مجله دلتا |
7 ماه پیش

مدل مو مناسب فرم صورت مدل موی مناسب فرم صورت مدل مو بر اساس فرم صورت مجله دلتا

اگر می‌خواهید مدل موی خود را عوض کنید مهم‌ترین موردی که باید به آن توجه کنید فرم صورت شما است.
مدل مو مناسب فرم صورت

درصورتی‌که صورت شما شکل مستطیل، بیضی، مربعی، دایره‌ای، مثلثی، قلبی یا لوزی باشد، می‌توانید مدل موی مناسب فرم صورت خود را انتخاب کنید. در این مطلب ازمجله دلتاانواعمدل مو مناسب فرم صورترا بیان خواهیم کرد.

انواع مدل مو مناسب فرم صورت

مدل مو برای صورت مستطیلی

این افراد باید موهای خود را به‌گونه‌ای کوتاه کنند که از تیزی گوشه‌های فک و پیشانی خود کم کنند، بدون اینکه صورت را کشیده‌تر نشان دهند. به‌عنوان مثال برش‌های مو روی استخوان زیر گونه می‌تواند تیزی گوشه‌های صورت را پنهان کند. توجه داشته باشید که از مدل‌های بلند مو برای جلوی صورت اجتناب کنید که صورت شما را کشیده‌تر نشان دهد. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید، مطلب۵ عادت غلط که موهای شما را نازک‌تر می‌کندرا بخوانید.

مدل مو مناسب فرم صورت

مدل مو برای صورت بیضی

این افراد خیلی خوش شانس هستند زیرا می‌توانند از انواع مدل مو برای این نوع فرم صورت استفاده کنید. برای خانم‌هایی که صورت بیضی شکل دارند و دوست دارند موهای کوتاه داشته باشند مدل باب کوتاه پیشنهاد خوبی است زیرا از کشیدگی صورت آن‌ها هم کم می‌کند. خانم‌هایی هم که دوست دارند موهای بلند داشته باشند می‌توانند مدل لیر یا لایه‌ای کوتاه به موهای خود بدهند تا از کشیدگی صورت خود کم کنند.

مدل مو برای صورت مربعی

یک چهره مربع شکل دارای خط پیشانی، فک عریض‌تر و گونه‌های پهن‌تر است. بنابراین باید مدل مو مناسبی را انتخاب کنید که از پهنای صورت کم شود و مربعی و تیزبودن آن در گوشه‌ها نمایان نباشد. لایه‌های بلند مو در جلوی صورت می‌تواند به پنهان کردن زوایای تیز صورت کم کند. لایه‌های مو در کنار صورت شما می‌تواند به‌جای خط فک توجه را به گونه‌های شما جلب کند.

مدل مو مناسب فرم صورت

صورت قلبی

اگر صورت قلبی داشته باشید، ساختار صورت شما دارای پیشانی و گونه‌های پهن با یک فک و چانه باریک خواهد بود. بنابراین باید مدل مو مناسبی انتخاب کنید که برش‌های مو باعث کاهش عرض پیشانی و ابروهای شما و افزایش عرض نیمه پایینی صورت شما شود.

مدل مو برای صورت لوزی

صورت لوزی شکل فرمی از صورت است که دارای پیشانی و خط فک باریک است ولی گونه‌ها پهن هستند به‌گونه‌ای که خط استخوان گونه‌ها پهن‌ترین قسمت از صورت است. برای ظریف‌تر کردن و متعادل کردن صورت باید مدل مو مناسبی انتخاب کنید که گونه‌های صورت شما را بپوشاند. برای این کار باید با برش‌های لایه‌ای بلند و متوسط در جلوی صورت قسمت‌های کناری پهن صورت را باریک‌تر نشان دهید.

مدل مو مناسب فرم صورت

صورت گرد

جالب‌ترین مدل‌های مو زنانه برای چهره‌های گرد مدل‌هایی هستند که شکل و فرم خاصی به صورت می‌دهند. مدل مو لایه‌ای یا لیر بلند گزینه مناسبی برای این نوع فرم صورت است. علاوه‌بر آن اگر می‌خواهید موهای کوتاه داشته باشید می‌توانید از مدل پیکسی بلند هم استفاده کنید که فرم خاصی به صورت شما بدهد.

مدل مو برای صورت مثلثی

در صورت مثلثی خط چانه و قسمت پایینی صورت پهن‌تر از قسمت پیشانی صورت است. بنابراین برای خانم‌هایی که دارای این مدل صورت هستند حتما باید مدل مو مناسبی انتخاب کنند که این عدم تعادل در چهره را جبران کند. شما باید از مدل‌های مثل باب که توجه را به چانه‌ها جلب می‌کند پرهیز کنید.

صورت مثلثی شکل

پیشنهاد مطالعه:همچنین می‌توانید مطلبساده‌ترین روش داشتن مژه‌های پرپشت و جذابرا بخوانید.
دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به جای انتخاب لباسی که دوست دارید، خوب خودتان ارزیابی کنید و لباس مناسب را برگزینید امروز به موارد مهم برای خوشتیپ بودن می‌پردازیم.

7 ماه پیش

در فصل تابستان میزان رطوبت و دمای هوا بالا است و باعث می‌شود تا میزان ماندگاری آرایش بر روی صورت به‌شدت کاهش یابد.

7 ماه پیش

می‌توانید با استفاده از ترندهای آرایش چشم جسورانه و مد روز ظاهری مدرن و منحصربه فرد داشته باشید و از آرایش خود لذت ببرید.

7 ماه پیش

همچنین بخوانید: آموزش گام به گام طراحی روی ناخن فوت و فن داشتن ناخن‌های زیبا و محکم ساده‌ترین روش‌های تقویت ناخن در خانه این روغن‌ها ناخن‌های شما را درمان می‌کنند! ساختن کیف دستی با روسری

7 ماه پیش

برای اطلاع از اشتباهات رایج انتخاب مانتو برای افراد چاق با ما در این مطلب از مجله دلتا همراه باشید تا اندام شما زیباتر دیده شود.

7 ماه پیش

میسلار واتر یکی از محصولات بسیار مهم مراقبت از پوست است امروز به موضوع ایجاد پوستی شفاف و شاداب می‌پردازیم.

7 ماه پیش

متأسفانه رفتارهای سمی در روابط عاشقانه بسیار رایج است و از طرفی پایان دادن به این نوع رابطه بسیار دشوار است.

4 ماه پیش

ترک پاشنه پا یکی از مشکلات رایج مردم است و می‌تواند هم در بزرگسالان و هم در کودکان اتفاق بیوفتد که گاهی می‌تواند بسیار عمیق و دردناک باشد.

3 ماه پیش

همچنین بخوانید: ۵ راز شیک‌پوشی خانم‌ها ترفند‌هایی برای درست کردن موی دختران چند ترفند جالب برای مرتب کردن موی بانوان ترفندهایی برای زیبا‌تر کردن ناخن مدل موی زیبا در منزل درست کنیم

7 ماه پیش

بیشتر...