوبه ۶۰/۸۷۲۰۶ ستاد تنظیم بازار کشور مبنی بر عرضه سبوس به نرخ عرضه و تقاضا ختم خواهد شد.
به گفته وی صاحبان صنعت آرد با شروع به کار دولت جدید با توجه به وسعت شعارها در حمایت از تولید و رفع موانع و مانع زدایی از طرف دولتمردان در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب امیدوار به برون رفت از ناهمواری ها و ادامه فعالیت در سایه امنیت روانی و تامین حداقلی شرایط جبران زیان خود هستند.
وی در پایان گفت: انتظار است با توجه به نبود نقدینگی (ناشی از زیان انباشته ۷ ساله) گندم تحویلی از مهر ماه به کارخانجات را بدون دریافت وجه در دستور کار قرار دهند تا وعده‌های پرداخت معوقات مورد محاسبه و تسویه قرار گرفته و طولانی نشود. همچنین لازم است مصوبه ستاد تنظیم بازار به شماره ۶۰/۸۷۲۰۶ از مهر ماه اجرایی شود. / ایسنا#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عده ای خواستار خشکاندن باغات پسته رفسنجان شده اند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

8 ساعت پیش

بومیان این دریاچه را نحس می‌دانند و حاضر نیستند در آن شنا کنند. اگر به ماجراجویی در دریاچه ناترون در تانزانیا علاقه دارید، همراه ما باشید.

8 ساعت پیش

چلوکباب از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که غذایی ملی محسوب می‌شود. با ما همراه باشید تا با بهترین کبابی های تهران آشنا شوید.

14 ساعت پیش

نارضایتی کشاورزان از نرخ خرید تضمینی چغندرقند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

15 ساعت پیش

تضمین معیشت کشاورزان با کشت قراردادی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

15 ساعت پیش

انگور استان مرکزی فاقد زنجیره ویژه تولید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

15 ساعت پیش

صادرات بیش از 45 هزار تن انار فرآورده ها از ساوه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

احتمال افت تولید زعفران نسبت به سال قبل پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

افزایش قیمت گندم در بازارهای جهانی به بیشترین میزان سه هفته گذشته پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

ما در این مطلب قصد داریم به معرفی یکی از  مکان‌های بی‌نظیر و طبیعی کشورمان بپردازیم. با ما همراه باشید تا با چاهکوه در قشم آشنا شوید.

1 روز پیش

وزیر کشاورزی به طور جدی به خرید تضمینی خرما رسیدگی کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

تحویل کود اوره به کشاورزان بدون کودهای فسفاته پتاسه ممنوع شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

جنگل زیبا و تماشایی ابر شبیه به اقیانوسی در دل جنگل است. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با جنگل ابر در شاهرود آشنا شوید.

1 روز پیش

سفر به روستایی خلوت، قطعا از آن دسته تجربه‌هایی است که نباید از دست داد. با ما همراه شوید و درباره روستای دیورش در گیلان بیشتر بخوانید.

2 روز پیش

بیشتر...